14:01 30/05/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו מחפש פתרון אחר לתושבי עמונה

נתניהו מחפש פתרון אחר לתושבי עמונה

על רקע הביקורת האמריקאית, רה"מ נתניהו הבהיר לקרי כי הבניה בשבות רחל כפתרון לתושבי עמונה היא מוצא אחרון

על פי הדיווח בערוץ 2 היום (ש'), ראש הממשלה נתניהו הבהיר היום בשיחה טלפונית למזכיר המדינה האמריקאית, ג'ון קרי, כי העתקת היישוב עמונה לשבות רחל איננה הפתרון האולטימטיבי מבחינת ישראל וכי "מדובר בפתרון חלופי במידה ולא יימצא פתרון אחר". על פי הפתרון הנוכחי, אישרה הממשלה 98 יחידות דיור חדשות כהרחבה ליישוב שבות רחל.

"חוצפה אמריקאית". מתוך 'הפטריוטים' 6.10

השיחה בין השניים באה על רקע הביקורת שהשמיע הממשל האמריקאי על פרסום ההחלטה, אשר לטענתו סותר את הסכם הסיוע בין ישראל לארה"ב אם תופר ההקפאה באזור יהודה ושומרון. "התנחלות שתכלול עד 30 יחידות דיור – ותגרום נזק נוסף לסיכויים לפתרון שתי מדינות לשני עמים", נכתב בהודעת הגינוי שפרסם הממשל, "האישור למפרע של מאחזים סמוכים חוקיים, או התוויית גבולות חדשים ליישובים קיימים, אינו משנה את העובדה שאישור זה סותר הצהרות פומביות קודמות על ידי ממשלת ישראל כי אין לה כוונה להקים התנחלויות חדשות".

תשובתו של נתניהו לקרי חושפת כי אכן מדובר במוצא אחרון מבחינת נתניהו. כבר שבועות שראש הממשלה עורך סדרת דיונים יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, שרת המשפטים איילת שקד, היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט וגורמים נוספים, בכדי להגיע למציאת פתרון אחר לסוגיית עמונה.

גם בעמונה לא מרוצים מהפתרון שהוצע להם, וממתינים להסדר משפטי אחר דוגמת חוק ההסדרה.

"מדובר בפתרון חלופי". צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
"מדובר בפתרון חלופי במידה ולא יימצא פתרון אחר". צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

מנדבליט. "חובתי לחקור". צילום: רועי אלימה, פלאש 90

הפגנות חכ"ים מול בית היועמ"ש: בלתי חוקיות

במסמך מטעם היועץ המשפטי של הכנסת נקבע כי השתתפותם בהפגנות מול ביתו של מנדלבליט אינן חוקיות. עם זאת הדגיש שלא ניתן יהיה לעצרם או לעכבם לחקירה בשל חסינותם

תגובה אחת

  1. הקרי הזה סופו מיתקרב זה דתן ואבירם בן זמננו שיקרה בתורה מה היה סופם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.