5:54 28/05/2017
מבזקים

דיווח במצרים: 24 הרוגים ו-16 פצועים במתקפת ירי על אוטובוס שהסיע נוצרים קופטיים מדרום לקהיר

פיגוע ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לרמאללה. אין נפגעים, החוליה שביצעה את הירי נמלטה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > CNN: "שנציין שהיה שם פיגוע?"

CNN: "שנציין שהיה שם פיגוע?"

רשת CNN חשפה אמש (ג') מעט מהלך הרוח במערכת. התכתבות בין עורכי האתר המתלבטים אם לאזכר את הפיגוע בירושלים נחשפה בשוגג בטוויטר

רשת CNN נחשפה במערומיה. רשת החדשות שידועה בסיקור לא אובייקטיבי של ישראל חשפה אמש (ג') בטוויטר מעט מהלך הרוח במערכת.

בכותרת המשנה בידיעה שעסקה בנסיונותיו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ללחוץ על העברת שגרירות ארה"ב לירושלים, שיתפו בשוגג עורכי החדשות את הקוראים ברחשי ליבם.

"האם עלינו להוסיף גבוה בידיעה אזכור של המתקפה השבוע? אני חושב שאנחנו צריכים כדי להראות איך העיר היא מוקד למתיחות, בלה, בלה, בלה", כתב אחד העורכים. העורך השני השיב לו בחיוב.

מבלי משים עלתה הידיעה לטוויטר כשבתצוגה המקדימה מופיעים לבטי העורכים. מי שהבחין בטעות המביכה היה עו"ד ואנליסט התקשורת גדעון שביב (פרספקטיבה) שמיהר לתעד את הדיאלוג בחשבון הטוויטר שלו.

מתחת לכותרת בטוויטר נתגלתה השיחה בין עורכי החדשות שדנו באפשרות להוסיף את פיגוע הדריסה בארמון הנציב כהסבר נוסף למצב הנפיץ ממילא בבירה, כתב עורך אחד. העורך השני השיב לו בפשטות "כן".

בידיעה הסופית הופיע אזכור הפיגוע בפסקה החמישית, כששם התואר "מחבל" נשמט מן הידיעה. "ירושלים היא חבית חומר נפץ, כשהתקרית האלימה האחרונה אירעה בצהרי יום ראשון כשפלסטיני נהג במשאית לתוך קהל של חיילים ישראלים, והרג ארבעה מהם", נכתב בידיעה.

כזכור, השבוע רשת BBC שיחסה כלפי ישראל מוטה גם כן, פרסמה אף היא ציוץ מסתייג בנוגע לפיגוע. "נהג משאית נורה בירושלים לאחר שנטען כי דרס הולכי רגל ופצע לפחות 15, כך דווח בתקשורת הישראלית".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

שר החוץ הנורווגי בורגה ברנדה. צילום: רויטרס

נורווגיה דרשה מהפלסטינים להחזיר כספי סיוע

שר החוץ הנורווגי גינה את הפלסטינים על שימוש בכספי סיוע נורווגים להקמת מרכז נשים ע"ש מחבלת ודרש להשיב את הכספים: "האדרת התקפות טרור היא לחלוטין לא מקובלת"

4 תגובות

  1. הם פשוט רוצים להיות בעד האנדרדוג, כי זה מייצר יותר רייטינג.
    צריך להסביר להם שישראל זה הקורבן ועל הנייר הצד ה"חלש" במזרח התיכון

  2. תמותו cnn

  3. באמת ? מה חדש ולמה ללכת רחוק כל כך כלי תקשורת בארץ מתנהלים כך אז אנחנו באים בטענות?

  4. אולי עדיף שפעם אחת יחוו ארוע כזה מקרוב ואז נראה…. המציאות שבה אנו חיים גורמת מעוררת חשיבה מחודשת בנוגע לסכסוך שיבואו ויתלכלכו קצת בעבודת שטח ויראו במו עיניהם מי הקורבן ומי הרוצח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.