1:18 23/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בארץ > במחאה על תנאי שכרם: השוטרים מאיימים לעתור לבג"ץ
מתוך "היום הזה", א-ה בשעה 23:00

במחאה על תנאי שכרם: השוטרים מאיימים לעתור לבג"ץ

השוטרים ממשיכים להיאבק על תנאי השכר שלהם. עו"ד מיכאל טל גמלאי של המשטרה ופעיל במאבק: "הממשלה לא קיימה את הבטחותיה"

לאחר שאתמול אמר עו"ד מיכאל טל, פעיל במאבק השוטרים כי "אף שוטר לא ישבות, בסך הכול אנחנו מבקשים שהמדינה תעמוד בהבטחותיה", מתברר כי מחאת השטרים צפויה להגיע עד בג"ץ.
הבוקר פורסם בעיתון ישראל היום כי שוטרים מאיימים לעתור לבג"ץ כדי להתיר להם להתאגד בעקבות סירובו של האוצר להשוות את שכר השוטרים לאנשי צבא הקבע.

השר לבטחון פנים גלעד ארדן. צילום: ערוץ 20
השר לבטחון פנים גלעד ארדן. צילום: ערוץ 20

במכתב ששלח פורום המפכ"לים לשר לביטחון פנים ולמפכ"ל המשטרה הזהירו הקצינים בדימוס מפני ירידה במורל של השוטרים. בתגובה הביע השר ארדן תמיכה במאבק השוטרים: "מצופה מהממשלה לקיים החלטותיה ולהשוות את תנאי השוטרים, הסוהרים והגמלאים לתנאי אנשי הקבע. בעיקר בעידן שבו תפקידם בטחוני מאי פעם. איאבק למענם".

גם המפכ"ל הביע צער על החלטת האוצר: "אני ער לתחושות באשר לחוסר ההוגנות והיעדר השוויון במציאות הקיימת, נפעל בכל הכוח על מנת להשיג את מלוא זכויותינו".

יצוין כי בינואר 1979 החליטה הממשלה להשוות את שכר השוטרים והסוהרים, אולם מששל סיבות החלטה לא יצאה לפועל.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פעילי זכויות בעלי חיים חוסמים את צומת הרחובות דיזנגוף וקינג ג'ורג' בת"א במייצג המדמה כבייכול שחיטה. צילום: קובי ריכטר/TPS

פעילי זכויות בע"ח חסמו רחובות בת"א במיצג המדמה שחיטה

פעילי ארגון "החזית לשחרור בעלי חיים בישראל" חסמו ערב החג את צומת הרחובות דיזינגוף-קינג ג'ורג' בת"א במיצג המדמה שחיטה: "זמן טוב לחשבון נפש"