דף הבית > אקטואליה וחדשות > ממשל אובמה לוחץ: חקירה פלילית לחיילי צה"ל

ממשל אובמה לוחץ: חקירה פלילית לחיילי צה"ל

לחצים אחרונים ממשל אובמה קורא לישראל לפתוח בחקירה פלילית נגד חיילים שנטרלו פלסטיני-אמריקאי שניסה לבצע פיגוע לפני כחודש באזור בית אל

ממשל אובמה, הנמצא בשבועות האחרונים לכהונתו, דורש מישראל תשובות על ההחלטה שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד החיילים שנטרלו והרגו נער באוקטובר האחרון. הנער פלסטיני בעל אזרחות אמריקאית, ניסה לבצע פיגוע דקירה נגד חיילים באזור רמאללה לפני כחודש, כך לפי פרסום סוכנות הידיעות AP.

מחסום בקרבת היישוב בית אל. אילוסטרציה. פלאש 90
מחסום בקרבת היישוב בית אל. אילוסטרציה. פלאש 90

השבוע נשלח לארגונים דתיים שהתנגדו להחלטתה של ישראל שלא לפתוח בחקירה מכתב בו כתוב כי ארה"ב ממשיכה להיות מודאגת ממקרה מותו של מחמוד שעלאן בן ה-16. שעלאן, שנולד בפלורידה, נורה ונהרג ב-26 בפברואר בשעה שהגיע לדקור חיילים ישראלים.

"השתמשו בכח מופרז"

לפי הודעה שמסרה אן פיטרסון, תת-מזכיר המדינה לענייני המזרח הקרוב, ארה"ב קיבלה מאוחר יותר הודעה ולפיה הפרקליט הצבאי הראשי בצה"ל לא מצא שפעולות החיילים העלו חשד לביצוע עברה פלילית. הפרקליט הורה אז על סגירת התיק "מבלי לפתוח בחקירה פלילית או להורות על פעולות נוספות נגד המעורבים בתקרית", כך כתבה.

פיטרסון הוסיפה כי בעקבות ההחלטה על סגירת התיק, הורשו בכירים אמריקאים לעיין בממצאי החקירה הכוללות תמונות מזירת האירוע ועדויות חיילים מהזירה. בהתבסס על הבדיקה הזאת היא אמרה: "אנחנו ממשיכים להיות מודאגים ממותו של האזרח האמריקאי הזה, ונמשיך לעמוד מול ממשלת ישראל בסוגיה זאת".

שגרירות ארה"ב בתל-אביב ביקשה מהרשויות בישראל לבצע חקירה בעניין. ארגונים אמריקאים שעסקו בנושא טענו כי החיילים השתמשו בכוח מופרז וכי מנעו מהמחבל טיפול רפואי לאחר שנורה. דיפלומטים נוספים מארצות הברית הביעו בפני הרשויות בישראל את הסתייגותם מהחלטת ישראל שלא לפתוח בחקירה פלילית בעניין.

המחבל שעלאן ניסה ביום ששי ה-26 באוקטובר לדקור חיילים במחסום בית המשפט הסמוך לבית אל ורמאללה. לא היו נפגעים. כוח שהיה במקום ירה לעבר המחבל והוא נהרג.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

השר גלעד ארדן. צילום: פלאש90

ארדן: "מרגלית הלך בטיפשות לתת לגיטימציה לרג'וב"

השר לביטחון פנים תקף בראיון לרשת ב' את ח"כ מרגלית המתמודד על רשות העבודה, שנפגש עם בכיר מחבלי הפת"ח. "זה שמאל שבמסגרת קמפיין מוכן לפגוע באינטרסים של ישראל"

5 תגובות

 1. צריך להסביר לאובמוש, בלי לגמגם – שאזרחות אמריקאית איננה חסינות לטרוריסטים
  בארה"ב הבינו מזמן שאובמה = סייען טרור רק שהוא שכח להצהיר על זה

 2. ישראל לא צריכה להיכנע בפני ארה"ב (הפריץ)

 3. כשאובמה יקבל סוף סוף סרטן, תודיעו.
  כשטרוריט ערבי יאיים בסכין על הבנות הכונפות שלו, אני מקווה שלא ינארלו את הטרוריסט ויתנו לו לבצע את הרצח.
  אובמה, תמות כבר נבלה.

