22:08 25/09/2017
מבזקים
דף הבית > חם ברשת > מה אוכלים החיילים בראש השנה?

מה אוכלים החיילים בראש השנה?

לקראת ראש השנה, צה"ל מציג את התפריט שממנו ייהנו החג חיילי צה"ל. צפו בקטע מתוך "זה היום"

בעוד פחות משבוע ישב עם ישראל לחגוג את השנה החדשה. חיילי צה"ל ומפקדיו יסבו לשולחן החג בעשרות בסיסים ומוצבים בזרועות היבשה האוויר והים.

ומה יאכלו החיילים? במסגרת הפריטים שיספק מרכז המזון של צה"ל יקבלו החיילים ארוחות חג המורכבות מכ-42 טונות בשר הודו ועוף, 10 טונות בשר צלי וגולש, 10 טונות דגים, 13 טונות שניצלים, וכ-12טונות של בשרים על האש.

מתוך "זה היום" 27.9.16

גם החיילים שבשטח לא יישארו רעבים. במהלך ערב החג כ-2,000 מנות חג מוכנות יסופקו ללוחמים, שייקחו חלק במשימות ההגנה במוצבים, בגזרות השונות ובלב הים.

גם החיילים הצמחונים לא יישארו מקופחים כשלבסיסי צה"ל יסופקו כ-3 טונות של ירקות קציצות צמחיות, שניצל ירקות וגם שניצל תירס.

החיילים שלנו ירימו כוסית לשנה חדשה עם כ7,500 בקבוקי מיץ ענבים ו-9,200 בקבוקי שתייה קלה.

צה"ל דואג ששולחנות החג יהיו עמוסים בסימני ראש השנה בהם 32 טונות של פירות וירקות כולל: סלק, תמרים, דלורית ו-7 טונות של רימונים.  בשביל שנה טובה ומתוקה באמת לחיילי צה"ל יסופקו 2 טונות דבש בהם יוכלו לטבול כ-14 טונות של תפוחי עץ. את הארוחה יקנחו החיילים עם 8 טונות של עוגות דבש עשירות ומתוקות.

שנת תשע"ז בפתח ומכאן אנחנו מאחלים שתהיה לחיילים שלנו שנה טובה מתוקה ובעיקר שקטה ובטוחה.

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

חומות העיר ירושלים במהלך חגיגות היובל לאיחוד העיר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

צפו: עשרת הסרטונים הנצפים בתשע"ז

משפחת אזריה שרה את ההמנון אחרי פסק הדין, גיא לואל מוצא הפתעות בהודו, אחינועם ניני נעלבת מה-BDS וראש הממשלה מתראיין לערוץ 20. לא תאמינו מה הסרטון הנצפה ביותר בעמוד הפייסבוק שלנו