10:34 29/04/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שגריר בריטניה: "גם בעוד 100 שנה לא יהיה שלום"

שגריר בריטניה: "גם בעוד 100 שנה לא יהיה שלום"

דיוויד קוורי, שגריר בריטניה בישראל, צוטט באתר "ג'ואיש כרוניקל" בנימה פסימית: "למרבה הצער המצב מידרדר"

"המצב מידרדר", כך סיכם דיוויד קוורי, שגריר בריטניה בישראל את תהליך השלום. במפגש עם ארגון ויצ"ו שצוטט באתר "ג'ואיש כרוניקל", אמר קוורי כי על אף שאסור לוותר על תהליך השלום הוא אינו צפוי להתגשם בימינו. לדבריו, "ייקחו עשרות ואף מאות שנים" עד שתהליך השלום יהפוך לממשי.

את הדברים אמר במהלך פגישה עם 14 נציגים מארגון ויצ"ו." למרבה הצער המצב מידרדר. עם זאת, אני סבור שחשוב להמשיך לנסות, בגלל שזה לא טוב לישראל, לפלסטינים וגם לבריטניה שהדברים יישארו תקועים כפי שהם כרגע. זה מצב רע, והוא בפירוש לא משתפר".

קוורי והנשיא ריבלין. "לא יהיה שלום גם בעוד מאה שנה". צילום: מארק ניימן, פלאש 90
קוורי והנשיא ריבלין. "לא יהיה שלום גם בעוד מאה שנה". צילום: מארק ניימן, פלאש 90

עוד מעולה מדבריו של דיוויד קורי, שהוא מסכים עם דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיהם ניתן להביע אמון  בשיתוף פעולה עם מדינות מוסלמיות במלחמה בטרור. לדבריו, מהלך כזה לא יצלח אם ישראל לא תגיע להסכם עם הפלסטינים,

בסיום דבריו, אמר השגריר שבבריטניה ישראל מצטיירת בתור הצד התוקף ולא בתור קורבן טרור, בשל שליטתה ביהודה ושומרון.

.

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

423

התפרעויות אלימות של פלסטינים במספר מוקדים

הפגנות אלימות ועימותים בין פלסטינים לכוחותינו התרחשו היום במספר זירות, לאחר הכרזת "יום זעם" כאות הזדהות עם המחבלים שובתי הרעב בכלא הישראלי

2 תגובות

  1. כאשר "דיפלומט" חוצה הגבול מהבעת דיעה ותיאור מצב..מזוית הראייה שלו, ועובר לעסוק בנבואה, ראוי שיואמר מי משח את ראשו בשמן נביאים. לא מפריע לו שבבית הלורדים נותנים ביטוי לאימרות אנטישמיות….זה בסדר אצלי.
    הם רגילים מאז טבח העיר יורק כאשר הכניסו 159 יהודים לבית כנסת, ושרפו אותם חיים.

  2. דומני שהשגריר הבריטי יהודי ידוע לי ששגריר בריטניה בישראל ביקר אצל הרב אליישיב זכר צדיק לברכה כדי לשאול אותו מה צריך לעשות בקשר לסכנה האירנית ברוך השם יש בארץ שגרירים מאנגליה יהודים ראש ממשלת בריטניה יהודיה ואוהבת ישראל אני מדגיש את העובדה שהשגרירים יהודים גם ראש ממשלת בריטניה יהודיה והם יודעים שבמצב שבו האיסלם רוצה לזרוק אותנו לים ושאשף שואף להשמיד אותנו ואינם מוכנים לוותר כלל וכלל לא יהיה שלום איתם לעולם אכן כך הערבים לא יכירו בנו לעולם כפי שלא יכירו בעובדה שאשדוד עכו חיפה קיסריה יפו ירושלים שייכים לישראל למרות שלפי בתי הקברות בישראל הרי שהיו פה בישראל יהודים לפני שהערבים חלמו לבוא לפה רק לפני 120 שנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.