דף הבית > כלכלה > המשבר באל על נפתר

המשבר באל על נפתר

הושג הסדר בין החברה לטייסיה. סוכם כי הטייסים יחזרו לעבוד תמורת תוספת שכר שתילקח מקיצור זמן שהותם בחו"ל בין הטיסות

לאחר משבר ארוך בין חברת אל על לטייסים, שכלל שביתה במהלכה בוטלו טיסות, הושגה אמש (א') פשרה בין הצדדים והם הגיעו להסדר.

מתוך 'כלכלי בלילה' (א')

במסגרת ההסדר שהושג במשא ומתן מרתוני באורך של כ-13 שעות, סוכם כי הטייסים יקבלו תוספת של 7.35% בשכר בתמורה יפסיקו לבטל טיסות ויקוצר זמן השהות שלהם בחו"ל בטיסות ארוכות. התקציב לתוספת השכר לטייסים יגיע מקיצור השהיות שלהם. בנוסף, סוכם כי אל על אף תפסיק את החכרת מטוסים.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שעמל על ניסיונות פתרון המשבר באמצעות הידברות בין נציגי הוועד להנהלה באל על, אמר אמש (א'): "אני שמח שהצלחתי לגשר על הפערים בין הצדדים וזאת מתוך הבנה משותפת כי הצלחתה של אל על תמשיך להתבסס על ההון האנושי בחברה, מעובדי הקרקע, דרך צוותי האוויר ועד קברניטי הטיסות". עוד הוסיף ניסנקורן: "כולי תקווה שהדרך המורכבת שעברנו תביא לחיזוק האמון בין העובדים להנהלה ותסייע בבניית מערכת יחסי עבודה תקינה בחברה".

בפניה אל עובדי אל על, אומר המנכ"ל כי השיבושים שהיו מנת חלקה של החברה בשנה האחרונה הגיעו בעקבות חוסר היענות של הטייסים לביצוע משימותיהם ודרישה שלהם להטיס טיסות לכיוון אחד בלבד.

לאחר שבהנהלת החברה טענו עד היום כי "עיצומי הטייסים פוגעים זה חודשים ארוכים בפעילות החברה והם מתבטאים בחוסר ההיענות של הטייסים לאייש טיסות ולטוס כטייסים פעילים רק בכיוון אחד", והודיעו כי אין בידם להחזיר את החברה לפעילות סדירה – אומר כעת מנכ"ל חברת אל על, דוד מימון: "ברצוני להודות ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על הירתמותו שהביאה לסיום המשבר. כמו כן אני מודה ליו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל על מעורבותו. כולנו ביחד, ההנהלה ועובדי חברת אל על נשנס מותניים למען הצלחת המוביל הלאומי והשירות לציבור הנוסעים הנאמן".

גם בוועד העובדים נשמעים מפוייסים יותר. יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, עו"ד אבי אדרי, ציין: "אני גאה בכל הצדדים שהשכילו להחזיר את אל על למקומה הראוי כמוביל הלאומי והאמין במדינת ישראל. אני תקווה שהצדדים ימשיכו לנהל מערכת יחסי עבודה תקינה לטובת הציבור, לטובת העובדים ולחוסנה של החברה".

זאת לאחר שיו"ר הוועד האשים את החברה בהאשמות חריפות וטען כי "אנחנו עדים לפיגוע המוני של הנהלת אל על בסיוע של חבורת 'קלאב מרקט'" ותהה "למה הנהלת אל על החליטה לבטל טיסות כשיש טייסים?".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

יוליוס בראון ניצול שואה כלכלי בלילה

"המדינה מחכה שנמות!"

100 מיליון ש"ח נאספו למען ניצולי השואה, מדוע הכסף לא מגיע לייעד? ניצול השואה הערירי יוליוס בראון התראיין ל"כלכלי בלילה" והגיב בזעם: "זה רק הבטחות, אי אפשר לחיות מהבטחות. המדינה מוליכה אותנו שולל"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.