מבזקים

לבנון: כוחות הביטחון סיכלו פיגוע בביירות

גמביה: הנשיא לשעבר עזב את המדינה

ראש ממשלת בריטניה תיפגש ביום שישי עם טראמפ

רהט: גבר פונה במצב קשה לאחר שככל הנראה נפצע בתאונה

הרב מזוז: בחרו בברקת ובוכים על השבת

אוטובוס נפגע מאבנים בשכונת פסגת זאב בירושלים

התחזית: מעונן חלקית וקר

"העברת השגרירות תצית אש באזור"

הג'יהאד האסלאמי למען תושבי אום חיראן

דרשן אל-אקצה מזהיר ממכירת קרקעות ליהודים

דף הבית > אקטואליה וחדשות > מנהל תיכון שארגן מפגש עם שוברים שתיקה זומן לבירור במשרד החינוך

מנהל תיכון שארגן מפגש עם שוברים שתיקה זומן לבירור במשרד החינוך

בניגוד להנחיות משרד החינוך, מנהל תיכון בירושלים הזמין לבית ספרו פעילים מארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה". היום הוא זומן לבירור

מנהל תיכון "אדם" בירושלים, שהזמין את ארגון השמאל הקיצוני שוברים שתיקה למפגש עם התלמידים, זומן היום לשיחת בירור במשרד החינוך.

פעיל שוברים שתיקה בתיכון "אדם". צולם ע"י תלמיד
פעיל שוברים שתיקה בתיכון "אדם". צולם ע"י תלמיד

כזכור, בחודש דצמבר 2015 הנחה שר החינוך נפתלי בנט שלא לאפשר את כניסתו של ארגון שוברים שתיקה למערכת החינוך. השר הנחה השר את מנכ"לית המשרד ואת גורמי המקצוע לעדכן את חוזר המנכ"ל שמסדיר את הנהלים לגבי שיח חינוכי, כך שיצוין בו מפורשות כי ארגונים המסיתים כנגד חיילי צה״ל, כגון שוברים שתיקה, לא יורשו להיכנס לבתי ספר.

אלא שבשבוע שעבר, בניגוד להוראת שר החינוך הופיעו הבוקר נציגי ארגון השמאל הקיצוני מול תלמידי תיכון "אדם" בירושלים. תלמידי התיכון ששמעו על יוזמת הנהלת בית הספר להביא את נציגי הארגון אליהם, ביקשו לבטל את ההרצאה ואף הגישו עצומה החתומה על ידי כ-50% מהם נגד הגעתם, אך סורבו. בפעולה אחרונה פנו התלמידים אל אביחי שורשן, סמנכ"ל ארגון  "האמת שלי", אך גם הוא לא הצליח לפעול לביטול ההרצאה, בהתאם להנחייתו של בנט מלפני שנה.

שר החינוך נפתלי בנט. צילום: לע"מ
בניגוד להוראות. שר החינוך נפתלי בנט. צילום: לע"מ

בעקבות כך הוגשה תלונה למשרד החינוך על הסתה של נציגי הארגון במהלך המפגש. על פי התלונה, נציגי הארגון טענו כי בפני תלמידים כי צה"ל עושה פעילות ללא צורך בטחוני הראו  תמונות של עצורים כפותים כדי להסביר על הבריונות של החיילים.  עם זאת גורמים אחרים טענו היה המפגש מעורר מחלוקת וביקורתי, אבל לא היה בו שום אלמנט של הסתה או השמצה נגד המדינה.

היום כאמור, הגיע תגובת משרד החינוך כשמנהל תיכון "אדם" בירושלים הוזמן לבירור במשרד החינוך, לאחר שהזמין את ארגון השמאל הקיצוני למפגש עם תלמידים במוסד החינוכי.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

"רמה של רשע שעוד לא ראינו", טראמפ במסיבת העיתונאים במפקדת ה-CIA בווירג'יניה. צילום: דוברות הבית הלבן

היום הראשון בעידן טראמפ: הכרזת מלחמה בטרור

לאחר שהנשיא היוצא סירב להשתמש בביטוי "הטרור האיסלאמי", מחליפו טראמפ מכריז כבר ביומו הראשון לעבודה: "הטרור האיסלאמי - רשע ברמה שלא ראינו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.