22:27 29/04/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ח"כ זנדברג: "לבטל את חוק החמץ"

ח"כ זנדברג: "לבטל את חוק החמץ"

ח"כ תמר זנדברג הודיעה כי תגיש הצעת חוק שתבטל את האיסור על הצגה פומבית של דברי חמץ בפסח. "החוק הקיים לא הולם מדינה דמוקרטית"

עוד פרובוקציה מבית היוצר של מרצ: בעיצומו של חג הפסח הודיעה ח"כ תמר זנדברג כי תגיש לאחר החג הצעת חוק לביטול חוק החמץ שאוסר על הצגת דבר חמץ בפומבי במהלך ימי החג. "החוק הפך לאות מתה", הצהירה היום זנדברג. "בשנים האחרונות יש ניסיון להחיותו באופן מלאכותי, כחלק מתהליך הקצנה והדתה שמיעוט בחברה הישראלית מנסה להכתיב".

"לבטל את חוק החמץ". ח"כ תמר זנדברג. צילום: פלאש90
"לבטל את חוק החמץ". ח"כ תמר זנדברג. צילום: פלאש 90

היום הודיעה זנדברג כי תגיש את החוק הקובע כי המצב שקיים מאז אמצע שנות השמונים מבוטל ואין כל איסור על הצגת חמץ בחלונות הראווה בחנויות.

זנדברג מסרה היום כי "ישראל היא לא מדינת הלכה. מי שמעוניין להימנע מקניית ואכילת חמץ, יכול לעשות כן, אבל אין לדרוש זאת באמצעות חקיקה – לא לכך מיועד החוק במדינת ישראל. מי שרצה להימנע מאכילת חמץ בפסח, עשה זאת בהצלחה גם לפני חקיקת החוק ב-86 ויוכל לעשות זאת גם לאחר ביטולו.

לדברי זנדברג, "זהו חוק שכולו כפייה דתית, חוק שנחקק כתוצאה ממאבק שליטה וכוח ולא כמנהג יהודי. ההחלטה בנוגע לאכילת חמץ היא אישית, ואין מקום למחוקק להתערב בה באמצעות הטלת מגבלות ואיום בסנקציות פליליות".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

תמונה שצולמה מהצד הישראלי על התקיפה בסוריה. צילום: פלאש 90

דיווח ערבי: ישראל תקפה בקונייטרה

כלי תקשורת ערביים דיווחו על פיצוצים שנשמעו באזור בסיס של צבא סוריה, כתוצאה מתקיפה ישראלית. לפני יומיים השמיד צה"ל נשק איראני שיועד לחיזבאללה באזור דמשק

10 תגובות

 1. רעיון מצויין. והייתי מוסיפה עוד כלכך הרבה ביטולים בחוקים הקיימים. חוקים שהורסים כל ציביון ישראלי חברתי יהודי ושווה ערך.

 2. \זה ציווי ישיר מהתנ''ך וחלק בלתי נפרד מהזהות היהודית

  יֹּאמֶר מֹשֶׁה אֶל-הָעָם, זָכוֹר אֶת-הַיּוֹם הַזֶּה אֲשֶׁר יְצָאתֶם מִמִּצְרַיִם מִבֵּית עֲבָדִים, כִּי בְּחֹזֶק יָד, הוֹצִיא יְהוָה אֶתְכֶם מִזֶּה; וְלֹא יֵאָכֵל, חָמֵץ.

  -בחג זה עלינו לזכור בתור יהודים אף פעם לא ליפול לשבי העבדות.זה חלק מהותי בלהיות יהודי

 3. קורןנאוה טבריה

  הזדמנות לברר מי יהודי – מי מתייוון – ומי עמלק בעם ישראל.

 4. כרגיל עם העוכרת ישראל הזאת!!!!!

 5. הגברת זנדברג שכחה שהיא בעצמה מייצגת מיעוט וכל הצעת חוק שהיא וחבריה למפלגה יגישו לא תעבור אפילו קריאה טרומית… אני מבינה שמשעמם באופוזיציה אז בינתיים את יכולה להמשיך ולחפש כותרות!

 6. מ פ ל צ ת, כבר אמרנו?!

 7. זה "סערה" רק אם הימין יחליט שזו סערה. התגובה הנאותה היא צחוק של לגלוג .

 8. נו אז היא רוצה להעביר חוק, ביג דיל, חוץ מהמפלגה ההזויה שהיא חברה בה ןהרשימה המחורבשת אף אחד לא יצביע בעד אז מה זה חשוב?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.