11:52 21/08/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ח"כ זנדברג: "לבטל את חוק החמץ"

ח"כ זנדברג: "לבטל את חוק החמץ"

ח"כ תמר זנדברג הודיעה כי תגיש הצעת חוק שתבטל את האיסור על הצגה פומבית של דברי חמץ בפסח. "החוק הקיים לא הולם מדינה דמוקרטית"

עוד פרובוקציה מבית היוצר של מרצ: בעיצומו של חג הפסח הודיעה ח"כ תמר זנדברג כי תגיש לאחר החג הצעת חוק לביטול חוק החמץ שאוסר על הצגת דבר חמץ בפומבי במהלך ימי החג. "החוק הפך לאות מתה", הצהירה היום זנדברג. "בשנים האחרונות יש ניסיון להחיותו באופן מלאכותי, כחלק מתהליך הקצנה והדתה שמיעוט בחברה הישראלית מנסה להכתיב".

"לבטל את חוק החמץ". ח"כ תמר זנדברג. צילום: פלאש90
"לבטל את חוק החמץ". ח"כ תמר זנדברג. צילום: פלאש 90

היום הודיעה זנדברג כי תגיש את החוק הקובע כי המצב שקיים מאז אמצע שנות השמונים מבוטל ואין כל איסור על הצגת חמץ בחלונות הראווה בחנויות.

זנדברג מסרה היום כי "ישראל היא לא מדינת הלכה. מי שמעוניין להימנע מקניית ואכילת חמץ, יכול לעשות כן, אבל אין לדרוש זאת באמצעות חקיקה – לא לכך מיועד החוק במדינת ישראל. מי שרצה להימנע מאכילת חמץ בפסח, עשה זאת בהצלחה גם לפני חקיקת החוק ב-86 ויוכל לעשות זאת גם לאחר ביטולו.

לדברי זנדברג, "זהו חוק שכולו כפייה דתית, חוק שנחקק כתוצאה ממאבק שליטה וכוח ולא כמנהג יהודי. ההחלטה בנוגע לאכילת חמץ היא אישית, ואין מקום למחוקק להתערב בה באמצעות הטלת מגבלות ואיום בסנקציות פליליות".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

"אוי לאותה בושה". דיכטר וגלאון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"איך מרצ לא מעיזה לשאול את הראיס על קידוש רוצחים?"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ דיכטר תוקף את משלחת 'מרצ' בראשות זהבה גלאון ברמאללה: "אוי לאותה בושה!"