מבזקים

שבת שלום!

סוריה: 5 חיילים טורקים נהרגו בפיגוע דאעש

נתניהו: ארה"ב תהיה חזקה מתמיד

שידור חי מהשבעת הנשיא דונלד טראמפ בוושינגטון📹

כניסת שבת: 16:27, צאת שבת: 17:41

אהוד בנאי: עדיין לא קולט שמאיר האהוב כבר לא איתנו

ביום ההשבעה: סיור מיוחד במזרח י-ם

שני ציידי חוחיות נעצרו באזור השפלה

רביב דרוקר: "נתניהו נהנתן"

קונסול ישראל בניו יורק: אנחנו בתקופת שיא מבחינת שת"פ עם ארה"ב 

דף הבית > אקטואליה וחדשות > תמורת שיפוץ הבית: העבירה כסף לחמאס

תמורת שיפוץ הבית: העבירה כסף לחמאס

ערבייה משכונת אבו-טור בירושלים יצרה קשר עם מחבלי חמאס ששוחררו בעסקת שליט. עפ"י החשד העבירה למחבלי חמאס הכלואים בישראל עשרות אלפי דולרים

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה לביהמ"ש המחוזי בעיר כתב אישום נגד דלאל אבו אלהווא, בת 38 משכונת אבו-טור בירושלים, בגין עבירת מגע עם סוכן חוץ, איסור פעולה ברכוש למטרות טרור ועבירות נוספות. זאת לאחר שזו יצרה קשר עם פעילי חמאס מורשעים לטובת העברת כספים לאסירי חמאס המרצים עונשם.

על פי כתב האישום, בתאריך 5.4.15 נשרף ביתה של הנאשמת עקב קצר חשמלי. אחיה של הנאשמת, איימן חמידה, הינו אסיר בטחוני המרצה מאסר בבית סוהר "אשל". חמידה הפנה את הנאשמת לגורמים בחמאס שיוכלו לסייע לה כלכלית מתוקף היותה בת משפחה של אסיר חמאס.

הפגנת חמאס, צילום: עאבד חטיב, פלאש 90
הפגנת חמאס, צילום: עאבד חטיב, פלאש 90

בעקבות זאת, פנתה למחמוד קוואסמה ובאסם אבו סנינה, שני פעילי חמאס אשר נדונו בעברם למספר מעצרי עולם בגין נטילת חלק בפעילות טרור ושוחררו במסגרת "עסקת שליט".

הנאשמת ניהלה קשר טלפוני רציף עם השניים במהלך השנה האחרונה. השניים העבירו אליה עשרות אלפי שקלים, על מנת שהנאשמת תפקיד כספים בקנטינות של אסירי חמאס. לעיתים הפקידה בעצמה בסכומים של מאות שקלים לכל אסיר, ולעיתים עשתה זאת באמצעות קרוביה.

בעבור כל הפקדה שביצעה הנאשמת קיבלה הנאשמת עמלה של 50 ש"ח, כאשר בסה"כ קיבלה הנאשמת מקוואסמה ואבו-סנינה סכום כולל של 5,500$ לשיפוץ הבית מתוקף היותה אחות של אסיר חמאס, וכן סכום נוסף של כ-43,000 ש"ח עבור הפקדות לחשבונות קנטינה של אסירי חמאס (למעט סכום העמלה שלקחה לעצמה).

במעשים המתוארים, קיימה הנאשמת ביודעין מגע עם סוכן חוץ ללא הסבר סביר לכך, וכן ביצעה פעולות ברכוש שיש בה כדי לקדם או לממן ביצוע של מעשה טרור.

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

Gage Skidmore

הערב: טראמפ יושבע לנשיא ארה"ב

איל ההון מניו יורק יושבע הערב לנשיא ה-45 של ארה"ב, ויביא לשינוי במדיניותה של מנהיגת העולם החופשי. "נעשה דברים שלא נעשו כאן במשך עשורים רבים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.