12:17 25/06/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חזן: "למנוע מיו"ר כנסת מכהן להיות נשיא המדינה"

חזן: "למנוע מיו"ר כנסת מכהן להיות נשיא המדינה"

ח"כ הכנסת אורן חזן הגיש הצעת חוק הדורשת ממי שכיהן כיו"ר הכנסת שלא להתמודד על תפקיד נשיא המדינה בטרם חלפו שלוש שנים מיום שסיים את תפקידו

העימות בין ח"כ אורן חזן ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין עולה מדרגה: הצעת חוק שהניח חזן על שולחן הכנסת מבקשת למנוע מיו"ר הכנסת להתמודד לכהונת נשיא המדינה, ומאלצת אותו להמתין 3 שנים מיום פרישתו בטרם יוכל להציג את מועמדותו.  ההצעה מגיעה על רקע ההערכות לפיהן ח"כ אדלשטיין מתכנן להתמודד בעצמו על הנשיאות.

חזן ואדלשטיין. צילום: פלאש 90
חזן ואדלשטיין. צילום: פלאש 90

על פי הצעת החוק, שפורסמה באתר וואלה, התמודדותו של יו"ר הכנסת על התפקיד מעניקה לו יתרון בלתי הוגן על פני מועמדים אחרים. עוד נטען כי יש לקבוע תקופת צינון כדי למנוע "לזות שפתיים", וכן מטרתה להעצים את תפקידו ויוקרתו של יו"ר הכנסת.

יצוין כי בעבר הוגשו הצעות חוק דומות במהלך תקופת כהונתו של רובי ריבלין כיו"ר הכנסת, אולם אף הצעה לא זכתה להגיע לקו הסיום. עם זאת, הפעם מצטרף גם לוויכוח על הצעת החוק גם הדם הרע הזורם בין שני האישים. כזכור, לאחר שהתפרסם כי ח"כ נושא עמו קופת שרצים לא בגין התנהלותו במהלך שהותו בבורגס הורה יו"ר הכנסת להשעות אותו מניהול ישיבות המליאה. בתגובה למהלך, חזן תקף את אדלשטיין בכלי התקשורת ובכמה הזדמנויות אף כינה אותו "חוצפן" ו"מנותק מהעם". אדלשטיין גם לא הזמין את חזן לחתונתו שהתקיימה בשנה שעברה.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

נתניהו בישיבת הליכוד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רה"מ: "רואים בחומרה ניסיונות איראן להתבסס צבאית בסוריה"

נתניהו התייחס בישיבת הממשלה למשבר בהדסה, ביקור ראש ממשלת הודו ולתקיפת צה"ל בסוריה: "איננו מקבלים טפטוף מכל סוג שהוא"