מבזקים

צה"ל עצר הלילה 8 מבוקשים ביהודה ושומרון

שישה בני אדם נפצעו קל בתאונה בחולון

6 בני אדם נפצעו בתאונה בין אוטובוס למשאית בכביש 6

היום יחל שלב הטיעונים לעונש במשפטו של אלאור אזריה

שיבושים בתנועת הרכבות בקו ירושלים-הרצליה

עיראק: הושלמה ההשתלטות של הצבא על חלקה המזרחי של מוסול

טניס: ישי עוליאל עלה לשמינית גמר טורניר הנוער של אליפות אוסטרליה

ג'וליאני יבקר בישראל וייפגש עם נתניהו

הנייה קיים שיחות עם בכירים במערכת הביטחון של מצרים

צרפת נגד הבנייה בירושלים: ההתנחלויות מנוגדות לחוק הבינלאומי

דף הבית > אקטואליה וחדשות > סנאטורים לממשל האמריקאי: עצרו המימון ל-V15

סנאטורים לממשל האמריקאי: עצרו המימון ל-V15

סנאטורים בארה"ב קוראים לחקור את המימון הממשלתי של ארגון השמאל. OneVoice: אין ראיות שהמענק הועבר ל-V15

בעתירה שהגישו סנאטורים אמריקאים למחלקת המדינה האמריקאית, הם דורשים בדיקה יסודית אודות אופן מימונו של הממשל האמריקאי את הארגונים OneVoice ו-V15 שפעלו להדחת ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו בבחירות 2015. לטענתם, ישנה רשלנות וחוסר פיקוח כשמדובר בכספים שמעניקה מחלקת המדינה האמריקאית. כך על פי חשיפת עיתון 'הארץ' היום (ש'). במכתב ששלחו לשר החוץ, ג'ון קרי, דרשו נקיטת צעדים משמעותיים לגבי המעורבים בפרשה ופירוט היעדים שאליהם הגיעו כספי המיסים של אזרחי ארה"ב.

ארגון V15. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ארגון V15. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

זאת לאחר שפורסם ביולי האחרון דו"ח ועדת חקירה של הסנאט האמריקאי, בו נקבע כי בגלל רשלנות של דיפלומטים עשה ארגון V15 שימוש בתוצרים ומאגרי נתונים שמימן משרד החוץ האמריקאי לצורך פרויקטים אחרים. השימוש נעשה בלי שהייתה החלטה מכוונת על כך, אלא כתוצאה מרשלנות או העלמת עין של דיפלומטים.

הדו"ח חשף כי משרד החוץ האמריקאי העביר מענק בסך 349 אלף דולר לארגון OneVoice בישראל למען קמפיין שמטרתו גיוס דעת הקהל לתמיכה במו"מ ישראלי-פלסטיני שיוביל להסכם שלום. ארגון OneVoice הוא מהמרכזיים שמימנו את ארגון V15, שהפעיל בבחירות האחרונות קמפיין אגרסיבי להפלת ראש הממשלה בנימין נתניהו. על פי הדו"ח, OneVoice סיפק ל-v15 כסף, משאבים, כוח אדם ומאגרי נתונים.

הארגון עדכן את משרד החוץ האמריקאי על כך שהוא מסיט את השימוש בתוצרי הפרויקט למען V15 בהודעת דואר אלקטרוני שנשלחה לדיפלומט אמריקאי על התוכנית האסטרטגית של המהלך, אך האחרון אמר כי לא שם לב אליה ולא קרא אותה.

הדו"ח קבע כי ההסבה של השימוש בתוצרי הפרויקט מהסברה של תהליך השלום לקמפיין בחירות לא היתה אסורה בחוק מכיוון שמשרד החוץ האמריקאי לא הציב תנאים או מגבלות על השימוש שניתן לעשות בתוצרי הפרויקט לאחר שזה יסתיים, אך הודגש כי דיפלומטים אמריקאים התרשלו.

ועדת החקירה הוקמה לאחר הבחירות בישראל -2015, בעקבות תחקירים שנעשו בכלי תקשורת אמריקאיים וישראליים כאחד. בעקבותיה טענו ב-OneVoice כי לא נמצאו ראיות שהארגון השתמש במענק כדי להשפיע על הבחירות ב-2015.

דיון 'הפטריוטים' בנושא חוק העמותות והתערבות הממשל האמריקאי בבחירות 2015 (13.7.16)

 

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

הפגנה ערבים

"משטרת ישראל מאבטחת שיירה עם דגלי אש"ף?"

הפטריוטים מנסים להבין כיצד הבדואים מארגנים הפגנה עם מכוניות פאר, דגלי אש"ף וכרזות תמיכה במחבל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.