דף הבית > אקטואליה וחדשות > אישום: השתלטו במרמה על קרקעות פלסטיניות

אישום: השתלטו במרמה על קרקעות פלסטיניות

שני אנשים מחברת "אל וואטן" רימו בעלי אדמות פלסטיניות ביו"ש כדי שימכרו אותן ליהודים. עם זאת, איש מאנשי חברת "אמנה" שהייתה מעורבת בפרשיה לא הועמד לדין

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד שני נאשמים, בגין ביצוע של עבירות זיוף ומרמה לשם השתלטות על קרקעות פלסטיניות ביהודה ושומרון.

עצור. צילום אילוסטרציה: פלאש 90
עצור. צילום אילוסטרציה: פלאש 90

על פי כתב האישום, אחד הנאשמים פעל לתיווך בעסקאות רכישת מקרקעין ביהודה ושומרון על ידי חברת "אל וואטן", שמטרתה לפעול לאיתור קרקעות פלסטיניות שמיועדות למכירה – אך לא ליהודים, והנאשם השני הוא נוטריון, הנוהג בין היתר לאשר ייפוי כוח שמאפשרים את ביצוע אותן עסקאות.

בפועל, כך על פי כתב האישום, הנאשם שפעל מטעם "אל וואטן" פעל לשינוי רישום הקרקעות והבעלות עליהן, זאת למרות שלא קיבל אישור מהבעלים הפלסטינים. כך עבדה השיטה: הנאשמים איתרו אנשי ביניים הרשומים כערבים מקומיים, אשר הסכימו לחתום על המסמכים הקשורים לרכישת הקרקע ולרישום הקרקע על שמם, ולאחר מכן הם העבירו את הבעלות ל"אל וואטן".

לאחר קבלת ייפוי הכוח מטעם בעל הקרקע, הסדירו הנאשמים באמצעות עורכי דין את רישום העברת הבעלות בלשכות רישום המקרקעין, ואת שמו של בעל הקרקע המקורי לשמו של איש הביניים. עורכי דין אלה הסדירו בעצמם את אותן פעולות, מבלי שמוכרי הקרקע, אנשי הביניים או הנאשמים הגיעו ללשכות בעצמם. לאחר שהקרקע נרשמה על שם איש הביניים, הייתה "אל ואטן" קונה ממנו את המקרקעין בתיווך הנאשמים.

לא יועמד לדין. צילום: פלאש 90
לא יועמד לדין. צילום: פלאש 90

על פי כתב האישום, בין השנים 2012-2014 ביצעו המעורבים שמונה עסקאות בצורה זו המתייחסות לתשע חלקות מקרקעין. הם הרוויחו 10,755,000 שקלים בעסקאות המדוברות. הפרשה נחשפה לראשונה בתכנית המקור בערוץ 10, ובעקבותיה נחקרו גם בכירים בחברת אמנה ובהם זאב חבר (זמביש). עם זאת, אנשי אמנה לא הועמדו לדין בסופו של ההליך המשפטי.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס "לכל איש יש שם" הבוקר בכנסת. צילום: יוסי זמיר, דוברות הכנסת

לעולם לא עוד: טקס "לכל איש יש שם", אלפים במצעד החיים

לאחר הצפירה התקיים טקס הנחת הזרים בהשתתפות רה"מ וכעת נערך בכנסת טקס "לכל איש יש שם". במקביל, יתקיים היום בפולין מצעד החיים ה-29 שבו ישתתפו כעשרת אלפים משתתפים מרחבי העולם, שרים והרמטכ"ל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.