 4. הנצחון של דונאלד טראמפ בבחירות = בעיטה בביצים לכלב המוסלמי בבית הלבן
  הדרך היחידה שלו לדפוק פוזה אחרונה כמנהיג העולם = לפרוק את התסכול שלו על ישראל

  אני קורא לממשלת הנקניקים שלנו ***לא להתקפל*** בשום אופן

 5. אסף אראל אביגדור

  לנשיא ארה"ב שעדיין מכהן מדיניות משלו אשר נמצאה עויינת ולא פעם את מדינת ישראל אולם לעומתו מתייצב לפנינו הנשיא דונאלד טראמפ שאינו אנטישמי.הוא עבד עם יהודים כל חייו ומעולם לא נמצא כתם בעבודה זו.כיום ביתו התגיירה והאיש הקרוב אליו ביותר הוא חתנו ג'ארד קושנר.ראוי לנצל זאת כדי לקבוע עובדות בשטח !!!.נכון,יהיו מי שיאמרו אשר גרושתו של סטיב באנון – האסטרטג הראשי של דונאלד טראמפ טענה ללא הרף כי סרב לכך שבנותיו ילמדו עם יהודים אך ראוי לזכור: המדובר הוא בעדות משפט גירושים,ככזו היא יכולה להשתנות שכן באנון עבד והעסיק יהודים בתפקידים בכירים באתר האינטרנט שלו ברייטבארט.הוא עשה זאת משך זמן רב.דונאלד טראמפ הדגיש כי יהיה נשיא ארה"ב ושל כל האמריקנים הנמצאים בתוכה וגינה (אמנם באופן אגבי למדי) מעשי תקיפה גזעניים.אלו הן עובדות אך ראוי להוסיף עוד כמה עובדות: דונאלד טראמפ ניהל קמפיין מפלג וגונה פעם אחר פעם על ידי חברי מפלגתו משום שאמר בהזדמנויות שונות התבטאויות גזעניות.מסע הבחירות שלו הפיץ פוסטר עם תמונת מגן דווד אדום ומאחוריו תומונת ערימת דולרים ותמונה נוספת: הפעם של הילארי קלינטון.תומכיו האדוקים ביותר בטוויטר ובפייסבוק התנפלו על עיתונאים יהודים שנאלצו בעקבות זאת לסגור את חשבונותיהם ברשתות אלו בגלל הטרדות ואיומים,עם תמונות של מחנות השמדה והבטחות שונות לפיהן יאספו יהודים אמריקנים למחנות ההשמדה.מאז שדונאלד טראמפ נבחר לתפקידו חווה לא פעם מעשים גזענים שהליגה נגד השמצה מכנה אותם: "גל ונדליזם אנטישמי".דונאלד טראמפ לא היסס לתקוף שש פעמים את העיתון "ניו יורק טיימס" בחשבון הטוויטר שלו מאז נוהל מסע הבחירות מבלי לומר מילה על מעשי אלימות ברחבי ארה"ב כגון אלו של תלמידי בתי ספר הצועקים לחבריהם ההיספאנים לספסל הלימודים "נבנה את החומה",אנשים שלא מהססים לתקוף מוסלמים ולומר להם "דונאלד טראמפ נבחר וכעת תסתלקו".לפני מספר ימים התקיים בוושינגטון כנס ה"אלט רייט" ו"הימין האלטרנטיבי" ובו נאמר כי הלבנים הם הצלבנים והכובשים הם בני השמש שבעורקיהם זורם דמם של הפורצים קדימה.הוא אף עסק בהשפעה יהודית ולסיום אמר "הייל טראמפ" כאשר הנוכחים מצדיעים במועל יד.האם אכן ישנו קשר לדונאלד טראמפ ?.סטיב באנון אמר על האתר שלו כי הוא הפלטפורמה המרכזית לאלט רייט.במהרה התברר שמייסד ומייצג האתר הנ"ל הינו אנטישמי.הארגונים היהודים בארה"ב מוטרדים כעת משום שהם צופים (לראשונה) מזה שני דורות לחדירת אנטישמיות לשיחה הפוליטית האמריקנית עם כיתובים ברשת הסי אן אן לפיהם מייסד ה"אלט רייט" תוהה האם יהודים הם בני אדם וכעת,מה עם מדינת ישראל,מדינתו של העם היהודי ? שתיקה נפלה על ירושלים עיר בירתה.תגובות תוקפניות ארוכות למדי מוקדשות כיום לכל פרסום עיתונאי הפוגע ברגשותיו של ראש ממשלת ישראל אך העובר על יהודי ארה"ב אינו זוכה להתייחסות,לפחות בימים אלה.ראש ממשלת ישראל לא צריך לתקוף את ממשלו של טראמפ עוד בטרם קם,אולם הבעת דאגה מהאירועים או סולידריות עם הקהילה היהודית מתבקשת כאן וראוי ותתרחש,על כל מקרה שלא יבוא.ייתכן והפוליטיקאים שלנו יאמרו משהו על כך אך עלייתו של הימין הקיצוני מאירופה ועד ארה"ב אינה תופעה שאין לשים אליה לב.היא מחייבת מדיניות ישראלית,קוהרנטית הדומה למדיניות נגד תנועות החרם ברחבי ישראל.זו חובתנו כיהודים ולא רק ככאלה אלא גם כיהודים !!! נא ליצור קשר טלפוני: 0546635411,אי מייל אינו פעיל זמנית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.