דף הבית > כלכלה > ענבל גבריאלי: "בנק לאומי השתיק פרשיית הטרדה מינית"

ענבל גבריאלי: "בנק לאומי השתיק פרשיית הטרדה מינית"

חברת הכנסת לשעבר סיפרה בתכנית "הפטריוטים" כי לפני כעשור עובדת הבנק התלוננה על הטרדה מינית מצידו של בכיר בבנק והושתקה בתמורה לסכום כסף גדול. בנק לאומי: "דברים כלליים ולא אחראיים"

"לא רק בבנק הפועלים": אמש (ד') סיפרה חברת הכנסת לשעבר ענבל גבריאלי בתוכנית "הפטריוטים" בערוץ 20, כי בתקופת כהונתה כחברת כנסת פנתה אליה עובדת "בנק לאומי" שטענה כי בכיר ממנה תקף אותה מינית ולאחר שהתלוננה, התבקשה לעבור מחלקה. העובדת סירבה והוכנסה לתכנית פרישה תמורת פיצויים. גבריאלי: "אנחנו הגענו איתה לפגישה עם גליה מאור. הבנק, כולל המנכ"לית העומדת בראשו, גוננו על העובד בצורה בלתי מובנת וסתמו לה את הפה בסוף בדיוק באותה דרך: חבילת פיצויי פרישה גדולה".

ענבל גבריאל מספרת ל"פטריוטים": "בנק לאומי השתיק תלונה על הטרדה מינית"

לדברי גבריאלי, המקרה מזכיר מאד את פרשת מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר ציון קינן שפורסמה בימים האחרונים. "אני מכירה מקרוב מקרה כזה שקרה בבנק לאומי", סיפרה גבריאלי. "כשהייתי חברת כנסת בשנת 2004 – 2005 קיבלתי מייל מאישה שטענה שהותקפה מינית ממישהו בכיר ממנה, וכשהיא התלוננה הבנק החליט לפטר אותה ולשלוח אותה הביתה בלי כל מה שמגיע לה. היא פנתה אלי, אני ניסיתי לשכנע אותה שהדרך הטובה ביותר היא ללכת ולהתלונן. היא לא רצתה, היא חששה לעתידה הכלכלי. מי שהייתה מנכ"לית הבנק הייתה גליה מאור, אנחנו הגענו אליה לפגישה. הבנק, כולל המנכ"לית העומדת בראשו, גוננו על העובד הזה בצורה בלתי מובנת, וסתמו לה את הפה בסוף בדיוק באותה דרך: חבילת פיצויי פרישה גדולה".

גוננה על המטריד. מנכ"לית לאומי לשעבר, גליה מאור. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
גוננה על המטריד. מנכ"לית לאומי לשעבר, גליה מאור. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"זה לא מה שהיא רצתה", הדגישה גבריאלי. "אחרי שהיא ידעה שהיא איבדה את העבודה שלה כי היא לא תוכל לעבוד שם, כי כולם מסתכלים עליה כאל מוקצה, היא אמרה 'לפחות אני אקח את הכסף ואלך'. אין חדש תחת השמש".

מבנק לאומי נמסר בתגובה: "הדברים שנאמרו הם כלליים ולא אחראים. למרות שהמערכת לא העבירה כל פרטים עניינים בנושא, ניתן לשער כי מדובר בפרשה שהתרחשה בשנת 2004 בבנק הערבי ישראלי ולא בבנק לאומי,  כשהדברים כבר התפרסמו בהרחבה בזמן המדובר".

 

הפטריוטים

הפטריוטים

אולי יעניין אותך גם

יוליוס בראון ניצול שואה כלכלי בלילה

"המדינה מחכה שנמות!"

100 מיליון ש"ח נאספו למען ניצולי השואה, מדוע הכסף לא מגיע לייעד? ניצול השואה הערירי יוליוס בראון התראיין ל"כלכלי בלילה" והגיב בזעם: "זה רק הבטחות, אי אפשר לחיות מהבטחות. המדינה מוליכה אותנו שולל"

תגובה אחת

  1. אתמול בחדשות לילה של ערוץ 2 היה ראיון עם איזה אישה שכנראה מקושרת לבעלי ההון מהבנק,שהצליחה להערים על אחד משני מהפרשנים שריאיינו אותה בפנאל .
    היה נדמה שאני צופה בחדשות של מדינת עולם שלישי
    היא טענה שאין צדק אמיתי בעולם ואין משפט צדק. ושכסף יכול לקנות נשים ולשחרר עשירים מעונש ורמזה שזה החיים כי הם אנשים חזקים ושזה מקובל.
    כל יהודי יודע שלהיות יהודי חייב לקיים את הפסוקים.. צדק צדק תרדוף, לא תטה משפט ולא תקח שוחד. גם אם אתה יהודי חילוני!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.