5:48 28/05/2017
מבזקים

דיווח במצרים: 24 הרוגים ו-16 פצועים במתקפת ירי על אוטובוס שהסיע נוצרים קופטיים מדרום לקהיר

פיגוע ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לרמאללה. אין נפגעים, החוליה שביצעה את הירי נמלטה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > לראשונה: שופט קובע שהיו כשלים בחקירת אזריה | פרשנות

לראשונה: שופט קובע שהיו כשלים בחקירת אזריה | פרשנות

בפעם הראשונה שמע היום הלוחם אלאור אזריה שופט שאומר כי המערכת נהגה בו שלא כשורה. עם זאת, הסיכוי להפוך את הכרעת הדין קטנים

נקודת האור בקצה המנהרה שזכה לה אלאור היום בדיון הראשון בבית הדין לערעורים הגיעה דווקא מהשופטים. בניגוד לשופטי בית הדין הצבאי ביפו שהפגינו עויינות מתחילת המשפט ולכל אורכו כלפי ההגנה, הפעם זכה אלאור אחרי שנה וחודשיים לשמוע בפעם הראשונה מהשופטים אמירות כמו "אנו מסכימים שהיו כשלים בחקירת המ"פ, או אמירות כמו "אלו שאלות שלא היו צריכות להישאל. נ ק ו ד ה!".

מתוך "לפני כולם". ימים א'-ה' ב-19:15

השופטים כיוונו את הביקורת לשתי נקודות בחקירה. האחת, העובדה כי מפקד הפלוגה רס"ן תום נעמן שינה את גרסתו לאחר משהחוקרים חקרו אותו בפעם הראשונה ולא אהבו את תשובותיו, כך לטענת עורך דינו יורם שפטל. מהדיון עולה כי נעמן הגיע לחקירה ובניגוד מוחלט להחלטת בית הדין הצבאי שהכריע את דינו, אמירותיו בחקירה לא הפלילו את אלאור.

רק לאחר חקירה של רב"ט מ' (שמו אסור בפרסום) הוחזר המ"פ נעמן לחדר החקירות עוד באותו לילה, שם הנחו בפניו את החקירה של רב"ט מ' ואז לטענת שפטל ומחומר החקירה עולה שהוא שינה את גרסתו. השופטים לא חסכו ביקורת על התנהלות זו. בנקודה השנייה בה זכה אלאור לעדנה באה לאחר שעו"ד שפטל הקריא ציטוטים משאלות החוקרים את העדים בפרשה, חבריו של אלאור. בחלק זה נשמעו אמירות קשות לפיהן החוקרים מנסים להדביק לאלאור תווית של לאומן, ימני קיצוני ושונא ערבים. על כך אמרו השופטים "שאלות כאלו לא ראוי בכלל שנשאלו".

אלאור ואימו אושרה בבית הדין הצבאי. צילום: פלאש 90
אלאור ואימו אושרה בבית הדין הצבאי. צילום: פלאש 90

לצד זה צריך לומר ביושר בתום היום הראשון של הערעור לא נרשמה דרמה גדולה בטענת ההגנה. הדבר היחידי שאלאור ממתין לו זה הדיון הבא בו ישמיע עורך דינו עוד שלוש שעות טענות מתוך הערעור שכתב ואז יסכם. הסיכום לצד העובדה שאושר לו להציג חוות דעת אחת ממקרה אחר בו שוטר הרג מחבל מנוטרל אולי יגרום למהפך דרמטי, אולם גם אצל משפחת אזריה מבינים היום שמאחר ובית הדין לא קיבל את בקשתו של שפטל לראות עוד 16 מקרים מקטינה את הסיכוי לזכאות בתיק שמטלטל את המדינה.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

שר החוץ הנורווגי בורגה ברנדה. צילום: רויטרס

נורווגיה דרשה מהפלסטינים להחזיר כספי סיוע

שר החוץ הנורווגי גינה את הפלסטינים על שימוש בכספי סיוע נורווגים להקמת מרכז נשים ע"ש מחבלת ודרש להשיב את הכספים: "האדרת התקפות טרור היא לחלוטין לא מקובלת"

5 תגובות

  1. האם פוחדים לראות את האמת? ומעדיפים לטייח הכל?

  2. מנסים בכל הכוח להגן על הרמטכ"ל ששגה ממליץ לבטל את המישפט ולשחרר את החייל

  3. אם הם רק היו מעזים להפוך את ההחלטה,לא היו מניחים להם לחיות בשקט רגע אחד!!! מה נראה לכם שמחפשי הרפש בערוץ 10 או 2 …ישבו בשקט??. חח מיד תתכנס ישיבת מטה דחופה וכולם יקבלו משימה אחת,לחפש חומר מרשיע מהבוידעם אפילו,על אחד השופטים בערעור,או על כולם…לאט לאט יתחילו "פתאום" לצוץ כתבות ולכלוכים ורפש על חייהם האישיים,יתחילו לנבור להם במקומות הכי אאוצ' זה מן מאזן אימה כזה,הדדיות יש כאן וזאת יודע כל שופט "שמאלני" בישראל.
    עוד מעט תראו "עובדה" עם דיין,ועל המוקד בטח אחד השופטים!
    עם כל מה שמנינו כאן,איך בדיוק הם יכולים להצדיק את אלאור או לצאת נגד חלילה התקשורת השקרנית?

  4. הגיע הזמן לרדת מעץ השמאל לראות את האמת בעיניים. אנחנו חיים במזרח התיכון האכזרי לא באוסטרליה או בשוויץ. באיזורינו אסור לפגוע בלוחם צה"ל. שלחם בזירת פיגוע גם אם שגה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.