16:49 23/06/2017
מבזקים

דיווח ערבי על ירי טיל מאוניית קרב רוסית לעבר מטרה בעומק שטח סוריה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > סמוטריץ': "האנאלפבתיים שלכם תופסים מקומות באוניבסיטאות"

סמוטריץ': "האנאלפבתיים שלכם תופסים מקומות באוניבסיטאות"

ויכוח חריף התפתח היום (ה') בועדת הכספים בין ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) לבין החברי הרשימה המשותפת בעניין אפליה מתקנת לסטודנטים הערבים. ח"כ טיבי: "סמוטריץ' פאסישט עם איי קיו"

ויכוח חריף התפתח היום (ה') בועדת הכספים של הכנסת בין ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) לבין הח"כים אחמד טיבי ובאסל גטאס (הרשימה המשותפת). במהלך הדיון בבקשות העמותות לפטור ממס, התלהטו הרוחות סביב בקשת הפטור של ארגון השמאל "אמנסטי ישראל". כזכור, ח"כ סמוטריץ' מתנגד למתן ההטבה לארגון אשר לדבריו פועל להכפיש את ישראל בעולם.

 

 

כשהגיע הדיון לנושא הסטודנטים הערבים, אמר סמוטריץ' לחברי הרשימה המשותפת כי "הסטודנטים הערבים מתקבלים בטכניון כי מורידים להם תנאי סף כהעדפה מתקנת".

"אתם לא עוברים פסיכומטרי כדי להתקבל לאוניברסיטה, האנאלפבתיים שלכם תופסים מקומות באוניברסיטה. תראה לי ערבי אחד שעבר פסיכומטרי בכניסה לאוניברסיטה", הוסיף.

ח"כ טיבי השיב: "שוב ההפרדה בחדרי לידות מכה שנית. האמת היא שערבים מצטיינים מרגיזים אותך ומרגיזים כל גזען. הסטודנטים הערבים האלה הצטיינו והתקבלו למרות הגזענות והאפליה. זה למרות שהם ערבים ולא בגלל שהם ערבים בישראל. אנחנו גאים בהם".

טיבי הוסיף להטיף ושאל: "תגידו אתם לא קראתם את ההיסטוריה של העם שלכם? אתה יודע על מי דיברו עככה בעבר ? על יהודים שהיו מצטיינים באירופה, ובגלל זה פעלו נגדם". אתה לא מתבייש? ככה אתה מדבר על סטודנטים ערבים?!".

בעקבות כך, ח"כ באסל גטאס כינה את ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) ואת ח"כ סמוטריץ' "בורים". טיבי תיקן בציניות "לא, סמוטריץ לא בור. הוא פשיסט עם איי קיו".

 

תגובת הטכניון לדבריו של ח"כ סמוטריץ': "הטכניון דוחה על הסף טענה שגויה זו, ומבהיר כי אין ומעולם לא התקיימה בו העדפה מתקנת.  מאז תחילת הלימודים בו בשנת 1924 מקבל הטכניון לשורותיו סטודנטים רק על פי יכולותיהם והצטיינותם האקדמית. כל המועמדים נתונים לתהליך מיון אחיד ושקוף, בו אין להשתייכותם הדתית, האתנית, המגדרית והפוליטית שום תפקיד".

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

רה"מ לשעבר והאסיר אהוד אולמרט בחופשתו הראשונה מהכלא. צילום: אבי דישי, פלאש 90

שרים בכירים: "לשחרר את אולמרט"

נפתלי בנט וישראל כץ קוראים לוועדת השחרורים להתיר לרה"מ לשעבר לצאת מבית הכלא. "מידת הרחמים מחייבת לשלוח אותו הביתה"