דף הבית > אקטואליה וחדשות > עיריית ירושלים מבקשת להרוס אלפי בתי ערבים

עיריית ירושלים מבקשת להרוס אלפי בתי ערבים

עיריית ירושלים מבקשת מבית המשפט להרוס מאות בתים בלתי חוקיים של ערבים. ברקת: "דין אחד ליהודים וערבים"

שבוע לאחר שפורסם כי ראש עיריית ירושלים ניר ברקת פנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לברר את השלכות פסק הדין של פינוי עמונה, נחשף היום בחדשות 2 שברקת לא ממתין לתשובתו של היועץ, והעירייה בראשותו מתכוונת לפנות לבית המשפט בבקשה להרוס מאות בתי ערבים במזרח ירושלים.

מיועדים להריסה. בתי עמונה. צילום: נועם מושקוביץ', פלאש 90
מיועדים להריסה. בתי עמונה. צילום: נועם מושקוביץ', פלאש 90

בפסק דין עמונה נקבע כי על הריבון בשטח לפעול אקטיבית לפינוי של תושבים שהתיישבו על קרקעות פרטיות. משכך, החליטה עיריית ירושלים להגיש עוד היום (רביעי) בקשה לבית המשפט להרוס בתים במזרח ירושלים שנבנו על קרקעות פרטיות יהודיות, גם כאשר לא ידוע מי בעליהן היהודיים. היועץ המשפטי לעיריית ירושלים הוא שמגיש את הבקשה, שכוללת ביצוע מיידי של צווי הריסה שיפוטיים ל-14 מבנים בלתי חוקיים.

כך, לדוגמא, בשכונת בית חנינא, מתגוררות כ-40 משפחות היושבות על קרקע פרטית, בניהול האפוטרופוס של מדינת ישראל.

בפנייתה תבקש העירייה להסיר את המכשולים הביורוקרטיים ועיכובי ההריסה שניתנו לאורך השנים: הפנייה כוללת דרישה לבטל את עיכובי הביצוע לצווי הריסה בחלקות שמנוהלות על ידי האפוטרופוס הכללי מטעם המדינה, וכן להסמיך את הוועדה המקומית לביצוע ההריסה.

בעירייה טוענים כי מה שהוביל לבקשה הוא דברי השופטים בפסק דין עמונה, וכי אם לא ניתן פסק הדין בנושא העירייה הייתה ממשיכה בכיוונים של "הסדרה שקטה". כעת, מסבירים בעירייה, אין לנו יותר שיקול דעת ועלינו להגן על הבתים האלה".

ברקת: "פסק דין עמונה לא מותיר לנו יותר שיקול דעת לאפשר גם למי שאינו בעלים במקרקעין לנסות להכשיר עבירות בנייה. אם לא תוסדר עמונה, ידינו כבולות וניאלץ להגיע גם בירושלים להרס של מאות או אלפי בתים. אין חוק אחד ליהודים וחוק אחר לערבים", אמר.

על רקע הדברים, קרא היום המשנה לראש עיריית ירושלים דב קלמנוביץ'  לחפש קושאנים ישנים, המוכיחים כי ישנם קרקעות רבות בבעלות יהודית שלא חזרו לבעליהן. "לאור העיסוק הגובר בהסדרה ובמתן פיצויים, חייבים להכליל את הקושאנים שיהיו חלק מחוק ההסדרה. כך החוק יחול גם על בעלי קרקעות יהודיים בירושלים שימסרו את הקושאנים ללשכת היועץ המשפטי ואז יחולו גם עליהם חוקי ההסדרה והפיצוי. ישנה אפליה באכיפה של תביעת הערבים בקרקעות עמונה ויו"ש מול חוסר האכיפה של קרקעות בבעלות יהודית בירושלים ואת זה בידנו לשנות".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

סוריה 27.4

תקיפה ישראלית בסוריה? פיצוצים בנמל התעופה בדמשק

פיצוץ עז נשמע ברחבי בירת סוריה. רויטרס: מטרת התקיפה - מצבור נשק איראני שיועד צפו בתיעוד

3 תגובות

  1. ניר ברקת הולך עם האמת שלו – לא מחפש להיות יקיר הבג"ץ

    בניגוד לגמדים שמנהלים את המדינה, הבן אדם מפגין אומץ ויושרה של מנהיג
    עם ישראל צריך אחד כמוהו בהנהגה

  2. כל הכבוד אישיות גדולה, תמיד הסברתי את זה שככה מתחילים כל הצרות בינינו לבינם ץ, שמגדלים תינוק בבית כזה ולומדים איך לעקוף את החוקים שלנו כנגדנו (כמו לבנות את הבתים האלה בשבתות שהעיריה לא עובדת) והילד גודל ורואה שהשלטון לא מפסיק ומוותר כל כך הרבה אז בסופו של דבר מגדלים פורע חוק, אחרי שנחיל עליהם את החוקים כמו שצריך ונתחיל מההתחלה של התינוקות הקטנים שחיים במקום חוקי המקום הראשון הבית אז גודלים לתוך מדינה עם חוק ולא משנה מדינת ישראל או "פלסטין"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.