15:51 20/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ה"הספד" של יוסי ביילין לפואד מעורר סערה

ה"הספד" של יוסי ביילין לפואד מעורר סערה

עוד בטרם הובא למנוחות השר לשעבר בנימין בן-אליעזר, מיהר יריבו הפוליטי יוסי ביילין להתראיין ולתקוף את המנוח: "היה פוליטיקאי דורסני וכוחני"

מכל קצוות הקשת הפוליטית ספדו ודיברו בשבחו של השר לשעבר בנימין בן-אליעזר שנפטר אמש בגיל 80 בבית החולים איכילוב בתל אביב. אך היה מי שסירב להצטרף לקו האחיד שהשמיעו הפוליטיקאים ואנשי הציבור השונים ובחר, שעות ספורות בלבד לאחר ההודעה על פטירתו, להשתלח במנוח.

דיון הפטריוטים בנושא דבריו של ביילין אחרי מותו של בן אליעזר

בראיון לערוץ 1 אמר יוסי ביילין, יריבו הפוליטי בתוך מפלגת 'העבודה' שזהו "כמובן ערב עצוב שנפטר אדם, אבל אני לא מוכן להצטרף ל'אחרי מות קדושים'", והוסיף: "בעיניי הוא היה הפוליטיקאי הכוחני, הדורסני. הוא לא היה צריך להיות מועמד של מפלגה כמו מפלגת העבודה לנשיאות, ודאי לא לתיק הביטחון".

על מועמדותו של בן-אליעזר לנשיאות אמר ביילין: "ממש נחרדתי כשהוא היה מועמד לנשיאות. היו דברים איומים של מבקר המדינה, היו תיקים שנסגרו. הוא חשב כמו אולמרט שהוא יכול להרשות לעצמו ללכת על הקו ושלעולם לא יתפסו אותו".

"אני מקווה שהשנים האחרות, של העליה שלו והשנים שלו בצבא, היו ראויות הרבה יותר מן השנים שלו בפוליטיקה הישראלית", אמר, אך הדגיש כי "הוא היה פוליטיקאי מהסוג הזה שאנשים היו אומרים שהם לא רוצים פוליטיקה בגללם. ההסתדרויות שלו האלה. הוא היה יכול למצוא את עצמו בכל פינה בפוליטיקה הישראלית משום שלא היה שם שום חוט שידרה אידאולוגי".

"ממש נחרדתי כשהוא היה מועמד לנשיאות. היו דברים איומים של מבקר המדינה, היו תיקים שנסגרו. הוא חשב כמו אולמרט שהוא יכול להרשות לעצמו ללכת על הקו ושלעולם לא יתפסו אותו".

יוסי ביילין. צילום: פלאש 90
יוסי ביילין. צילום: פלאש 90

זו לא הפעם הראשונה בה בוחר ביילין לנקוט בעמדה קיצונית באשר להספדים על אישי ציבור שהלכו לעולמם. ב-2004, כאשר מת יו"ר הרשות הפלשתינית לשעבר יאסר ערפאת, עורר ביילין סערה רבתי כשאמר כי הוא שולח את תנחומיו לעם הפלסטיני על מותו, שהיה עבורם אבי האומה.

לא מתחרט

בראיון לגל"צ הבוקר, הבהיר ביילין כי אינו מתחרט על דבריו או על עיתויים ואמר: "ממה אני יכול לחזור בי? מהפליליות שלו? מהדורסנות שלו? כנראה שנימוסים והליכות זה הצד החלש שלי". כמו כן, תקף ביילין את הפוליטיקאים שספדו לבן-אליעזר, על אף שבחייו ביקרו את מעשיו.

מתוך הראיון אצל אפי טריגר בגלצ הבוקר

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

רה"מ נתניהו והנשיא טראמפ בפתח פגישתם בניו יורק. צילום: אבי אוחיון, לע"מ

תשעה מנהיגים בתשעה ימים | פרשנות

נתניהו מסכם שבוע וחצי מוצלחים במישור הדיפלומטי. עכשיו הוא צפוי לדרוש מטראמפ שגם יממש את האיומים שלו נגד איראן