מבזקים

ח"כ פרץ: בדיוני הקבינט ניכר זלזול בחיילי צה"ל ואזרחי המדינה

מחאת בדואים מוחלשים? תראו את הרכבים

"מטרת הפיגוע בבריסל - ישראלים"

המשטרה נערכת לקראת הלווית המחבל הדורס מאום אל חיראן

כוננים חדשים במד"א חיפה: 14 אברכים

הקנס על זיהום אוויר: 1.63 מיליון שקלים

סוכלה הברחת חצי טון טבק במעבר אלנבי

יעלון עוקץ את בנט בכנס ה-INSS

אושר לקריאה שנייה ושלישית: מענק לידה - גם עבור לידות בבית

גורמים בכירים בציונות הדתית: "בנט, קיים הבטחתך!"

דף הבית > כלכלה > מחירים ללא גלוטן המתאימים לכל כיס

מחירים ללא גלוטן המתאימים לכל כיס

תכנית ממשלתית חדשה מקצה 9 מליון ש"ח לפתיחת שוק מוצרי מזון ללא גלוטן, אז מדוע חולי הצליאק מתרעמים? "כלכלי בלילה" עם כל הפרטים

טרנד הבריאות סוחף אחריו עשרות אלפי משפחות שהחליטו לעבור למוצרים ללא גלוטן, ועכשיו תוכנית חדשה מבטיחה להוזיל לכם את המוצרים היקרים, בעשרות אחוזים.

תכנית ההוזלה של משרד הבריאות ומשרד האוצר למוצרים ללא גלוטן. "כלכלי בלילה" עם משה כץ

שוק המוצרים ללא גלוטן גדל בשנת 2015 בלמעלה מ-27% לעומת שנת 2014, מאז הצמיחה זינקה בעוד כ30%. אם עד לפני כמה שנים, מוצרים ללא גלוטן נמכרו כמעט רק בפסח, או לחולי צליאק, טרנד הבריאות של מוצרים ללא גלוטן סוחף אחריו היום כמעט 100 אלף משפחות בישראל, וקצב המכירות דוהר בהתאם.

היום הודיעו שר האוצר משה כחלון והשר ליצמן, שהם מתכוונים יחד לפעול להוזיל עוד יותר את המוצרים ללא גלוטן לצרכן.

עיקרי התוכנית הן לסייע למפעלים הקטנים, להקל בכל האישורים שעד היום קשה היה לאשר, וכך יכנסו שחקנים נוספים לשוק, וכמובן הקלה ביבוא מוצרים לארץ.

פער של 40% עד 200% במחירים

נחום איצקוביץ', מנכ"ל מרכז השקעות במשרד הכלכלה מסביר: "התמריץ שלנו נועד לקדם יצרנים בפריסה ארצית שישפיעו על רמת המחירים. היעד שלנו הוא ששלושה מפעלים  יכנסו למהלך והמחירים יהיו סבירים. כיום לעומת מוצרים בשוק מקביל יש פער של בין 40 ל-200 אחוזים לרעת מוצרים ללא גלוטן".

חולי הציליאק רוצים שאותם 9 מליון שקלים לא ילכו למפעלים אלא לחולים עצמם. אין תרופות לחולי הצליאק, והאוכל הוא התרופה בשבילם והם מבחינתם מרגישים שלא יהינו מההוזלה הזו.

אייל שפר, מייסד עמותת "צליאק בישראל" אומר: "המהלך המוצע לדעתנו לא יעזור. הבעיה של השוק היא לא חוסר התחרות אלא להפך. המדינה אם יש לה תקציב לעניין הזה, שתיתן אותו לחולי הצילאק שזקוקים לסיוע. את המעט שיש לנו צריך לתת לחולי הציליאק"

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "הגישה הנכונה למתן פתרון ארוך טווח היא באמצעות הורדת מחירי המזון נטול גלוטן, באמצעות הגברת מגוון המוצרים וסיוע לייצור מקומי. מדובר בתוכנית ראשונה מסוגה אשר מביאה תקציב ייעודי בהיקף של פי 10 ממה שקיים היום. בהתאם להצלחתה של התוכנית יבחנו גישות נוספות".

 

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה

אולי יעניין אותך גם

חרדים עובדים

עובדים בשחור

רוצים שהחרדים יעבדו? הפטריוטים זועמים לאחר שמחקר גילה כי המשק מפלה לרעה את האוכלוסייה החרדית בקבלה לעבודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.