23:26 23/05/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בן ה-75 שהבריח פורצים עם נשקו לא יעמוד לדין

בן ה-75 שהבריח פורצים עם נשקו לא יעמוד לדין

המשטרה הודיעה היום כי תסגור את התיק נגד יעקב זליגר, חקלאי מקיבוץ "חפץ חיים", שהבריח פורצים משטחו באמצעות נשקו האישי

המשטרה החליטה שלא להעמיד לדין את יעקב זליגר, חוואי בן 75 מקיבוץ חפץ חיים שהתגונן מפני פורצים באמצעות נשקו האישי.

מתוך הפטריוטים, ימים א-ה בשעה 22:00

מהמשטרה נמסר כי, "תיק החקירה המדובר נבחן ובו גם מעורבותו של בעל הנכס שירה באוויר. ממכלול הראיות ומניתוח האירוע עולה כי מר זליגר פעל באופן סביר ועל כן משטרת ישראל החליטה לסגור את התיק". עוד נמסר כי: "מכיוון שאין כל חשד להתנהלות לא תקינה בירי שביצע מר זליגר, הרי שמשטרת ישראל פנתה לגורם המוסמך במשרד לביטחון פנים והמליצה להשיב לו את נשקו בהקדם האפשרי".

עדותו של זליגר בגלי ישראל

יעקב זליגר, חקלאי ובעל חווה בן 75 מקיבוץ ,"חפץ חיים" שליד גדרה, ציפה לאישום בשימוש לא חוקי בנשק לאחר שירה לעבר רגליהם של פורצים שפרצו לשטחו באישון לילה. זליגר סיפר בשבוע שעבר ל"גלי ישראל" כי באישון לילה בעת ששהה בביתו, קיבל התראה ממערכת האזעקה המותקנת בחווה, כשהסתכל במצלמות האבטחה הבחין כי חשוד לבוש שחורים נכנס למחסן שבשטחו. זליגר נטל אקדח ויצא לעברו. במקביל, הזעיקה אשתו את המשטרה, כשהגיע למחסן זיהה אדם רעול לבוש שחורים הנושא עמו פטיש 5 קילו, ועמו עוד 4 שותפים. זליגר ירה לעבר רגלי הפורצים על מנת להבריח אותם. בתגובה, השליכו הפורצים חלק מהכלים וברחו.

כאשר הגיעה המשטרה לאחר 20 דקות, לא לקחו השוטרים טביעות אצבעות מן הזירה ודחקו בזליגר להגיע לתחנה ולהגיש תלונה. לדברי זליגר, בתחנת המשטרה, נטלו ממנו טביעות אצבע "כמו מקרימינל", והחרימו את נשקו. לאחר מכן התברר כי הפרקליטות התכוונה להגיש כתב אישום נגד זליגר בגין שימוש לא חוקי בנשק. זליגר הדגיש בדבריו כי בכלל לא התכוון להזעיק את המשטרה, "עד שהם מגיעים הגנבים כבר בורחים, אמר. לחצו עלי ללכת למשטרה ולהגיש תלונה".

היום, כאמור, הודיעה המשטרה כי האישום בוטל. באשר לחשודים בגניבה נמסר: "תיק החקירה עודנו מתנהל ומבוצעות בו פעולות חקירה במטרה לאתר את מבצעי הפריצה ועל כן, לא נוכל להתייחס לפעילות בו".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

לפני כולם-הרגעים הגדולים

מה כולל ה"דיל" של נשיא ארה"ב?

הנשיא טראמפ הבהיר כי בכוונתו לנסות להביא להסכם שלום בין ישראל לפלסטינים. ח"כ אוחנה: "הנשיא מבין שאי אפשר לכפות הסכם על הצדדים"

5 תגובות

 1. החקלאי העז לירות באויר על ערבים שניסו לגנוב את רכושו. מיד להושיב אותו בתא ליד אזריה אלאור. לקחת את נשקו, להרוס את ביתו ולהכריח אותו להתפלל פעמים ביום במסגד

 2. הפרקליטות מנסה בכל דרך להגן על הערבים שסורחים בכל פעם מחדש ,הגיע הזמן לדם ימני באורוות הללו

 3. אני לא מבין למה לאנשים יש נשק אם אסור כמעט בכל סיטואציה להשתמש בו?
  להבריח פורצים זה אלף בית של סוסים
  זה לא שיריתי באדם באמצע דיזנגוף
  זה הבית שלי. אפילו עליו אני מפחד להגן שמא יבוא שוטר

 4. עודד יערי

  מהתחלה המשטרה לא הייתה צריכה להטריד את החקלאי.קראתי שהמשטרה טענה לנוהל שמחייב אותה לעשות את מה שעשתה לו.שהמשטרה תשנה אם כך את הנוהל שלה

 5. שלטון החוק מבולבל
  שוב נעצר יהודי – מחשש לפגיעה בטוהר הנשק

  משהו דפוק במדינה הזו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.