מבזקים

דיווח: נדחו טענות נתניהו על צוק איתן

רבנים יוצאים למאבק על הטהרה

דובר הבית הלבן: טרם נתקבלה החלטה באשר להעברת השגרירות לירושלים

אושר: אסירים יוכלו להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

משפחת אזריה סירבה למאסר של שנה וחצי

הישראלים שנלחמים נגד ישראל

תמונה: ח"כ איוב קרא הושבע כשר בלי תיק בממשלה

חייל נפצע באורח קל מרסיס סמוך למבוא שילה

ראש הממשלה יקיים שעת שאלות בכנסת ביום רביעי

3 פצועים מירי בראשון לציון - הרקע פלילי

דף הבית > ספורט > החלטה דרמטית: הליגה הישראלית תושבת

החלטה דרמטית: הליגה הישראלית תושבת

חשיפת "זה היום": במשרד האוצר מסרבים להסכם המעביר 50 מליון ש"ח בכל שנה לליגת העל בכדורגל. בעקבות כך, מנהלת הליגה וההתאחדות שוקלות להשבית את הליגה הישראלית כבר בשבת הקרובה.

מנהלת הליגה הישראלית לכדורגל מקיימת מגעים חשאיים עם משרד האוצר במטרה להגיע להסכם חתום שיעביר 50 מליון שקלים בכל שנה לליגת העל. במשרד האוצר מסרבים להסכם ובעקבות כך מנהלת הליגה וההתאחדות שוקלות להשבית את הליגה הישראלית החל משבת הבאה. כך חשף אמש משה בוקר בתכנית "זה היום" עם שרונה מן בערוץ 20.

 מתוך "זה היום" עם שרונה מן 28.8.16

בהתאחדות ובמנהלת התחילו את המו"מ מול מועצת ההימורים של הטוטו, בשבוע שעבר, בסכום של 120 מליון שקלים. שרת התרבות והספורט, מירי רגב, אשר הטוטו באחריותה הורידה את הסכומים ל- 50 מליון שקלים. לבסוף , הגיעו להבנות של 80 מליון שקלים לשנה כאשר הטוטו יקציב 29 מליון שקלים בשנה מתוך סכום זה, ויתר 50 מליון השקלים יגיעו מתקציב האוצר.

במשרד האוצר התנגדו להעברת 50 מליון שקלים בכל שנה לליגת העל והתעקשו שהם אינם צד לעניין. לטענתם, מימון המהלך הוא באחריות הטוטו בלבד.

בוקר מזכיר כי גם במגעים מול כוכב העל הספרדי פרננדו היירו, במשרד הספורט ניהלו מגעים מבלי ליידע את משרד האוצר בדבר הסיכומים הכספיים, ולאחר התנגדות האוצר המהלך לא יצא לפועל והיירו לא הגיע לישראל.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, וראשי מנהלת הליגה קראו בעקבות התנגדות האוצר להעברת 50 מליון השקלים, להשבית את הליגה הישראלית.

גם השרה רגב תקפה את שר האוצר משה כחלון ואמרה שהליגה תושבת והוא יהיה אחראי לכך שלא שחקו כדורגל בישראל. בשיחות פרטיות השיב השר כי הוא לא עובד אצל רגב ולא אמור לקבל החלטות בעקבות הסכמים מוקדמים בין משרד הספורט לבין ההתאחדות ומנהלת הליגה.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

עונה קשה. ג'ורדי קרויף. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של מכבי ת"א

קרויף טס להחתים מאמן, ב"ש החזירה את האקס

המנהל המקצועי של מכבי ת"א טס לאירופה על מנת להחתים מאמן, ב"ש החזירה את האקס, זר חדש מחזק את החוד של הירוקים מהכרמל והחלוץ שזכה באליפות עם ק"ש בדרך לאשקלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.