מבזקים

ארה"ב: 4 בני אדם נהרגו בסופה במיסיסיפי

הודו: 23 בני אדם נהרגו בתאונת רכבות

לוב: מכונית תופת התפוצצה סמוך לשגרירות איטליה בטריפולי

האפיפיור על טראמפ: אשפוט אותו לאחר שאראה מה יעשה

ארה"ב: מאות אלפים הפגינו נגד טראמפ

לבנון: כוחות הביטחון סיכלו פיגוע בביירות

גמביה: הנשיא לשעבר עזב את המדינה

ראש ממשלת בריטניה תיפגש ביום שישי עם טראמפ

רהט: גבר פונה במצב קשה לאחר שככל הנראה נפצע בתאונה

הרב מזוז: בחרו בברקת ובוכים על השבת

דף הבית > אקטואליה וחדשות > חוק ההסדרה אושר בוועדת החוקה

חוק ההסדרה אושר בוועדת החוקה

חרף התנגדות היועמ"ש, חוק ההסדרה אושר הבוקר בקריאה טרומית בבוועדת הכנסת ויעלה להצבעה במליאה בשני נוסחים שונים

הוועדה המשותפת של וועדת הכנסת וועדת חוקה אישרה לקריאה ראשונה את חוק ההסדרה ברוב של 9 מול 6.

ההצבעה בוועדה המשותפת. חוק ההסדרה
ההצבעה בוועדה המשותפת. חוק ההסדרה

חרף התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שהצהיר שלשום כי ניתן להעתיק באופן זמני את עמונה אם החוק ייבלם, בכנסת ממשיכים לקדמו. החוק צפוי לעלות היום להצבעה בקריאה טרומית, ככל הנראה בשני נוסחים שונים.

ההבדל בין הנוסחים הוא סעיף 7 השנוי במחלוקת אשר מחיל את החוק גם על עמונה ועל פסקי דין נוספים. בבית היהודי מקדמים את החוק, בכולנו טענו כי הסעיף מהווה פגיעה בבג"ץ והצהירו כי לא יתמכו בחוק מעבר לקריאה טרומית. מי שניסה אתמול להציג לכך פתרון הוא יו"ר הקואליציה דוד ביטן שהצהיר כי ההצבעה בוועדה ובמליאה תהיה עם שתי אופציות עם ובלי סעיף שבע העוסק בעמונה ובבית המשפט.

 כל הפרטים על חוק ההסדרה ב"לפני כולם"

יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי לאחר ההצבעה: "הוועדה המשותפת אישרה את הצעת חוק ההסדרה שמשמעותה שכנסת ישראל מסדירה בצורה טובה את מצב התושבים והיישובים באיו"ש בכלל ונותנת פתח לתקווה טובה לעמונה, נתיב האבות, תשעת הבתים בעופרה ועלי. ל-450,000 אזרחי ישראל שגרים ברחבי ארצנו מגיע לחיות כמו כל אזרח. יש להם את כל החובות ומגיעות להם כל הזכויות. מגיע להם לדעת שזהו ביתם ושאף אחד לא ידפוק להם בדלת ויאמר שצריך להתפנות".

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן אמר הבוקר בראיון לרדיו קול חי בנוגע לאפשרות שהחוק לא יעבור בקריאה ראשונה: "אם הקואליציה איננה רוצה לנהוג על פי הכללים, אז באמת נלך לבחירות" קובע בן דהאן ומוסיף "יש כללים ברורים איך קואליציה מתנהלת. אני מאמין שלא נגיע לזה בספו של דבר. צריך לזכור שהממשלה פה אחד החליטה לתמוך בחוק ההסדרה וכשההמשלה מחליטה כל גורמי הקואליציה מחוייבים לכך. אני מאמין שכל חלקי הקואליציה יתעשתו ויבינו שאם רוצים קואליציה שתישמר, צריך לנהוג על פי הכללים".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

"רמה של רשע שעוד לא ראינו", טראמפ במסיבת העיתונאים במפקדת ה-CIA בווירג'יניה. צילום: דוברות הבית הלבן

היום הראשון בעידן טראמפ: הכרזת מלחמה בטרור

לאחר שהנשיא היוצא סירב להשתמש בביטוי "הטרור האיסלאמי", מחליפו טראמפ מכריז כבר ביומו הראשון לעבודה: "הטרור האיסלאמי - רשע ברמה שלא ראינו"

תגובה אחת

  1. כל הכבוד, משיבים את האדמה הגזולה לבעליה האמיתיים, עם ישראל. לא פלישתים, ולא יוונים, ולא עותמאנים, ולא ערבים, יקחו לנו בעלות על אדמתנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.