מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > לה פן: "צרפת צריכה לחזור למטבע משלה"

לה פן: "צרפת צריכה לחזור למטבע משלה"

מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת מרוצה מניצחונו של דונלד טראמפ ומבטיחה: "אם אבחר לנשיאה צרפת תפרוש מהאיחוד האירופי"

ראש מפלגת החזית העממית בצרפת טוענת כי יש  דמיון בינה לנשיא ארה"ב הנבחר טראמפ ואם תיבחר לנשיאה תפעל לפרוש מהאיחוד האירופי. כך אמרה בראיון ל-CNBC.

צעד לפרישה מהאיחוד? לא פן
צעד לפרישה מהאיחוד? לא פן

לה פן אמרה כי ישנם קווי דמיון בין המצע הפוליטי של טראמפ לזה של מפלגתה, מפלגת החזית העממית, השואפת לשובה של צרפת לעצמאותה ולמעמדה בעבר. בנוסף ציינה, שתי המפלגות חולקות את אותה התנגדות להגירה המאסיבית, ולתמיכה בגורמים התורמים לצמיחתה של תנועת האומה האסלאמית. הן גם מסרבות להכיר בסחר חופשי וברגולציה היכולים לפגוע בצרפת ובאיחוד האירופי.

ראש מפלגת החזית העממית הבהירה ששורה של התפתחויות פוליטיות לאחרונה – החל מהברקזיט וכלה בעלייתו של הימין הקיצוני באוסטריה ובניצחונו של טראמפ – ממחישים כי אותם הגורמים, שאותם היא מכנה "האליטות", מאבדים את כוחם. לגבי האיחוד האירופי, לה פן מאשרת אם תנצח בבחירות, תכריז על משאל עם כדי לתת לאזרחי צרפת לקבוע אם על צרפת לפרוש מגוש היורו ואף מהאיחוד עצמו.

בנוסף אמרה בראיון כי האיחוד משתמשים במטבע היורו כנשק מול צרפת וכופים עליה לנהוג בדרכים מסוימות. "אין דבר החשוב יותר לצרפת מאשר חזרה למטבע שלה", קבעה. לה פן ואמרה כי קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, שהודיעה בימים האחרונים על התמודדותה שוב על ראשות המדינה ב-2017, לא מתאימה לרוח הזמנים. היא הזהירה כי ימיה של מרקל בשלטון ספורים בשל קצב השינויים באירופה.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

סבא קאוור

"אתה יהודי. אם תינצל, תעשה משהו טוב עבור העם שלך"

את המילים שכתבה לו אמו רגע לפני שנשאר לבד בגטו, מיכאל הקטן מעולם לא שכח. כששרד את השואה ועלה לארץ, זכה גם להגשים אותם. כתבתנו מרב לרנר על סיפורו של סבא שלה, מיכאל אוריך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.