דף הבית > אקטואליה וחדשות > חזן: "לעצור את קידום השופטת של אזריה"

חזן: "לעצור את קידום השופטת של אזריה"

אל"מ מאיה הלר, ראש ההרכב במשפט אלאור אזריה, תקודם לשופטת בבית הדין הצבאי לערעורים. ח"כ חזן: "קידומה מדיף ריח רע"

בשבוע שעבר החליטה הוועדה לבחירת שופטים צבאיים כי השופטת במשפט אלאור אזריה אל"מ הלר, המשמשת כיום נשיאת בית הדין הצבאי ביפו תקודם לשופטת בבית הדין הצבאי לערעורים.

לעצור את המינוי. ח"כ אורן חזן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
לעצור את המינוי. ח"כ אורן חזן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הלר, המשמשת כראש ההרכב במשפט אלאור אזריה, נחשבת לשופטת מוערכת, אם כי כזו הנוטה ברוב המקרים לצד התביעה.

על הבחירה בשתיים אחראים יו"ר הוועדה שר הביטחון אביגדור ליברמן, שרת המשפטים איילת שקד, נשיאת בית המשפט העליון השופטת מרים נאור, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון השופט אליקים רובינשטיין, הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, ראש אכ"א אלוף חגי טופולנסקי, ונציג לשכת עורכי הדין, עו"ד דב גלבוע.

אלא שיש מי שלא מרוצה מהבחירה. ח"כ אורן חזן (ליכוד) פנה הערב (מוצאי שבת) לשר הביטחון אביגדור ליברמן בדרישה לפסול את מינויה של אל״מ הלר.

חזן דורש מהשר ליברמן לחשוף את נימוקי הוועדה לבחירת שופטים צבאיים: "עננה כבדה מרחפת מעל הלגיטימיות ובעיקר עיתוי הקידום שקיבלה אל'מ הלר, ראש ההרכב במשפט אזריה, ערב ההכרעה במשפט. אי אפשר לעבור על כך לסדר היום. אני קורא לשר הביטחון שעומד בראש הוועדה לבחירת שופטים צבאיים לפרסם את הנימוקים שהביאו לקידום, מדוע לא המתינו עם הקידום עד לסיום המשפט והאם הקידום של אל'מ הלר אושר פה אחד או שהיו גם מתנגדים?".

בפוסט שפרסם ח"כ חזן הוא כתב: "אני אומר את הדברים בזהירות אבל האם לנגד עינינו נרקחה עסקת 'קידום- הרשעה'? בהחלט יכול להיות שמדובר בשופטת רצינית וראויה, אבל מה בעצם משדר הקידום המשמעותי שקיבלה תוך כדי המשפט ועוד ערב ההכרעה?

"במילים אחרות, ושוב מדובר בפרשנות שלי- כנס בחייל ותזכה בקידום, תחמיר בענישה ואנו כבר נדאג לקידומך.  אסור לעבור על כך לסדר היום. גם אם המינוי היה יוצא אחרי המשפט הייתי גורס כי נודף ממנו ריח רע, שבעתיים כאשר המינוי נעשה תוך כדי המשפט".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס "לכל איש יש שם" הבוקר בכנסת. צילום: יוסי זמיר, דוברות הכנסת

לעולם לא עוד: טקס "לכל איש יש שם", אלפים במצעד החיים

לאחר הצפירה התקיים טקס הנחת הזרים בהשתתפות רה"מ וכעת נערך בכנסת טקס "לכל איש יש שם". במקביל, יתקיים היום בפולין מצעד החיים ה-29 שבו ישתתפו כעשרת אלפים משתתפים מרחבי העולם, שרים והרמטכ"ל

2 תגובות

  1. משפט עזריה הופך למשפט דרייפוס

  2. האזרח הרותח

    הפרמיטיבי בחברי הכנסת,הגורילה המתלהמת אפילו לא מסוגל להבין מה עלול לקרות לדמוקרטיה ולמערכת המשפט אם בקשתו תתמלא. איזה קוף יושב בבית הנבחרים להקיא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.