דף הבית > חם ברשת > ח"כ ברקו: "טיבי משחק על רגשי נחיתות של יהודים"

ח"כ ברקו: "טיבי משחק על רגשי נחיתות של יהודים"

ח"כ ענת ברקו תוקפת באמצעות עובדות את ה"נרטיב" השקרי שהציג ח"כ אחמד טיבי בעניין החלטת אונסק"ו והר הבית

בערב שבת האחרון הופיע ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) ב'אולפן שישי' בערוץ 2 והביך את חברי הפאנל כשנשאל על החלטת אונסק"ו לפיה אין זיקה בין מדינת ישראל לבין הר הבית והכותל. ח"כ ד"ר ענת ברקו (הליכוד) לא נשארה חייבת והשיבה לדבריו בפוסט נוקב ברשת החברתית פייסבוק.

ענתה לח"כ טיבי. ח"כ ענת ברקו. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ענתה לח"כ טיבי. ח"כ ענת ברקו. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

באולפן פנה המנחה דני קושמרו אל טיבי בשאלה "מה היה באותו מקום בו יושב כיום הר הבית לפני שהוקם?". "אני לא היסטוריון" קבע טיבי ובהמשך דבריו תקף "מה זה משנה מה היה לפני מסגד אל אקצא, מה שחשוב זה מה שיש שם עכשיו". האמת ההיסטורית לא משנה, רק הנרטיב.

ח"כ ענת ברקו החליטה לתת מקום של כבוד לעובדות ולהסביר מה עומד מאחורי המבוכה וחוסר המענה של חברי הפאנל, אל מול גסות הרוח והסילופים של ח"כ טיבי.

"עובדה ראשונה: חה"כ אחמד טיבי נולד בטייבה. עובדה שנייה: אוכלוסיית טייבה, עיר ואם בישראל, מורכבת בעיקר משתי חמולות – חמולת מסארווה, שמשמה כמובן גם ניתן להבין את מוצאה המצרי,  וחמולת חאג' יחיא שעל פי המסורת מוצאה מחצי האי ערב", כתבה ח"כ ברקו.

"עובדה שלישית: אין בארץ חמולת טיבי – לא בטייבה ולא בשום מקום אחר. עובדה רביעית: בסוריה כן קיימת חמולת אל-טיבי, ובדמשק יש אף שכונה הנקראת טיבי. עד כאן העובדות. ולהלן תהייה: זה לא נראה לכם מוזר שפטריוט בלאדי מסוגו של אחמד טיבי עד היום לא הציג את אילן היוחסין שלו, שבאמצעותו יכול היה להוכיח את זיקתו השורשית כביכול אל הארץ הזו? ולא, כשאני אומרת אילן יוחסין, איני מתכוונת לסיפורי אלף לילה ולילה", עקצה ד"ר ברקו.

ח"כ הוסיפה: "אני יכולה לומר בדיוק מתי משפחתי הגיעה למולדת היהודית ההיסטורית. שיתכבד נא חה"כ טיבי ויראה מתי משפחתו הגיעה לכאן. לכו תדעו, אולי בכלל יסתבר שמוצא משפחתו הוא מיריחו עוד טרם כיבוש העיר ע"י יהושע, כמו שניסה בזמנו לטעון סאיב עריקאת לגבי מוצאו שלו – למרות שבפועל מקורו אינו אלא משבט בדואי ירדני".

מתעסק בנרטיב, ולא בעובדות. ח"כ אחמד טיבי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מתעסק בנרטיב, ולא בעובדות. ח"כ אחמד טיבי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לדבריה, "הסיבה שחה"כ אחמד טיבי מצליח פעם אחר פעם להביך את בני שיחו היהודים היא פשוטה מאוד: הוא משחק על רגשי הנחיתות שיהודים רבים פה, לצערי, חשים כלפי הערבים. יהודים רבים בקרבנו, כולל מעצבי דעת קהל, חשים שהערבים הם הילידים בעוד שהיהודים הם בסך הכול רק מהגרים. מה שנקרא: 'הערבים היו פה לפנינו'".

"מה שצריך לעשות בהקשר של אדון טיבי הוא לפנות אליו ללא תסביך הנחיתות השקרי והמיותר הזה. ואז תראו איך האוויר יוצא מהבלון הנפוח הזה", סיכמה ברקו.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

ח"כ אורן חזן נגד סמאח וותד. צילום: פלאש 90, צילום מסך מעמוד ביוטיוב של 'כאן'

אורן חזן עונה לסמאח וותד: "אצביע על עתידך כתומכת מחבלים"

עיתונאית התאגיד שהיללה מחבלים, ממשיכה לעשות נפלאות בטוויטר ויורדת על ח"כ חזן. הוא מצידו לא נשאר חייב

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.