2:52 29/04/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > איילת שקד על לבני: "מפיצה דברי הבל"

איילת שקד על לבני: "מפיצה דברי הבל"

שרת המשפטים השיבה הבוקר למבקריה והבהירה כי אם הוועדה לבחירת שופטים לא תגיע להסכמה היא תקדם את החוק שמאפשר בחירה ברוב של חמישה

בראיון ראשון מאז נחשף העימות שלה עם נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור, התראיינה הבוקר שרת המשפטים איילת שקד לגלי צה"ל ותקפה את מבקריה בימים האחרונים.

יצאה נגד שרת המשפטים שקד. ח"כ ציפי לבני. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
יצאה נגד שרת המשפטים שקד. ח"כ ציפי לבני. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בראיון טענה שקד כי בית המשפט אינו מאוזן מספיק ויש לחזק בו את הזרם השמרני. לדבריה, אכן עדיף להגיע למינויים בהסכמה ותקדיש את החודשים הקרובים לכך, אולם אם יהיו חברי ועדה שיתקעו את המינויים ולא יאפשרו בחירה ברוב של שבעה חברים, היא תקדם את החוק לפיו ניתן לבחור ברוב של חמישה. "אני לא אתן שיפרשו שופטים מבלי שימצאו להם מחליפים", אמרה שקד. "גם ככה יש עומס גדול על שופטי העליון ואם לא נצליח לגבש רוב לא תהיה ברירה אלא לקדם את החוק". בהקשר זה הזכירה שקד כישלונותיה של ציפי לבני בהיותה שרת משפטים. "ציפי לבני שלא הפסיקה להתראיין בימים האחרונים, שכחה  לספר שהיא נכשלה פעמיים. ב 2003 היא לא הצליחה לייצר רוב בוועדה ונכנעה לברק. היא לא הצליחה להעביר את רות גביזון, מועמדת ראויה לכל הדעות. היא נאלצה לשתק את עבודת הוועדה עד שבית המשפט פעל בייצוג חסר".

בתשובה לשאלת המראיין רזי ברקאי, האם זה תקין בעיניה ששני נציגי הוועדה הם מהקואליציה השיבה  שקד בחיוב, והוסיפה: "עוד הבל שלבני הפיצה שכשהיא הייתה שרת משפטים היה ייצוג שווה לשני חלקי הכנסת. בפועל, היו בוועדה שני נציגי אופוזיציה אבל זה לא מפריע לה להטעות את הציבור. לא מקובלת עליי העובדה שזה בסדר שיש שני חברי אופוזיציה אבל לא בסדר שיש שני חברי קואליציה".

בדבריה, הזכירה שקד את נשיאת בית המשפט העליון לשעבר דורית בייניש, שהתראיינה השבוע בהקשר לפרשה וטענה שהוועדה צריכה להגיע להסכמות ולא לפסול ממניעים פוליטיים.  "לא שמעתי את המראיינים בגלי צה"ל שואלים אותה מדוע היא התנגדה בזמנו למועמדותן של פרופ' רות גביזון  ושל פרופ' נילי כהן. שתי נשים מקצועיות וחזקות שיכלו לתרום הרבה לבית המשפט העליון. אני חושבת שמגיע לציבור הישראלי שדורית בייניש תספר לו על הסיבות האמיתיות לפסילתן".

באשר לעמונה אמרה שקד כי ביום ביום ראשון תדון וועדת שרים לחקיקה בגרסה המרוככת של חוק ההסדרה.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

423

התפרעויות אלימות של פלסטינים במספר מוקדים

הפגנות אלימות ועימותים בין פלסטינים לכוחותינו התרחשו היום במספר זירות, לאחר הכרזת "יום זעם" כאות הזדהות עם המחבלים שובתי הרעב בכלא הישראלי

4 תגובות

 1. שופטי העליון בארה"ב מתמנים ע"י הנשיא, אחרי שימוע בפני הסנאט
  זו החלטה משותפת של הרשות המבצעת והרשות המחוקקת
  אצלנו, בג"ץ ממנה את עצמו בשיטת "חבר מביא חבר" = ביטול הפרדת הרשויות

  תוצאה : בג"ץ מתערב בחקיקה, במדיניות, במינוי בכירים, מתעלם מקניית "נבחרינו" (לוביסטים)
  מגן על זכויות המסתננים והטרור, מגן על חיי מחבלים ובתיהם – נגד האנטרס של עם ישראל

  קוראים לזה דיקטטורה

 2. אני מקווה לראות את איילת שקד בראשות ממשלת ישראל
  היא הגונה, נחושה ובצועיסטית

 3. זה שהסכם אוסלו נחתם בתמיכת חבר הכנסת גולדפרב תמורת מיצובישי זה כאילו בסדר אבל לא מצדיק רצח של אף אחד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.