דף הבית > אקטואליה וחדשות > השמאל הקיצוני קורא להחרים את אוניברסיטת אריאל

השמאל הקיצוני קורא להחרים את אוניברסיטת אריאל

ארגון השמאל הקיצוני גוש שלום שלח מכתבי "אזהרה" לכל האקדמאים הזרים שמתכוונים להשתתף בכנס שעורכת האוניברסיטה

ארגון השמאל הקיצוני "גוש שלום" מנסה לחבל ביום העיון שעורכת אוניברסיטת אריאל בשומרון בהשתתפות אנשי אקדמיה זרים בכירים מהעולם.

יוזמים חרם. הפגנת גוש שלום. צילום פלאש 90
יוזמים חרם. הפגנת גוש שלום. צילום פלאש 90

במכתב ששלחו לחוקרים המוזמנים, בניסיון להניא אותם מלהשתתף בכנס נכתב:

"אוניברסיטת המתנחלים באריאל שבגדה המערבית עומדת לקיים מה שמוצג ככינוס בינלאומי בנושא מצבו הנוכחי של העם היהודי. על מנת להביא מרצים וחוקרים מחו"ל לקחת חלק באירוע זה, נקטה האוניברסיטה במצג שווא מכוון ושיטתי, וטענה כי היא נמצאת בישראל – זאת בעוד הנהלת האוניברסיטה ערה היטב לכך שהיא נמצאת בשטח כבוש שאיננו, ומעולם לא היה, חלק ממדינת ישראל", כתבו אנשי הארגון.

במכתבם לחוקרים מבהירים אנשי השמאל הקיצוני לחוקרים: "חשוב שתדע כי השתתפותך בכנס זה תהיה לא רק פעילות אקדמית של הנחלה מידע והניסיון שלך לדיון על מצבו של העם היהודי".

לדבריהם, "בין אם הנך מודע לכך ובין אם לאו, השתתפות בכנס זה, תחת המיקום הכוזב 'אריאל, ישראל' תהווה גם נקיטת עמדה פוליטית בנושא הפוליטי השנוי ביותר במחלוקת בין ישראל לבין הקהילה הבינלאומית ובין ישראל לפלסטינים – שהוא גם הנושא השנוי ביותר במחלוקת בין המפלגות והסיעות הפוליטיות בחברה הישראלית עצמה. כמי שמחויב ליושר ודיוק אקדמי, ראוי כי תפעל על בסיס מידע מלא ומדויק".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

3

נקמת מג"ב: 6 מתוקפי הג'יפ בנבי סלאח נעצרו

לוחמינו נכנסו ליישוב הפלסטיני בדרום השומרון ועצרו את המפגינים האלימים שתקפו ג'יפ מג"ב לפני חודש וחצי. "יידע כל מי שפוגע בכוחות הביטחון שנביאו לדין". צפו בתיעוד

5 תגובות

 1. חולי נפש, אשפוז בכפיה!!!

 2. הבעיה האמיתית , האיסלאם , תחילה הקיצוני בשום פנים ואופן לא יסכים לקיומה של מדינת ישראל .

 3. לכל השמאלנים החולי נפש שתדעו אוניברסיטת אריאל היא האוניברסיטה הכי טובה בארץ באוניברסיטת אריאל יש יותר ממאה סטודנטים ערבים שמקבלים את היחס הטוב האישי ואת כל התמיכה שהם צריכים יש פה המון תלמידים מכל המגזרים והמינים עם תקראו קצת את מגילת העצמאות תראו שאנחנו לא תחת שום כיבוש אריאל היא בירת השומרון וכך תישאר תרדו מהענן שלכם וברור שכדי שיבוא לפה מרצים מחו׳ל שיכירו ויחוו את בירת השומרון ! האוניברסיטה הכי טובה שיש

 4. מזמין את השמאלנים ללמוד וללמד באוניברסיטת ביר זית.
  יש שם מספיק תקציבים עבו ממשיכי מורשת הרייך השלישי.
  כולל ג'ובים מובטחים עבור נאמני אל-קעידה בעלי ת.ז. כחולה…

 5. המממ… סתם לידע כללי: אוניברסיטת אריאל אינה מוכרת ככזאת ע"י אף אוניברסיטה ישראלית וודאי שלא ע"י ועד ראשי האוניברסיטאות – וכמובן שלא ע"י אוניברסיטאות מוכרות בעולם. היא נמצאת בפיקוח של ועדה מיוחדת שהקימה ממשלת ישראח ל"מוסדות להשכלה גבוהה ביו"ש", ולא כפופה ו/או מוכפפת לור"ה. התעקשות של ממשלת ישראל על השוואת מעמדה למעמד האוניברסיטאות האחרות בישראל הייתה גורמת באופן מיידי וודאי לסנקציות כנגד כל מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל.

  בקיצור – זה לא "השמאל הקיצוני" – זו המדיניות הרשמית שמקובלת (גם אם בלית ברירה מבחינתה) על ממשלת ישראל עצמה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.