20:31 26/06/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > פרופ' כשר על הקוד האתי: "יגן על הסטודנטים"

פרופ' כשר על הקוד האתי: "יגן על הסטודנטים"

פרופסור אסא כשר הגיב הערב לביקורת על הקוד האתי שחיבר למרצים באקדמיה ותקף את מבקריו: "לא העלו טיעון אחד ענייני"

פרופסור אסא כשר הגיב הערב לביקורת שהוטחה בו בעקבות חיבור הקוד האתי למרצים באקדמיה ואמר כי המסמך שחיבר "דורש מהמרצים ללמד כמו שצריך".

"נגן על הסטודנטים".  פרופ' אסא כשר באוניברסיטת בר אילן. צילום: פלאש 90
"נגן על הסטודנטים". פרופ' אסא כשר באוניברסיטת בר אילן. צילום: פלאש 90

בראיון לתכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 אמר פרופ' כשר כי "יש צורך בקוד אתי בכל מקום". לדבריו, "צריך להגדיר במדויק מה זה לפעול כראוי ומה לא. בכל מקום שיש כוח לאנשים צריך להגדיר מהו שימוש ראוי בכוח בזה ומה לא. יש בעולם מאות אלפי ארגונים ומקצועות, כולל אוניברסיטאות, שיש להם קודים אתיים וזה נכון בכל מקום בישראל כולל באקדמיה הישראלית".

פרופ' כשר הבהיר כי חופש הביטוי לא ייפגע ואמר כי "הקוד בא לשמור על החופש של המרצים ועל זכויות הסטודנטים והוא לא מהלך פוליטי בשום צורה ככל שאני נוגע בדבר. המסמך אומר שאם יש נושא פוליטי אפשר להביא אותו לכיתה, אבל תדבר בצורה אקדמית ועניינית. תביא טיעונים לכאן או לכאן. מה רע בזה?".

עוד הוסיף כשר כי "הקוד האתי לא בא מהשלטון. הוא בא בתור יוזמה של המועצה להשכלה גבוהה שהיא מורכבת מ-25 אנשים מהאוניברסיטאות והיא הרגולטור של המוסדות להשכלה גבוהה ואני התבקשתי לכתוב להם המלצות. הם יכולים לעשות עם זה מה שהם רוצים".

כשר הבהיר כי חלק מהסטודנטים מפחדים להביע את עמדותיהם ורמז כי הימניים מביניהם סובלים יותר: "האם יש יותר סטודנטים שמפחדים להתבטא בצורה ימנית כי הם בכיתות, או יותר סטודנטים שמפחדים להתבטא בצורה שמאלית? אנחנו יכולים לתאר לעצמנו מהנתונים המזדמנים מה קורה שם יותר".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

הודיע לאחרונה על פרישה.  שופט ביהמ"ש העליון יורם דנציגר. צילום: פלאש 90

שופט בעליון: "השלטון מנסה לכרסם בחופש הביטוי"

פסק דין שניתן בערעור שולי שהגישה עיריית גבעת שמואל הפך בידי שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר למניפסט חריף נגד הממשלה. "הניסיון לכרסם בחופש הביטוי בא דווקא מצד השלטון"