מבזקים

תוקנה התקלה שבעקבותה הורגשו עיכובים בתנועת הרכבות באזור חיפה

שוב: חייל חרדי הותקף בירושלים

מהומה בדיון על פיגוע הדריסה

הוחרמה משאית ששפכה ביוב ליד נוקדים

משפט אזריה: הפרקליטות הצבאית תבקש לגזור בין שלוש לחמש שנות מאסר 

החלטה היסטורית בכדורגל הישראלי

צפו: טראמפ נוחת בוושינגטון

נתניהו לאיזנקוט: ''החלמה מהירה, מדינת ישראל מחכה לך"

עיכובים בתנועת הרכבות באזור חיפה

אור יהודה: נחנך מרכז לקהילה על שם הלוחמת הדר כהן הי"ד

דף הבית > אקטואליה וחדשות > חוטובלי: להשעות את מינרבה

חוטובלי: להשעות את מינרבה

ציפי חוטובלי הנחתה את משרד החוץ להשעות את הקשר עם הארגון הפועל בחסות האוני' העברית, זאת על רקע שיתוף הפעולה שלו עם ארגונים אנטי ישראלים

על רקע שיתוף הפעולה של "מרכז מינרבה לזכויות אדם" עם שורה של ארגונים אנטי ישראלים הנחתה סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, את משרד החוץ להשעות את הקשר עם מינרבה, הפועל בחסות האוניברסיטה העברית. הארגון פועל בין היתר עם הארגונים האנטי ישראלים הוועד הציבורי למניעת עינויים בישראל, גישה, בצלם, המוקד להגנת הפרט, במקום, עמק שווה ועוד.

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר מסביר מדוע הוא תומך בהשתתפות בדיון נגד ישראל, מתוך "הפטריוטים"

"לארגונים אלה רקורד של התעלמות מזכויות האדם של היהודים" אמרה חוטובלי "רובם מעורבים בפעילות אנטי ישראלית ומשרד החוץ לא ישתף פעולה עם ארגונים המכפישים את ישראל מעל כל במה אפשרית".

סגנית שר החוץ חוטובלי גם דרשה להסיר באופן מיידי את שמו של משרד החוץ הישראלי מהאתר של מינרבה שציין את המשרד כאחד מתומכיו: "משרד החוץ מעולם לא מימן את הארגון הזה, שבמסווה של פעילות אקדמית, מקדם אג'נדה פוליטית בשיתוף פעולה עם ארגונים רדיקליים".

"מסורים לקידום המחקר והחינוך לזכויות האדם"

באתר האוניברסיטה העברית מוצג הארגון במילילם הבאות: "מרכז מינרבה לזכויות האדם באוניברסיטה העברית הוא מהמרכזים הבולטים בנוף האקדמי הישראלי, המסורים לקידום המחקר והחינוך לזכויות האדם. המרכז יוזם פרויקטים רבים המבקשים לקדם את המחקר ורמת השיח בין אקדמאים, גורמי ממשל, וחברה אזרחית סביב שלל דילמות מקומיות וגלובליות הנוגעות לזכויות אדם. כמו כן המרכז משקיע ועוסק רבות בקידום סטודנטים בולטים מהאוניברסיטה העברית בכדי לפתחם כמנהיגים לשינוי חברתי".

לפי שעה שמו של משרד החוץ טרם הוסר מרשימת תומכי המרכז.

פועל עם ארגונים אנטי ישראלים. מרכז מינרבה לזכויות אדם. אתר האוניברסיטה העברית
פועל עם ארגונים אנטי ישראלים. מרכז מינרבה לזכויות אדם. אתר האוניברסיטה העברית

הודעת סגנית שר החוץ מגיעה בעקבות התייחסותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו להופעתם של ארגוני השמאל "בצלם" וארגון "ידידי שלום עכשיו בארה"ב" בדיון אנטי ישראלי במועצת הביטחון של האו"ם וכתב בעמוד הפייסבוק שלו כיצד הוא רואה את עצם הדיון ואת מהות הארגונים המשתתפים בו.

יתר על כן, שוחח ראש הממשלה עם יו"ר הקואליציה, דוד ביטן והחליט כי עם תחילת מושב הכנסת ישונה חוק השירות הלאומי, כך שלא יהיה ניתן לבצע שירות לאומי, בשורות ארגון "בצלם". נתניהו אף פנה כבר בעבר בסוגיה ליועמ"ש שאמר כי צריך לשנות את החוק, וכך מתכוון ראש הממשלה לפעול.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

ניצן. הצביעות של הפרקליטות חוצה גבולות. צילום: פלאש 90

"אין דבר שמנחה אותנו זולת מצפן מקצועי"

פרקליט המדינה שי ניצן התייחס היום לחקירת ראש הממשלה בנימין נתניהו. "לא נקבל החלטה מסוימת רק כדי לרצות מאן דהוא"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.