18:10 19/08/2017
מבזקים
דף הבית > תרבות > השרה רגב למשנה ליועמ"ש: אינני מקבלת את חוות דעתך

השרה רגב למשנה ליועמ"ש: אינני מקבלת את חוות דעתך

דינה זילבר טוענת כי "אין עוגן משפטי" ליוזמה החדשה של שרת התרבות, לפיה תמיכת המשרד בטקסים תותנה באישור מראש של התוכן

מכשול המשפטי: שרת התרבות ביקשה לאשר מראש את תכני הטקסים כתנאי לתמיכה של משרד התרבות בהם, אולם כעת במשרד היועץ המשפטי לממשלה מבהירים כי לדבר "אין עוגן משפטי".

עימות בלתי נמנע. מירי רגב ודינה זילבר.
עימות בלתי נמנע. מירי רגב ודינה זילבר.

בתשובתה של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, לפניית האגודה לזכויות האזרח, היא מבהירה כי "בכל הנוגע לטקסי הענקת פרסים בתחום התרבות, התניית התמיכה בהם בבחינתה של שרת התרבות מראש את תוכן הטקסים, זהות הדוברים או תוכן דבריהם לחלוטין איננה אפשרית שכן יש בה פגיעה בחופש הביטוי". זילבר מציינת גם כי תשובה זו הועברה גם למשרד התרבות.

במכתב היא מוסיפה כי "יוזמות המתנות תמיכה בתוכן, מייצרות אפקט מצנן על חופש הביטוי בתחום האמנות והתרבות, תחום בו קיימת חשיבות מיוחדת לקיומו של מרחב חופשי המאפשר שיח פלורליסטי והצגה של דעות רבות ומגוונות".

כזכור, השרה רגב גיבשה לפני כשבוע יוזמה חדשה שבמסגרתה תמיכת המשרד בטקסי תרבות ואמנות – שמסתכמת במאות אלפי שקלים מדי שנה – תותנה באישור מראש של התכנים, זאת אחרי שמתחה ביקורת חריפה על טקס הענקת פרסי "קיפוד הזהב" בטענה ש"לא כיבדו את ההמנון", ונטשה את טקס "פרסי אופיר" לפני כחודשיים בעקבות הופעתו של הראפר תאמר נאפר, שציטט משירו של מחמוד דרוויש, "תעודת זהות".

מתוך 'הפטריוטים' 27.11.16

במשרד התרבות טענו כי הדבר נועד כדי "להבטיח את העמידה בסטנדרטים מקצועיים ובאמות מידה ממלכתיות", ורגב הוסיפה: "לא אתן להפוך טקסים במימון ציבורי לבמה להעברת מסרים מפלגתיים ולביזוי של מדינת ישראל וסמליה". מיד עם פרסום הדברים, פנה עו"ד דן יקיר מהאגודה לזכויות האזרח למשרד היועץ המשפטי לממשלה, בבקשה ששם יפעלו לביטול היוזמה.

השרה רגב מסרה בתגובה: "אינני מקבלת את חוות הדעת. במידת הצורך המשרד יפעל לתיקון המצב המשפטי לגבי פרסים אלו"

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הטרור באונ' בארהב

בצל האנטישמיות: ממשיכים להסביר את ישראל

עמית דרי מ"מילואימניקים בחזית" חזר השבוע לארץ אחרי מסע הרצאות ברחבי ארצות הברית, בעיקר באוניברסיטאות: "החבר'ה שלנו שהיו לפני חודש וחצי בקליפורניה חוו 'שדה קרב'"