22:26 29/04/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בג"ץ אסר לפנות ערבים משטח בבעלות יהודית

בג"ץ אסר לפנות ערבים משטח בבעלות יהודית

השופט יורם דנציגר שהפיל את מתווה עמונה אסר לפנות בית ערבי שנבנה על אדמה של יהודים. "היד שאתמול חרצה את גורלו של היישוב עמונה, חתמה שעות ספורות לפני כן החלטה שונה לגמרי"

איפה ואיפה. מתוך 'הפטריוטים' (ה')

בזמן שהמשטרה מפנה בכפייה את תושבי עמונה מבתיהם, בית המשפט העליון סירב לפנות ערבי מבית חנינא שבנה את ביתו בצורה לא חוקית על אדמה השייכת ליהודים. ההחלטה התקבלה לפני יומיים (ג') ע"י השופט יורם דנציגר. כך פורסם באפליקציית החדשות "360".

השופט יורם דנציגר, שכיהן בהרכב השופטים שדחה את מתווה עמונה, אמר בפסק הדין: "מדובר בבתי המגורים היחידים שלהם. לפיכך, משמעות הפינוי היא השלכתם לרחוב". פסיקת בג"ץ נקבעה בניגוד להחלטת בית המשפט המחוזי. כמו כן, בג"ץ דחה את בקשת היהודים לקבל תשלום עבור השימוש באדמותיהם. "אין חולק כי למשיבים (בעלי האדמות היהודים) הזכות לממש את זכותם הקניינית כפי שנקבעה בפסק הדין וכי ככלל הצד הזוכה בפסק הדין רשאי ליהנות מזכייתו אף אם הוגש ערעור. עם זאת, שעה שמדובר בנזק בלתי הפיך, מאזן הנוחות נוטה לטובתם".

אריה קינג, חבר מועצת עיריית ירושלים, הגיב בחריפות לפסק הדין וטען כי בית המשפט מפלה את האוכלוסייה היהודית בישראל. "היד שאתמול חרצה את גורלו של היישוב עמונה, ידו של דנציגר חתמה שעות ספורות לפני כן, החלטה שונה לגמרי. מדובר במקרה של ערבים שפלשו ובנו שתי מבנים לא חוקיים על אדמה יהודית שרשומה אצל פקיד הסדר המקרקעין, וזאת בערעור לאחר ששתי ערכאות שונות, פסקו שעל הפולשים הערבים להתפנות", אמר קינג.

כמו כן, קינג לא מבין מדוע היחס בין המקרה המדובר בבית חנינא לבין עמונה מקבל יחס שונה בבית המשפט. "אני מזכיר שבעמונה נושא קביעת הבעלות לא הגיע לדיון משפטי כלל. בהתייחס לנימוקיו ולמסקנתו, הרי שהחלטתו של גנציגר אתמול להתנגד למתווה עמונה, מבלי להתייחס לאותם הנימוקים שמצא לנכון להתבסס עליהם בהחלטתו במקרה דנן, הרי שאין עוררין שהמדובר בשפיטה סלקטיבית ובררנית לפי מוצא העותרים המבקשים ואפלייה אנטי-יהודית מסיבות של אג'נדה פוליטית שמאלנית".

אריה קינג פלאש 90
אריה קינג. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90.
איפה ואיפה. שופט ביהמ"ש העליון יורם דנציגר. צילום: פלאש 90
איפה ואיפה. שופט ביהמ"ש העליון יורם דנציגר. צילום: פלאש 90
ספליט ירושלים עמונה פלאש 90
למצולמים אין קשר לכתבה. צילומים: יונתן זינדל ומרים אלסטר, פלאש 90
אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

תמונה שצולמה מהצד הישראלי על התקיפה בסוריה. צילום: פלאש 90

דיווח ערבי: ישראל תקפה בקונייטרה

כלי תקשורת ערביים דיווחו על פיצוצים שנשמעו באזור בסיס של צבא סוריה, כתוצאה מתקיפה ישראלית. לפני יומיים השמיד צה"ל נשק איראני שיועד לחיזבאללה באזור דמשק

6 תגובות

 1. מאיה ביז'ונסקי,הרצליה

  למה לדבר על "שפיטה סלקטיבית ובררנית לפי מוצא העותרים" כשמדובר ב:
  א נ ט י ש מ י ו ת !

 2. עד מתי רשעים יעלוזו

 3. איןאאאין דברי יותר בזוי מאנטישמי יהודי!! סבלנו מכאלה טיפוסים בשואה וזה בדיוק אותו הדבר. פסק דין מרושע אנטישמי אכזרי ובעקר לא שפוי לחלוטין, פשוט מנצל את כוחו בצורה נוראית, איזה איש רע ומנוול השופט הזה. בא לי להקיא אדם קונה אדמה גונבים לו אותה ובית המשפט מאפשר את זה בגלל שהוא יהודי והגנב ערבי,לא להאמין שאנחנו בישראל ולא באירופה בתקופה של היטלר.

  • זה קורה כאשר מנהיגות שנבחרת על ידי העם בגדול מסרבת להתאים את חוקי המדינה לדרישות העם. בגץ הייה תמיד שמאלני עם ממשל שמאלני של העבודה מימיו של בן גוריון. אבל מזמן בגין דברים השתנו. עדות המזרח בוחרים ימינה והנה במהירות אחרי בחירות הימין מנצח. וראו לכם הם לא מצליחים להפיל את בגץ. האליטה האשכנזית גם כשהמיעוט עדיין שולטת. לאורך סטורית ישראל פעלו יהודים עם אוייבי ישראל נגד עמם. והיום מדינות אירופה שעל יבשתם נולדה האנטישמיות, התבצעה השואה, הם הם תומכים ביהודים אלה שיפגעו בישראל. יתפכח עם ישראל ויפיל את הבגץ הבוגדני ויעמיד שופטים ושוטרים אוהבי ישראל

 4. פסיקה הגיונית. המדינה לא הציעה להם שום פיצוי כמו בעמונה.

 5. לא הבנתי איך קורה שבגץ נהפך להיות דיקטטור מעל כולם.
  מי הרשה לו להיות כזה ולמה לעזזל לא מטאטאים את הגוף שיפוט ההזוי הזה החוצה.
  יש בית משפט יש חוקים יש כנסת לפי איזה סטנדרטים שופט בגץ קובע לפי ההעדפות האישיות שלו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.