מבזקים

דיווח: נדחו טענות נתניהו על צוק איתן

רבנים יוצאים למאבק על הטהרה

דובר הבית הלבן: טרם נתקבלה החלטה באשר להעברת השגרירות לירושלים

אושר: אסירים יוכלו להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

משפחת אזריה סירבה למאסר של שנה וחצי

הישראלים שנלחמים נגד ישראל

תמונה: ח"כ איוב קרא הושבע כשר בלי תיק בממשלה

חייל נפצע באורח קל מרסיס סמוך למבוא שילה

ראש הממשלה יקיים שעת שאלות בכנסת ביום רביעי

3 פצועים מירי בראשון לציון - הרקע פלילי

דף הבית > אקטואליה וחדשות > בנט נגד ליברמן: "תמוה שדווקא פנימיה צבאית דתית תיסגר"

בנט נגד ליברמן: "תמוה שדווקא פנימיה צבאית דתית תיסגר"

שר הביטחון הפך את ההחלטה על סגירת הפנימיה הצבאית לפיקוד בחיפה, אך הפנימייה הצבאית הדתית 'אור עציון'- תיסגר. שר החינוך בנט: "שגיאה ערכית קשה"

שר הביטחון אביגדור ליברמן קבע היום (ה') כי בניגוד להחלטת המטכ"ל, הפנימייה הצבאית לפיקוד בחיפה לא תיסגר. לעומת זאת, ההחלטה בדבר הפנימייה הצבאית הדתית "אור עציון" שהייתה אף היא מועמדת סגירה, נותרה בעינה.

שר החינוך נפתלי בנט  (הבית היהודי) אמר כי "ההחלטה לסגור את פנימיית אור עציון היא שגיאה ערכית קשה. תמוה שדווקא מוסד מרכזי של הציונית הדתית מיועד לסגירה בעת הזו".

"שגיאה ערכית קשה". השר נפתלי בנט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
"שגיאה ערכית קשה". השר נפתלי בנט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לדבריו, "פנימייה זו היא מכונת ערכים והקרבה למען המדינה, ואין להעלות על הדעת שהיא תיסגר".

עוד הוסיף השר בנט כי "צה"ל לא היה נראה אותו הדבר בלי פנימיית 'אור עציון', שהוציאה מתוכה שבעה מח"טים בתקופת 'צוק איתן' ועוד אינספור אישי ציבור ובוגרים שהגנו בגופם על מדינת ישראל. אני קורא לשר הביטחון להתעשת ולמנוע את סגירתו של מוסד מפואר זה״.

ההחלטה נותר על כנה: "אור עציון" תיסגר

לפני כשנה, כחלק משורת קיצוצים במטה הכללי, ביקש הרמטכ"ל גדי אייזנקוט לסגור את הפנימייה התורנית הצבאית לפיקוד "אור עציון" ואת הפנימיה לפיקוד שליד ביה"ס הריאלי בחיפה.

שר הביטחון דאז, משה יעלון, אישר את ההחלטה לסגור את הפנימיות לאחר 62 שנות פעילות ואמר אז: "ההחלטה לסגור את הפנימיות הצבאיות התקבלה בלב כבד". לדבריו, "אין צורך שכבר בגילים 14-15 נערים ילבשו מדים ויהיו חלק ממסגרת שהיא צבאית במהותה. זה גיל מוקדם מדי וצעיר מדי".

עתידה להיסגר. הפנימייה התורנית הצבאית "אור עציון"
עתידה להיסגר. הפנימייה התורנית הצבאית "אור עציון"

על פי החלטת השר ליברמן שהתקבלה בהתאם להמלצות מנכ"ל משרדו, האלוף במיל' אודי אדם ובהסכמתו של הרמטכ"ל אייזנקוט, הפנימייה תגדיל את מספר התלמידים שילמדו בה ותוכל אף לקלוט את תלמידי הציונות הדתית. בנוסף, הפנימייה תועבר לניהול האגף הביטחוני – חברתי במשרד הביטחון ותנוהל ע"י אזרחים.

בפנימייה הצבאית בחיפה מסיימים בכל מחזור כ- 60-70 שוחרים. הפנימייה הוקמה בשנת 1953 ע"י ראש הממשלה דאז דוד בן גוריון ובין בוגריה בכירים רבים בצה"ל. ביניהם: רא"ל (במיל') אמנון ליפקין שחק ז"ל ורא"ל (במיל') גבי אשכנזי.

ב"אור עציון" שבמועצה האזורית שפיר בדרום, מסיימים כ-35 שוחרים במחזור. על פי ההחלטה, הפנימייה שנוסדה בשנת 1980 כחלק מהישיבה התיכונית "אור עציון", תיסגר לאחר שאחרון התלמידים יסיים בה את חוק לימודיו.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

BDS

"לא רצויים פה": פעילים פרו ישראלים הותקפו בבריסל

היום (ב') התקיים כנס בפרלמנט האירופי במטרה להיאבק בחרם על ישראל, מנגד קיימה תנועת ה-BDS כנס משלה נגד פעילות ההסברה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.