9:57 24/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הסוכה של כ"ץ: עקיצות לצד שבחים לראש הממשלה

הסוכה של כ"ץ: עקיצות לצד שבחים לראש הממשלה

בסוכה המסורתית שאירח אמש (ג') השר ישראל כ"ץ בביתו, הוא שלח רמיזות לא מחמיאות לרה"מ בעניין משבר הרכבת לצד מתן קרדיט על הישגים משותפים

כמדי שנה, גם השנה אירחו שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ ואשתו רונית, אלפי אורחים בסוכה שבביתם בכפר אחים. בנאום בן 20 דקות שנשא, עקץ השר את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין תפקודו ב'משבר הרכבת', אך גם שיבח אותו על הישגים בעבודתם משותפת.

השר כץ ורעייתו רונית, אמש. צילום: פלאש 90
השר כץ ורעייתו רונית, אמש. צילום: פלאש 90

הדברים נאמרו לאחר כחודש וחצי לאחר הסערה בעניין עבודות הרכבת בשבת, והביקורת ההדדית בין רה"מ נתניהו לשר כ"ץ.

"לעולם לא אעשה שימוש בערך יהודי מקודש לצרכים פוליטיים"

"לא התייחסתי באירועי השבועות שחלפו ולא ארחיב גם הערב, אבל אומר זאת: לעולם לא אעשה שימוש בערך יהודי מקודש לצרכים פוליטיים גם אם אחרים יעשו זאת", רמז השר בדבריו על התנהלות רה"מ לאוזני 4,000 האורחים שהתארחו בסוכתו. ביניהם שרי הליכוד: יריב לוין, גילה גמליאל, אופיר אקוניס וחיים כץ. גם סגני שרים פקדו את האירוע, חברי מרכז, ראשי רשויות ומתפקדי מפלגת הליכוד.

השרה גילה גמליאל מתארחת בסוכתו של השר ישראל כ"ץ. צילום: פלאש 90
השרה גילה גמליאל מתארחת בסוכתו של השר ישראל כ"ץ. צילום: פלאש 90

"תמיד אעדיף את טובת המדינה ואת האינטרס של כלל אזרחי מדינת ישראל, על פני כל שיקול אחר. וכך בכוונתי לעדשות בכל תפקיד שאליו תבחרו אותי בעתיד, ללא חשש וללא מורא", הוסיף השר מבלי לנקוב מפורשות בשמו של ראש הממשלה, באירוע שהיווה מפגן כח פנים – מפלגתי. בכך הזכיר השר את שאיפתו להיות בעתיד ראש ממשלה, מבלי לציין זאת בפירוש.

דיון הפטריוטים בנושא עבודות הרכבת בשבת והמשבר הקואליציוני

השר הקניט בדבריו את הנהגת המדינה הבכירה בעניין יחסה לרצועת עזה. "בשבוע שעבר נולד בעזה האזרח ה-2 מליון. אין לנו מה לחפש בעזה מלבד ביטחון. הנהגת המדינה הבכירה חייבת לגלות מנהיגות ולקבל בהקדם אתה ההחלטות המתאימות – להשתחרר מאחריות על עזה תוך שמירת בטחון מדינת ישראל". השר חזר על תכניתו להיפרד מעזה תוך הקמת נמל תעופה ונמל ימי בפיקוח ישראלי ביטחוני ברצועה.

בהמשך נאומו, הזכיר כ"ץ מספר פעמים את שמו של ראש הממשלה בנושאים מדיניים ותחבורתיים בהם פעלו השניים יחד, תוך מתן קרדיט משותף. השר אמנם החזיר את 'משבר השבת' אל סדר היום, אך הקפיד ומדד כל מילה שיצאה מפיו.

בנימין נתניהו וישראל כץ בימים טובים יותר. צילום: פלאש 90
רה"מ בנימין נתניהו והשר ישראל כץ בימים טובים יותר. צילום: פלאש 90
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

משלחת הסיוע של צה"ל במקסיקו. צילום: דובר צה"ל

אותרה גופת היהודי הנעדר במקסיקו

צוות הסיוע של זק"א במקסיקו איתר את גופתו של חיים אשכנזי ז"ל בין ההריסות של בניין המשרדים בו שהה בזמן רעידת האדמה. הנעדר היהודי השני נמצא בריא ושלם