מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > עודה על התכנית הכלכלית: "רק חלק קטן מן המגיע לנו"

עודה על התכנית הכלכלית: "רק חלק קטן מן המגיע לנו"

בוועידת "דה מרקר" של המגזר הערבי התלונן ח"כ איימן עודה על התכנית הכלכלית שגיבשה הממשלה לטובת הציבור הערבי: "לא נאמר תודה על התכנית, כי היא חלק קטן מהמגיע לנו"

בנאום שנשא ח"כ איימן עודה, ראש הרשימה הערבית המשותפת בוועידת "דה מרקר" לחברה הערבית תקף עודה את ראש הממשלה ושרים בטענה כי הציתו שנאה בעקבות אירועי ההצתה בשבוע החולף ברחבי הארץ. בנאומו התלונן עודה בפני הקהל כי התכנית הכלכלית שגיבשה ממשלת ישראל לטובת המגזר הערבי "היא רק חלק קטן מן המגיע לנו".

עודה. פלאש 90
עודה. פלאש 90

בוועידה שהתקיימה אתמול (ב') במלון גולדן קראון בנצרת השתלח עודה בממשלת ישראל על האשמת הציבור הערבי בהצתות, זאת על אף שעולה כי שליש מהדליקות אכן היו הצתות והחשודים כולם הם בני המגזר הערבי. לדברי עודה ההאשמות "פגעו באוכלוסייה ששמרה על המקום והטבע הזה במשך שנים".

על התכנית הכלכלית שגיבשה הממשלה לטובת הציבור הערבי אמר ח"כ עודה כי "היא רק חלק קטן מהזכויות שלנו. זה לא נכון שנאמר לממשלה תודה על התכנית הזו, כי היא רק חלק קטן מן המגיע לנו".

עודה התייחס גם לכוונת הממשלה לקדם את הבנייה בישראל, ואמר: "בתכנית הכלכלית של הממשלה, נושא התכנון והבניה הוא עניין גדול. מדינת ישראל בנתה 700 ישובים חדשים ליהודים מהקמת המדינה, ואפס לערבים. אנו רוצים עוד בניה רוויה. יש לנו ישיבה בשבוע הבא עם שר הבינוי גלנט, וניאבק כדי שהכסף יושקע במקומות הנכונים".

עודה לא מוכן היה לגנות את ההצתות

השבוע עצר ח"כ עודה ראיון לתוכנית "לפני כולם עם שרון גל" בערוץ 20, לאחר שגל ביקש ממנו לגנות את אירועי ההצתה. "תקרא אתה לערבים ויהודים ביחד לשתף פעולה בשביל להציל את המקום הזה וזה העיקר!".

איימן עודה בראיון לשרון גל 'בתכנית לפני כולם'

גל ביקש מח"כ עודה להתייחס לעובדה שההסתה המתמשכת היא זו שהובילה צעירים ערבים לצאת ולהצית מוקדים שונים. ח"כ עודה השיב בכעס: "שרון, אני מכיר אותך מאז הכנסת. תפסיק עם הגישה הזו, תפסיק! אני קורא לך, תפסיק עם הגישה הזו! "

עוד קרא עודה "זה המקום שלי, אני פגוע פה, לא אתה! אני זה הפגוע פה. זה המקום שלי, זה היער שלי, אלה הם העצים שלי, נולדתי פה, אבא שלי נולד פה, סבא שלי נולד פה, תעזוב את הגישה שלך, ותפסיק עם זה ותקרא עכשיו מהמקום שלך לכולנו, תקרא אתה לערבים ויהודים ביחד לשתף פעולה בשביל להציל את המקום הזה וזה העיקר!".

בשלב זה החליט ח"כ עודה להוריד את המיקרופון והאוזנייה ולעצור את הראיון באמצע.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

סבא קאוור

"אתה יהודי. אם תינצל, תעשה משהו טוב עבור העם שלך"

את המילים שכתבה לו אמו רגע לפני שנשאר לבד בגטו, מיכאל הקטן מעולם לא שכח. כששרד את השואה ועלה לארץ, זכה גם להגשים אותם. כתבתנו מרב לרנר על סיפורו של סבא שלה, מיכאל אוריך

2 תגובות

  1. מגיע להם שיחנקו. שרפו לנו את המדינה ועוד יש להם חוצפה לדרוש? הם ואבו מאזן צריכים לשלם על השרפות – משפטית וכספית. חולירות טרוריסטים.

  2. למה כל ערוצי הטלויזיה ביום שישי אחר הצהריים תפוסים ע"י שידורים בערבית ?!
    למה אני צריך להרגיש כל השנה כאילו אני חי בגטו ערבי

    בהזדמנות הראשונה, חייבים להשלים את הנכבה
    מי שלא יכול בלי הבכיינות הקפוח והשטנה שלהם – מוזמן להצטרף אליהם לברלין

    עד אז, מגיע לנו לחיות בשקט – בלי לשמוע על ערבים 24/7

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.