10:23 26/05/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אחרי צה"ל: שירות לאומי לילדי מסתננים

אחרי צה"ל: שירות לאומי לילדי מסתננים

אחרי שהוצאה מרשימת העמותות להתנדבות של צה"ל, אתר NRG חושף כי עמותת "אליפלט" תקבל לשורותיה מתנדבי שירות לאומי

אחרי שהוצאה מרשימת העמותות להתנדבות של צה"ל, אתר NRG חושף כי עמותת "אליפלט" תקבל לשורותיה מתנדבי שירות לאומי.

"כיום יש בתל אביב כ-3,000 ילדי פליטים ומסתננים ומספרם הולך וגדל, כך שלמרבה הצער אנו מצליחים לגעת רק בחלק קטן ומתמקדים באלו שזקוקים יותר מכל לעזרתנו", אמרה ארנה קוטלר, מנהלת עמותת "שלומית" לשרות לאומי ואזרחי.

אחרי קייטנת צה"ל, גם מתדנבי השירות הלאומי ינעימו את זמנם של ילדי המסתננים. צילום: שפי פז, החזית לשחרור דרום תל אביב
אחרי קייטנת צה"ל, גם מתנדבי השירות הלאומי ינעימו את זמנם של ילדי המסתננים. צילום: שפי פז, החזית לשחרור דרום תל אביב

מתנדבי העמותה יפעילו מועדוניות שישלימו את פעילויות "מחסני הילדים" בהם שוהים הילדים בשעות הבוקר בזמן שהוריהם נמצאים בעבודה. "המחסנים" מכונים כך בשל הצפיפות ותנאי השהייה הירודים בהם. לדברי קוטלר, העמותה גאה להקל על ילדי המסתננים ולקלוט אותם לפעילויות העשרה, הנאה וחינוך אחר הצהריים.

"אנו מקווים ופועלים להרחיב את היקף עבודת מתנדבי השרות הלאומי ואת שיתוף הפעולה עם עמותת אליפלט. אנו מודים למשרדי הממשלה שנרתמו לסייע לשלומית ולאליפלט ואפשרו להוציא את הרעיון מן הכח אל הפועל בזמן קצר", הוסיפה קוטלר.

קייטנת צה"ל לילדי המסתננים

כזכור, ארגון "סטודנטים למען דרום תל אביב" חשף כי מסתננים מעבירים הרצאות ב"מרכז לקידום פליטים אפריקאיים" (ARDC) לחיילים ומפקדים בצה"ל. עוד נחשף כי חיילי צה"ל נוהגים להתנדב בשיתוף פעולה עם ארגונים התומכים במסננים בפעילויות חברתיות למען ילדי המסתננים, כשהמרכזי בהם הוא עמותת "אליפלט".

בעקבות כך הגיש ביוני האחרון ח"כ אמיר אוחנה (ליכוד) שאילתא לשר הביטחון, אביגדור ליברמן, על מנת לברר מהי מטרת שיתוף הפעולה בין צה"ל למסתננים מסיגי הגבול והאם בכוונת צה"ל לעודד הסתננות בלתי חוקית לישראל. סגן השר בן דהן השיב אז כי העניין בבירור וכי מדובר בהתנדבות חד פעמית.

 דיון הפטריוטים בנושא קייטנת צה"ל לילדי המסתננים

אחרי שנודע כי התנדבות חיילי צה"ל עם ילדי המסתננים חוזרת על עצמה,  על אף הבטחתו של סגן השר, מפקד בה"ד 15 הורה לעצור את הפעילויות ההתנדבותיות של חייליו.

באוגוסט האחרון הורה שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לרמטכ"ל גדי איזנקוט לפקוד על הצבא להפסיק מיד את כל הפעילות ההתנדבותית של חיילי צה"ל עם ילדי המסתננים בדרום תל-אביב. לדבריו,"אם לחיילים יש זמן פנוי, שיסייעו לניצולי שואה או לנזקקים, בבחינת עניי עירך קודמים".

 

 

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

שקד וחיות. פלאש 90

למה שקד מסרבת לפרסם תמיכה במועמדת היחידה לעליון?

שרת המשפטים מתנה את ההכרזה על מינוי השופטת אסתר חיות לנשיאת ביהמ"ש העליון בהשגת הסכמות לגבי זהות שני השופטים הנוספים

2 תגובות

  1. איזה חוצפה. מה פיתאום קוטלר עוזרת לעבריינים מיסתננים לא חוקיים. לא בשביל זה הוכנס שרות לאומי בחוק. את מי היא משרתת . מה פיתאום עמותת שלומית קוטלר עוזרת לילדי מיסתננים. ואיפה סגן שר הביטחון . הכנסת חייבת להיתערב בעיניין ולמנוע מעשה פלילי עברייני זה מצד עמותת שלומית קוטלר. ולהוציא את אליפלס מיחוץ לחוק. נעשה פה מעשה עברייני לא חוקי ברייש גלי ומערכת הבגץ הפושעת אשמה בכך. די לשילטון הרשע והפשע של אהרון ברק ורוחו הרעה. העם לא בחר בך הקיסר אהרון ברק ולא נתן לך רשות שתחרב אותנו בהבאת מאות אלפי זרים. אף אחד לא רוצה את חוקי הרשע שלך במדינה. במקום להגן על תושבי המדינה האמיתיים אתה מגן על עבריינים מיסתננים.אלה חוקי העולם התחתון. הבה נעשה מישאל עם. רוב עצום של העם נגד זה

  2. הצפת ישראל במסתננים = יעד משותף של
    1. החונטה בג"ץ – שחותרת למדינה "נאורה" של "כל אזרחיה" – ע"י חיסול הרוב היהודי
    2. לוביסטים שחותרים למדינת כח אדם זול בשירות הבנקים ובעלי דירות להשכרה
    3. "נבחרינו בכנסת" = שעובדים בשירות הלוביסטים במירוץ לג'וב מפנק אצל הטייקונים

    עם ישראל צריך לבוא חשבון עם הכנופיה הזאת לפני שנשאר בלי מדינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.