15:58 27/04/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > טיבי מאיים לעתור לבג"ץ בעקבות חוק המואזין

טיבי מאיים לעתור לבג"ץ בעקבות חוק המואזין

ח"כ טיבי הודיע לראש הממשלה כי אם צפירת השבת תוחרג מחוק המואזין כדרישת החרדים הוא יעתור לבג"ץ נגדו. "החוק גורם לתסיסה בעולם המוסלמי"

בעקבות כוונת חברי כנסת חרדים לפעול להוצאת הצפירה הנשמעת בכניסת השבת מכלל "חוק המואזין" המגביל את הרעש מבתי התפילה, אמר במוצאי השבת ח"כ אחמד טיבי כי מדובר בחוק לא שוויוני, החל רק על ערבים, ומשכך, הוא יעתור לבג"ץ אם הוא יתקבל.

מתסיס את העולם המוסלמי אחמד טיבי. פלאש 90
מתסיס את העולם המוסלמי. אחמד טיבי. פלאש 90

בהודעה שנשלחה מטעם טיבי נכתב: "ח"כ טיבי קורא לראש הממשלה להתעשת ולשקול את עמדתו מחדש. במספר ערים הגיעו מזה שנים רבות להבנות ברמה מקומית ולא בכפייה. יש להעדיף סובלנות והידברות על כפייה והתגרות".

לדבריו החוק גורם לתסיסה בכל רחבי העולם האסלמי. הוא סיפר כי קיבל טלפונים מראשי איחוד אנשי הדת בפקיסטן, בלבנון, ירדן, תורכיה ומדינות נוספות בעולם המוסלמי, המביעים זעם רב על החוק.

ח"כ עיסאוי פריג' ממרצ הגיב גם הוא לדברים: "החרגת צופרי השבת מ'חוק המואזינים', מוכיחה למי שעוד היה זקוק להוכחה, כי מהות החוק איננה רעש אלא רדיפה גזענית ודתית. גזעני הממשלה והקואליציה צריכים רק לקחת בחשבון שקל מאוד להיכנס למלחמת דת, הרבה יותר קשה לצאת ממנה. חשבנו שליצמן יהיה החכם שימנע מהטיפשים לזרוק את האבן לבאר, מסתבר שהוא אחד מהם".

כזכור, לפני מספר ימים פורסם כי שר הבריאות יעקב ליצמן הגיש ערר נגד החוק, כיוון שלטענתו, הדבר יכול להוביל לפגיעה בסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה, עקב החשש מאיסור על צפירת השבת. עם זאת, לאחר שיובהר לחרדים כי החוק לא יכלול את צפירת השבת, הם צפויים להסיר את התנגדותם.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

עצרת ארגון אונסק"ו. צילום: Cancillería Ecuador

אונסק"ו צפוי להכריז: ישראל איננה הריבון בירושלים

הארגון האנטי ישראלי יעלה בשבוע הבא להצבעה את דרישת הפלסטינים לקבוע כי אין לישראל סמכות שלטונית בירושלים, ולגנות אותה על אי ציות להחלטות הארגון

תגובה אחת

  1. א. כבר 1400 שנה, העולם המוסלמי עסוק בלשחוט – בעקר מוסלמים
    לטיבי יש מזל גדול שהוא חי תחת הכבוש הציוני

    ב. במלחמה הבאה, חייבים להפטר מהגייס החמישי של "ערביי ישראל"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.