10:32 29/04/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מפלגת כולנו מתנגדת לחוק של שקד

מפלגת כולנו מתנגדת לחוק של שקד

ח"כ אלי כהן (כולנו) אמר היום (ש') כי מפלגתו תתנגד לשינוי ברוב הדרוש לבחירת שופטים. עפ"י הסכמים קואליציוניים שמורה ל"כולנו" זכות וטו בנושא

"מפלגת כולנו לא תעביר את החוק של שקד במתכונתו נוכחית. לא ניתן יד לפגיעה בבית המשפט העליון", כך אמר היום (ש') ח"כ אלי כהן (כולנו) באירוע 'שבתרבות' במודיעין על הצעת החוק שמשנה את הרוב הנדרש בוועדה למינוי שופטים.

מפלגתו תתנגד לחוק של שקד. ח"כ אלי ככהן מכולנו. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
מפלגתו תתנגד לחוק של שקד. ח"כ אלי ככהן מכולנו. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שר האוצר משה כחלון הצהיר בעבר כי הוא מתנגד לשינויים במערכת המשפט. ההסכם הקואליציוני מקנה למפלגת "כולנו" שבראשותו, זכות וטו על חוקים המאפשרים להתגבר על פסיקות בג"צ ולשינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים. יחד עם זאת, הצעה זו אינה דורשת את שינוי הרכב הוועדה.

על פי ההצעה, אותה הגיש ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) החבר בוועדה למינוי שופטים, שופטי העליון ייבחרו ברוב רגיל ולא ברוב מיוחד כפי שנעשה היום.

גם ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) מתחה ביקורת במהלך אירוע "שבתרבות" במבשרת ציון על הסערה סביב מינוי שופטי העליון וסביב תאגיד השידור. "הסיפור הוא לא איילת שקד ונאור אלא השקפת עולם שהבית היהודי מוביל והליכוד נגרר אחריו", אמרה שרת המשפטים לשעבר.

"הם רוצים להגיע למצב שלא יהיה מי שיעצור אותם. אלה לא שני סיפורים שונים התקשורת ובתי המשפט – זה חלק מתוך מהלך ענק. זה לא עניין טכני של כסף לתאגיד או הרכב ועדת השופטים. התפקיד שלנו באופוזיציה זה לחשוף את המהלך הזה", הוסיפה לבני.

נשיאת העליון נגד שרת המשפטים

נשיאת ביהמ"ש העליון, השופטת מרים נאור, שלחה בחמישי מכתב חריף לשרת המשפטים שקד, ובו מתחה ביקורת על הצעת החוק הפרטית של אילטוב, הזוכה לתמיכת השרה.

"הצעת החוק היא אומנם הצעת חוק פרטית,  אולם מאז פרסום ההצעה ופרסומים רבים בכלי התקשורת לפיהם הצעת החוק היא מטעמך, לא נשמעה מפיך כל הסתייגות מהצעת החוק או מעיתוי העלאתה", כתבה נאור לשקד.

 דיקטטורת בג"ץ. מתוך 'הפטריוטים' 3.11.16

לדברי נאור, הנחת ההצעה בעיתוי הנוכחי בו צפויים להתמנות ארבעה שופטים חדשים, "מהווה בנסיבות העניין משום 'הצבת אקדח על השולחן'. משמעותה היא שאם חלק מחברי הוועדה לא יביעו הסכמה למינוי מועמדים מסויימים, באופן שאינו מאפשר את מינויים ברוב מיוחד, אזי 'כללי המשחק' הקונסטיטוציוניים ישונו כך שניתן יהיה למנותם ברוב רגיל של חברי הוועדה".

את מכתבה הגישה נאור בתמיכת שופטי העליון סלים ג'ובראן והמשנה לנשיאה אליקים רובינשטיין החברים בוועדה למינוי שופטים. היא ציינה כי אין בכוונתה ובכוונת עמיתיה להמשיך "בהידברויות ובהתייעצויות מוקדמות בנוגע לגיבוש רשימת המועמדים ובנוגע להסכמות אפשרויות" וכי כל שופט יפעל עפ"י שיקול דעתו ובהתאם לחוק.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

423

התפרעויות אלימות של פלסטינים במספר מוקדים

הפגנות אלימות ועימותים בין פלסטינים לכוחותינו התרחשו היום במספר זירות, לאחר הכרזת "יום זעם" כאות הזדהות עם המחבלים שובתי הרעב בכלא הישראלי

5 תגובות

 1. מפלגת הריקנות נמאס מהשטויות שלו. לא להצביע לתכציב..שירגישו כמה חבלות הם עושים.

 2. כחלון "שומר" עליונות בית המשפט העליון. אם שלטון החוק בראש מעייניך אז מדוע אתה נותן לחתול לשמור על השמנת הרי גם אתה יודע שבית המשפט העליון ממנה רק החברים ששותפים לאגנדה שלהם ואתה נותן להם להמשיך במסורת על חשבון פלורליזם וייצוג מגוון של כל חלקי החברה בבית המשפט העליון. אז זהו שלא עניין שמירת החוק מעסיק אותך אלא התחשבנות קטנה שאם תתנגד לחוק שקד תקבל את השופט שרצית ממרים נאור כל עוד תהיה משת"פ טוב. אז ככה אנחנו נתחשבן איתך בבחירות הבאות ושכרון הכוח שממנו אתה סובל ייפתר !!!! אחת ולתמיד !!!! צביעות והתרפסות לא יובילו אותך לשום מקום חוץ מאשר מחוץ לכנסת וסיום דרכך הפוליטית.

 3. מויישה טורביה

  כחלון ומפלגתו, אולי תתאבדו כבר ?

 4. מינוי שופטי העליון בארה"ב נעשה ע"י הנשיא בכפוף לשימוע בפני הסנאט

  אבל אצלנו הנהיגו את שיטת "חבר מביא חבר" + אקטיביזם שיפוטי
  ובמילים פשוטות : בג"ץ בטל את הפרדת הרשויות – באמצעות דמגוגיה מכובסת

  את הדיקטטורה המשפטית הזו צריך להעביר מן העולם

 5. מיכאלה אביטן בר

  יישר כח למשה כחלון ומפלגתו, היחידים שלא באמת זקוקים לשלטון ודואגים לנושאים אזרחיים וחברתיים שהבית היהודי( העושים למען מתנחלים בלבד, כל שאר המדינה לא מעניינת אותם) , מנסים למנוע שלטון דוגמת צאוצ'סקו/ פוטין/ רדואן !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.