14:31 17/08/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > צפון קוריאה ממשיכה להתגרות: "מוכנים למלחמה"

צפון קוריאה ממשיכה להתגרות: "מוכנים למלחמה"

בהודעה חסרת תקדים ששיגרה הערב המדינה המבודדת נאמר כי "הצבא הצפון קוריאני ערוך לבצע ירי לעבר אדמת ארה"ב"

נמשכת החלפת המהלומות המילוליות בין ארה"ב לצפון קוריאה: על פי דיווח ברשת ABC אמריקנית, הטלוויזיה הממלכתית בצפון קוריאה פרסמה הודעה לפיה הצבא ערוך לפקודת הירי הגרעיני לעבר ארה"ב. "אם טראמפ לא רוצה שהאימפריה האמריקנית תמצא את סופה הטרגי במהלך כהונתו", נמסר מפיוניאנג, "מוטב שהם ידברו ויפעלו כראוי".

הנשיא טראמפ וקים ג'ונג און
הנשיא טראמפ וקים ג'ונג און

בהודעה חסרת תקדים ששיגרה המדינה נמסר: "הנשיא ושאר האספסוף האמריקני מצהירים על 'אופציה צבאית' נגד צפון קוריאה, בטענה שהם 'לא שוללים מלחמה'. בינתיים, הם החלו להביא את יכולותיהם הגרעינים אל אזור חצי האי הקוריאני, תוך שהם מביימים משחקי מלחמה גרעינית פזיזים ומגבירים ביתר שאת את המתיחות באזור כולו".

וכאן שיגרה צפון קוריאה איום מפורש לעבר מעצמת העל: "ארה"ב ביצעה שורה ארוכה של עוולות כנגד צפון קוריאה, תוך שהיא מציגה את עצמה בתור 'מעצמת העל היחידה' בעולם. אולם כעת היא ניצבת בפני מציאות מידרדרת וחוסר יציבות ביטחונית מצד צפון קוריאה. זוהי טרגדיה-קומית שהיא יצרה במו ידיה".

על פי ההודעה, "הצבא הצפון קוריאני מחזיק ביכולת להילחם בכל סוג של מלחמה בו ארה"ב תחפוץ וערוך לבצע ירי לעבר אדמת ארה"ב וממתין לפקודה סופית לביצוע התקיפה".

בימים האחרונים דווח על ניסיון להנמיך את הלהבות בין שתי המדינות, אולם לאחר שאתמול הנשיא טראמפ אמר כי "מי שיפגע בנו – יתחרט על כך", באה התגובה הצפון קוריאנית, ונראה שהמשבר רחוק מסיום.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במסיבת העיתונאים, אתמול. צילום: רויטרס

טראמפ: "לא השוויתי בין הניאו-נאצים להרוגה בשרלוטסוויל"

בתגובה להאשמות מצד הסנאטור לינדזי גראהם כי טראמפ ערך "השוואה מוסרית" בין אנשי הימין בעצרת בוירג'יניה לקורבן האלימות, צייץ הנשיא: "זהו שקר מגעיל"