דף הבית > אקטואליה וחדשות > חוק ההסדרה אושר בוועדת החוקה

חוק ההסדרה אושר בוועדת החוקה

חרף התנגדות היועמ"ש, חוק ההסדרה אושר הבוקר בקריאה טרומית בבוועדת הכנסת ויעלה להצבעה במליאה בשני נוסחים שונים

הוועדה המשותפת של וועדת הכנסת וועדת חוקה אישרה לקריאה ראשונה את חוק ההסדרה ברוב של 9 מול 6.

ההצבעה בוועדה המשותפת. חוק ההסדרה
ההצבעה בוועדה המשותפת. חוק ההסדרה

חרף התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שהצהיר שלשום כי ניתן להעתיק באופן זמני את עמונה אם החוק ייבלם, בכנסת ממשיכים לקדמו. החוק צפוי לעלות היום להצבעה בקריאה טרומית, ככל הנראה בשני נוסחים שונים.

ההבדל בין הנוסחים הוא סעיף 7 השנוי במחלוקת אשר מחיל את החוק גם על עמונה ועל פסקי דין נוספים. בבית היהודי מקדמים את החוק, בכולנו טענו כי הסעיף מהווה פגיעה בבג"ץ והצהירו כי לא יתמכו בחוק מעבר לקריאה טרומית. מי שניסה אתמול להציג לכך פתרון הוא יו"ר הקואליציה דוד ביטן שהצהיר כי ההצבעה בוועדה ובמליאה תהיה עם שתי אופציות עם ובלי סעיף שבע העוסק בעמונה ובבית המשפט.

 כל הפרטים על חוק ההסדרה ב"לפני כולם"

יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי לאחר ההצבעה: "הוועדה המשותפת אישרה את הצעת חוק ההסדרה שמשמעותה שכנסת ישראל מסדירה בצורה טובה את מצב התושבים והיישובים באיו"ש בכלל ונותנת פתח לתקווה טובה לעמונה, נתיב האבות, תשעת הבתים בעופרה ועלי. ל-450,000 אזרחי ישראל שגרים ברחבי ארצנו מגיע לחיות כמו כל אזרח. יש להם את כל החובות ומגיעות להם כל הזכויות. מגיע להם לדעת שזהו ביתם ושאף אחד לא ידפוק להם בדלת ויאמר שצריך להתפנות".

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן אמר הבוקר בראיון לרדיו קול חי בנוגע לאפשרות שהחוק לא יעבור בקריאה ראשונה: "אם הקואליציה איננה רוצה לנהוג על פי הכללים, אז באמת נלך לבחירות" קובע בן דהאן ומוסיף "יש כללים ברורים איך קואליציה מתנהלת. אני מאמין שלא נגיע לזה בספו של דבר. צריך לזכור שהממשלה פה אחד החליטה לתמוך בחוק ההסדרה וכשההמשלה מחליטה כל גורמי הקואליציה מחוייבים לכך. אני מאמין שכל חלקי הקואליציה יתעשתו ויבינו שאם רוצים קואליציה שתישמר, צריך לנהוג על פי הכללים".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

An Iron Dome Missile Defense battery set up near the Southern israeli town of Ashdod fires an intercepting missile on July 16, 2014. As Israel's military Operation Protective Edge entered its ninth day, Gaza militants continue firing rockets into Southern and Central Israel, rising to over 800 rockets so far. Photo by Miriam Alster/Flash90
 *** Local Caption *** àùãåã
ëéôú áøæì
ééøåè
àæò÷ä
öáò àãåí
ø÷èåú
îìçîä
îáöò
öå÷ àéúï

צפו: הניסוי המוצלח במיירט החדש של כיפת ברזל

במהלך הניסוי, נעשה לראשונה, שימוש במיירט 'טמיר' ונבחנו יכולות המערכת נגד טילים ורקטות שמשוגרים במקביל

תגובה אחת

  1. כל הכבוד, משיבים את האדמה הגזולה לבעליה האמיתיים, עם ישראל. לא פלישתים, ולא יוונים, ולא עותמאנים, ולא ערבים, יקחו לנו בעלות על אדמתנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.