2:51 29/04/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נעצר הפלסטיני שטיפס על רכב צה״ל בקלקיליה

נעצר הפלסטיני שטיפס על רכב צה״ל בקלקיליה

במהלך הלילה (ה׳) עצרו כוחות הביטחון 23 מבוקשים ביהודה ושומרון, ביניהם החשוד שטיפס על רכב צבאי במהלך הפרות סדר לפני כחודשיים

הלילה (ה׳) עצרו כוחות של החטיבה המרחבית ״אפרים״ מפר סדר בקלקיליה, אשר חשוד בהשתתפות בהפרת סדר אלימה כנגד כוחות צה"ל לפני כחודשיים, במהלכה טיפס על רכב צבאי. החשוד נלקח לחקירה והועבר לידי כוחות הביטחון.

ההתפרעויות בקליקיליה והפלסטיני שטיפס על רכב  של כח צה"ל

כזכור, במהלך הפרות סדר בקלקיליה טיפס נער פלסטיני על רכב של כוח צה"ל וניסה לחבל ברכב. המהומות התרחשו בתום פעילות צה"ל בעיר, לאחר שאחד מרכבי הכוח נתקע. מעל 100 פלסטינים החלו להתגודד סביב הרכבים הצבאיים וליידות אבנים.

הנער הפלסטיני שטיפס על רכב כח צה"ל בקלקיליה. צילום מסך
הנער הפלסטיני שטיפס על רכב כח צה"ל בקלקיליה. צילום מסך

‎בסרטון מהזירה נראים נערים פלסטינים רודפים אחרי שיירת הרכבים של צה"ל ומיידים אבנים. בהמשך נצפה החשוד עומד על גג רכב צבאי, מיידה אבנים גם כן ואף מנסה לחבל באנטנה של הרכב.

‎מדובר צה"ל נמסר אז בתגובה כי ״במהלך פעילות מבצעית שהתקיימה אמש בקלקיליה, נתקע רכב של הכוח ששהה במקום. סביב הרכב התאספה התקהלות של פלסטינים שיידו אבנים לעברו. כוחותינו הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ויצאו מהאזור".

מעצרים במהלך הלילה

במהלך הלילה עצרו כוחות צה״ל, לוחמי מג״ב, משטרה ושב״כ באזור יהודה ושומרון 23 מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון.
באפרים- בקלקיליה נעצרו 2 מבוקשים אחד מהם חשוד בהסתה לטרור.
בסלפית נעצר מבוקש החשוד בהסתה לטרור.
בבנימין- באל עמרי נעצרו 8 מבוקשים. בג׳ילזון נעצר מבוקש.
בעציון- בשיח סעיד נעצרו 3 מבוקשים. ביהודה- בחברון נעצרו 4 מבוקשים. בדורא נעצרו 2 מבוקשים.
בחירבת טבקה נעצר מבוקש.
בכרזה נעצר מבוקש.

כמו כן, במהלך פעילות במחנה הפליטים נור א שמס שבגזרת החטיבה המרחבית ״מנשה״ תפסו כוחות צה״ל עשרות קליעים אשר הועברו לידי כוחות.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

423

התפרעויות אלימות של פלסטינים במספר מוקדים

הפגנות אלימות ועימותים בין פלסטינים לכוחותינו התרחשו היום במספר זירות, לאחר הכרזת "יום זעם" כאות הזדהות עם המחבלים שובתי הרעב בכלא הישראלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.