13:39 18/08/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > לקראת יום ירושלים? גל מעצרים בבירה

לקראת יום ירושלים? גל מעצרים בבירה

33 חשודים בעבירות אמל"ח והפרות סדר נעצרו הלילה בפתיחת מבצע אכיפה נרחב בשכונות א-טור וא-סוואנה במזרח העיר

המשטרה עצרה במהלך הלילה (בין ג' ל-ד') 33 חשודים במזרח ירושלים, בעקבות מידע מודיעיני ו"מיפוי פשיעה". כוחות משטרה ומג"ב נכנסו לשכונות א-טור וא-סוואנה במזרח הבירה כדי לייצר "אכיפה מרתיעה".

שומרים על ירושלים. צילום: פלאש 90
שומרים על ירושלים. צילום: פלאש 90

פשיטה דומה בוצעה לפני חודשים ספורים בעיסאוויה, בהמשך למדיניות של מפקד המחוז לפעול ולהיכנס גם לשכונות וכפרים במזרח ירושלים שבעבר לא הרבו לבצע בהם פעולות אכיפה וכתוצאה מכך הפשיעה בהם גאתה. גם התושבים עצמם ביקשו מהמשטרה לסייע להם לצמצם את הפשיעה.

לדברי המשטרה, הפעילות הביטחונית המוגברת היא "חלק ממהלך כולל לשיפור איכות החיים של התושבים במרחב הציבורי במזרח ירושלים והפיכתו למקום שמעודד צמיחה חברתית וכלכלית".

 הפעילות החלה בשעות הלילה, ובמהלכה נערכו מעצרים של פורעי חוק החשודים בעבירות חמורות: הפרות סדר, החזקת אמצעי לחימה, סמים ועוד. עד כה נעצרו 33 חשודים בהפרות סדר, טרור עממי ועבירות רכוש – וזומנו לחקירה שמונה חשודים נוספים."על פורעי החוק לדעת שידה הארוכה של המשטרה מגיעה לכל מי שיבחר בדרך האלימות", אמרו במשטרה. "סילוק גורמי הפשע והטרור מהמרחב הציבורי, הבאתם לדין והשמתם מאחר סורג ובריח, יאפשרו לציבור שומר החוק לנהל אורח חיים איכותי ובטוח".

במקביל לפעילות האכיפה, המשטרה משלבת פעולה עם האגף לשיפור פני העיר ואגף התברואה של עיריית ירושלים על מנת להגביר את הפיקוח ולמנוע פגיעה במרחב הציבורי כגון גרפיטי, מפגעים ועוד. "המבצעים המשולבים יימשכו, היכן שנדרש וככל שיידרש לשמירת הבטחון האישי ואיכות החיים במקום", הדגישו במשטרה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

טיפול בפצוע על גשר ווסטמינסטר, לונדון. צילום: רויטרס

פיגועי הדריסה באירופה: ציר הזמן של הטרור הרצחני

מראות הזוועה מפיגועי הדריסה מוכרים היטב לישראלים, אך בתקופה האחרונה נפוצים יותר ויותר גם באירופה. צרפת, גרמניה, אנגליה וכעת ספרד: זהו ציר הזמן של הטרור האסלאמי בערי היבשת