דף הבית > תרבות > עמוס עוז על שוברים שתיקה: "מתגלים כמורי דרך"

עמוס עוז על שוברים שתיקה: "מתגלים כמורי דרך"

הסופר עמוס עוז הגיע ביום שני לטקס הענקת פרס הוקרה כספי לארגון "שוברים שתיקה", שארגן סגל אוניברסיטת בן גוריון. עוז בירך את ארגוני השמאל הקיצוני ובהם 'שוברים שתיקה', 'בצלם' ו'שלום עכשיו'

הסופר עמוס עוז הגיע ביום שני לטקס הענקת פרס הוקרה כספי לארגון "שוברים שתיקה", שארגן סגל אוניברסיטת בן גוריון. עוז בירך את ארגוני השמאל הקיצוני ובהם 'שוברים שתיקה', 'בצלם' ו'שלום עכשיו' ואמר: "לפעמים מי שנקראים בוגדים מתגלים כמורי דרך".

מתוך 'הפטריוטים' 8.11.16

מחוץ לטקס הפגינו סטודנטים נגד קיום טקס ההוקרה האלטרנטיבי לארגון השמאל הקיצוני. בעקבות החלטת האוניברסיטה לבטל את הענקת 'פרס ברלסון' לארגון השנוי במחלוקת ביוני השנה, יזם גיא ביינר, מרצה בכיר באוניברסיטה, מיזם למימון המונים באתר הד-סטארט בו יגוייסו כספים שייתרמו ל"שוברים שתיקה".

"בקביעת מושג 'הקונסנזוס הלאומי' כקריטריון לשיפוט במסגרת אוניברסיטאית ישנה סכנה ממשית להגבלת חשיבה ביקורתית וחופשית. מקרה זה ממחיש שרודנות הקונצנזוס מאיימת לחתור תחת אושיות האקדמיה הישראלית והדמוקרטיה הליברלית", אמר ביינר וקרא לחבריו לתרום. רבים מעמיתיו נענו לקריאתו.

"אין מקום ל'צל'", כך הודיעו צעירי "יש עתיד" בעקבות ידיעות כי בכוונתו של הצל ופעיליו להגיע להפגנה. "מבחינתנו הצל ושוברים שתיקה הם שני הצדדים של אותו המטבע, ושניהם גורמים נזק חמור למדינת ישראל. אף אחד לא הזמין אותו ואין לו מקום בהפגנה הזאת. יש עתיד מתנגדת לקיצוניים משני הצדדים שפוגעים בדמותה של מדינת ישראל", אמרו במפלגה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

סטפני פורטני ובנה סאל" יוני. צילום: דובר צה"ל

מפעילי הצפירה: ניצולת שואה מפולין ובנה

סטפני פורטנוי, ששרדה את השואה כילדה בפולין הגיעה לחמ"ל ההתרעה של פיקוד העורף עליו מפקד בנה סא"ל (מיל') יוני, שאמר: "מדובר בסגירת מעגל"

תגובה אחת

  1. עמוס עוז ,שוברים שתיקה, בצלם ושלום עכשיו הם הסיבה לכך שהימין ימשיך לשלוט עוד שנים רבות וככל שהזמן עובר גם האליטות השמאלניות בבית המשפט העליון , בתקשורת ובאוניברסיטאות – ייעלמו. תהליכים לוקחים זמן אבל לא ניתן לעצור אותם . מאחר שהימין ישלוט עוד שנים רבות כל שנותר לעמוס עוז ולארגונים ולמרצי האוניברסיטאות הוא לתת פרסים האחד לשני עד שגם את זה נכחיד כאשר לסגל הבכיר בכל האוניברסיטאות יצטרפו עוד חלקים מהחברה הישראלית ולא יהיה עוד רוב אליטסטי שמאלני באף מקום בדיוק כמו יחסם המספרי המתמעט בחברה הישראלית מבחינה פוליטית!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.