6:39 26/06/2017
דף הבית > חם ברשת > דונלד טראמפ או דאוד איברהים קהן?

דונלד טראמפ או דאוד איברהים קהן?

האם הנשיא הנבחר דונלד טראמפ נולד בארה"ב? דיווח בטלוויזיה הפקיסטנית סובר שטראמפ נולד למשפחה מוסלמית בפקיסטן. בעבר טען טראמפ טענה דומה נגד אובמה

האם הנשיא הנבחר דונלד טראמפ נולד בארה"ב? דיווח בטלוויזיה הפקיסטנית סובר שלא ומסעיר את הרשת.

הדיווח בטלוויזיה הפקיסטנית

על פי החוקה האמריקאית רק מי שנולד כאזרח ארה"ב או היה אזרח בלידתו יכול לכהן כנשיא.

הנשיא ה-45 של ארה"ב: דאוד איברהים קהן

עפ"י הדיווח, טראמפ נולד למשפחה מוסלמית ב-14 ביוני 1946 במחוז ווזיריסטאן שבפקיסטן בשם "דאוד איברהים קהן".

לטענת המגישה, לאחר מות הוריו הביולוגיים בתאונה בשנת 1955, סרן סטוקדייל, קצין בצבא ההודי בריטי בדימוס הביא אותו לאנגליה. מאוחר יותר אומץ טראמפ ע"י פרד ומרי טראמפ שהגרו בניו יורק, ארה"ב.

לדיווח צורפה תמונה שאמורה להוכיח את הטענות נגד טראמפ ובה הופיע ילד בלונדיני שצולם במדבריות פקיסטן ומתיימר להיות טראמפ הילד. יש לציין כי התמונה אינה נראית כאילו צולמה בשנות ה-40 או ה-50.

בעקבות הדיווחים הרשתות החברתיות בארצות ערב וגם בארה"ב סוערות. חלק מן הגולשים קבעו כי תמונת הילד לא מתאימה לגילו הביולוגי של טראמפ,  בעוד אחרים טענו כי צבע שערו ו"שם הלידה" מוכיחים כי הוא בכלל יהודי.

האם זהו טראמפ הצעיר? צילום מסך
האם זהו טראמפ הצעיר? צילום מסך

בעבר תהה טראמפ בדבר כשרות כהונתו של אובמה וטען כי האחרון נולד בקניה. בשנת 2012 ולאחר שהוצגה תעודת הלידה של הנשיא היוצא המעידה כי נולד בהוואי, צייץ טראמפ כי ייתכן ומדובר ב"הונאה".כחודשיים לפני בחירתו שם טראמפ סוף לפרשה והודה כי אובמה אכן נולד בארה"ב.

טראמפ גלגל את הכדור ליריבתו דאז, הילרי קלינטון, וציין כי הטענה הראשונית סביר מקום הולדתו של אובמה נטענה על ידה בעת שהתמודדה מול אובמה על ראשות המפלגה הדמוקרטית בשנת 2008.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

1200px-Arad_Nir

מי הקריקטוריסט האהוב על ערד ניר?

עורך חדשות החוץ של חדשות 2 החמיא בחשבון הטוויטר שלו לקריקטוריסט אנטישמי שזכה בעבר בתחרות להכחשת שואה, וזכה לביקורת חריפה ברשת: "תתבייש!"