דף הבית > כלכלה > כיצד להוזיל את העגבניות?

כיצד להוזיל את העגבניות?

משרד החקלאות מנסה להלחם במחירים המאמירים של העגבניות ומוריד מכסים על ייבוא עגבניות ארצה לקראת החגים. החקלאים זועמים

החקלאים מדווחים על מחסור בגידולים ומתריעים מפני עליית מחירים ממש כמו בשנה שעברה, וכל זה רגע לפני שהחגים המתקרבים.

עליית מחירי העגבניות ממשיכה. "כלכלי בלילה"

רמת המחירים כרגע גבוהה אבל עדיין לא הגיעה לשיאה לפחות ביחס לשנה שעברה. כל שנה בקיץ ניתן לראות מחסור בעגבניות זה קורה משתי סיבות, החום הכבד והוירוס שתקף את העגבניות גם בשנה שעברה וגם השנה. עם המחסור הזה המחירים ממשיכים לעלות.

בשנה שעברה הגיעו מחירי העגבניות ל-15 שקלים לקילוגרם, המחירים האמירו. אבל השנה המחסור החל לפני חודש אבל עדיין המחירים יקרים יחסית לשנה שעברה, אך ברשתות השיווק תמצא מנעד מחירים רחב כי יש העדפה למכור את העגבניות במחיר "הפסד" ולהרוויח על הפרי או הירק האחר שייקנה.

השוואת מחירי העגבניות ברשתות השיווק הגדולות
השוואת מחירי העגבניות ברשתות השיווק הגדולות

משרד החקלאות למד משנה קודמת והחליטו לבצע מכסות ללא מכס על יבוא עגבניות בגלל המחסור כבר מעכשיו. זה יכנס לתוקף ב-1 בספטמבר עד תקופת סוף החגים. השאלה אם זה יעזור למחירים להשאר כמו שהם אם לא לעלות יותר.

משרד החקלאות טוען שזה הפתרון. החקלאים לעומת זאת אומרים שזה הפתרון המהיר להרוס את ענף החקלאות באופן מהיר.

ג', חקלאי מגדל עגבניות מעוטף עזה אומר לערוץ 20: "אם הם חושבים שביבוא הם פותרים את הבעיה, שיעשו. בסוף לא יהיו חקלאים אני מבטיח לך. חקלאים לא ישארו במדינה, אנחנו נחיה רק על יבוא, אני מציע שהמדינה תיקח את עצמה בידיים, ואיום לי בעיה שתייבא ושתעשה מה שהיא רוצה. אבל שתעשה לנו איזו תקרה שלפחות החקלאים לא יפסידו. אפשר לספוג הפסדים שנה, שנתיים שלוש, אחרי זה זהו"

 

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה

אולי יעניין אותך גם

שר האוצר כחלון, שרת המשפטים שקד ונשיאת ביהמ"ש העליון נאור. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

שקד וכחלון החליטו: בית משפט כלכלי יוקם בחיפה

שרת המשפטים, נשיאת ביהמ"ש העליון ושר האוצר החליטו על הקמת בית משפט כלכלי בחיפה במטרה לייעל את האכיפה בעניינים כלכליים. שקד: "ניצור תשתית מהודקת של מערכת שיפוט מקצועית"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.