דף הבית > אקטואליה וחדשות > הצתה על רקע לאומני או הכללה גזענית?

הצתה על רקע לאומני או הכללה גזענית?

כל החשודים בטרור ההצתות הם ערבים, אז מדוע יש מי שמתעקש שאסור להכליל? צפו בוויכוח חוצב הלהבות באולפן 'הפטריוטים'

ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לביטחון פנים גלעד ארדן ושר החינוך נפתלי בנט כבר הבהירו כי אנו עומדים מול טרור של הצתות.  במשטרה נפתחו תיקי חקירה בחשד להצתות של 233 שריפות, הנחקרים כולם בני המגזר הערבי.

למרות זאת, רבים מכלי התקשורת ויחד איתם גם אנשי שמאל וחברי הכנסת הערבים מתקשים לקרוא לילד בשמו 'טרור ערבי' ומתעקשים שאסור להכליל.

טרור ההצתות. מתוך 'הפטריוטים' 27.11.16

"יודעים בוודאות ש-17 שריפות הן הצתות בזדון", אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן בביקורו בנווה צוף. בסך הכל נעצרו 37 חשודים, ו-13 מהם שוחררו עד כה.

גורם משטרתי אמר אמש (א') כי אנחנו נמצאים זה כמה ימים בתוך התגברות של תופעה של הצתות. "ברמה ארצית מנסים לעשות סדר – ולסייע במחוזות להתנהל נכון מול האירועים – מדברים על סדר גודל של נכון להיום 90 ומשהו אירועים שאנחנו יודעים להגיד לפחות לגבי חלקם בודקים חשד להצתה. סדר הגודל הוא בין 40-30 אירועים שיש בהם חשד להצתה".

עוד ציין הגורם כי מדובר בעבירה חמורה שעונשה יכול להגיע עד לכדי 15 שנה ובמקרה של הצתה של נכס מדינה עד לכדי 20 שנה. בהתייחסו לנושא הלאומני ציין הגורם המשטרתי כי בסופו של יום מי שיקבע אם מדובר במעשה לאומני או לא זה בית המשפט.

מהמשטרה נמסר: "אנחנו לא מזהים דפוס פעולה מתואם בהצתות שהתרחשו בימים האחרונים למרות שככל הנראה נושא החקיינות קיים, כרגע עצורים כ-30 בני מיעוטים, 10 פלסטינאים והשאר ערבים ישראלים. המשטרה מפעילה את כל האמצעים המתוחכמים ביותר העומדים לרשותה כל מנת למנוע הצתות ולפענח את ההצתות".

הפטריוטים

הפטריוטים

אולי יעניין אותך גם

השר גלעד ארדן. צילום: פלאש90

ארדן: "מרגלית הלך בטיפשות לתת לגיטימציה לרג'וב"

השר לביטחון פנים תקף בראיון לרשת ב' את ח"כ מרגלית המתמודד על רשות העבודה, שנפגש עם בכיר מחבלי הפת"ח. "זה שמאל שבמסגרת קמפיין מוכן לפגוע באינטרסים של ישראל"

2 תגובות

 1. איסלם = השתלטות טוטליטרית איטית ע'' ילודה

  מצד אחד מושיטים יד לעזרה ומצד שני הם לא מגנים בתוקף את ההצתות ,זה בעצם שיטות הפחדה של המאפיה.
  האיסלם הקיצוני רואה בזה כניצחון נוסף במלחמה ג'הדיסטית ארוכת שנים וחוצה דורות של התשה.
  ובנתיים הם חיים טוב ,ואנחנו בחרדה וחולי.

  ערוצי החדשות 2 ו 10 תורמים להתשתינו .הם חיים בבועת סלב והשריפות זה פנטזיה שרחוקה מהשגרה המזוייפת שלהם .
  אם התנ"ך היה ממשיך להכתב היום היה נאמר על ערוצי החדשות " וחיו כבת יענה הטומנת ראשה לזבוח בתולעת פתלתלה "

 2. אסף אראל אביגדור

  דווקא משום שאיני יודע דבר על גל השריפות אני חושב שמן הראוי לחקור אותו ולהסיק את המסקנות הראויות עד תום אך הנסיון לתאר את פעולות ההצתה כרשלנות או כמעשיהם של בודדים בלתי מאורגנים הוא נסיון המחייב מענה מבצעי המונע אירועים מסוג זה.בל נשכח לרגע: זהו נסיון של חלק לא מבוטל מכלי התקשורת הכתובים והאלקטרונים במדינת ישראל בהם קול ישראל,ערוץ 10 וערוץ 2 אך דווקא משום שאיני יודע דבר על גל השריפות ואיני רוצה למהר ולקשור כתרים לראשם של אנשים אני חושב שאותם אלה המציתים אדמות הם גם אותם אלה המבקשים לקבל אדמות.אם הדברים הללו יצטרפו לכלל ותיווצר עובדה כדאי להבין מהי חשיבותה של האדמה שהם יקבלו,מהו ערכם של החיים בעיניהם ומהי אמירת אמת מבחינתם כי שריפה לא בהכרח היא הגורם לאסון אולם שיקול דעת מוטעה הוא בהכרח כן.נשק ההצתה מוכר לכולנו ומטרתו היא בעיקר לזרוע פחד,שיתוק מפני מעשים היכולים להביא תועלת ואם אפשר אז גם לפגוע פיסית ונפשית בגורמים אלו ואחרים.אך שיקול הדעת מחייב גם לזכור את כל אותם הרגעים שחיממו לי וכנראה לכולנו את הלב.הסיוע שקיבלנו מבכל רחבי העולם: ארה"ב,אוקראינה,יוון,איטליה,קרואטיה,רומניה,טורקיה,קפריסין,מצרים,ירדן,צרפת,ספרד רוסיה וכן,גם הרשות הפלסטינית אלו הם רגעים חשוכים שבהם ניתן לגלות שיש תקווה לעתיד טוב יותר.שיקול הדעת הנכון מחייב לזכור מי הגורם לכך ובבוא העת לבחור בו.אסף אראל אביגדור: 0546635411 (דוא"ל אינו פעיל זמנית,נא ליצור קשר טלפוני)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.