15:12 27/04/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הצעת חוק בארה"ב: חברות שיחרימו את ישראל ייענשו

הצעת חוק בארה"ב: חברות שיחרימו את ישראל ייענשו

ההצעה החדשה כוללת גם איסור על החרמת ההתיישבות ביהודה ושומרון. על הצעת החוק חתומים הן רפובליקאים והן דמוקרטים, והוא צפוי לזכות ברוב

הקונגרס האמריקאי צפוי לאשר בקרוב חוק שמטיל עונשים פליליים וקנסות על חברות מסחריות שיחרימו את ההתיישבות ביהודה ושומרון, כך פורסם היום באתר NRG.

ישים סוף לחרמות? פעילי ה -BDS.
ישים סוף לחרמות? פעילי ה -BDS.

מדובר בחוק שמהווה תיקון והרחבה של חוק מ-1970 שנועד להיאבק בחרם הערבי על ישראל. רק שהפעם הוא צפוי לכלול גם איסור על החמרת ההתיישבות ביהודה ושומרון.
על מנת שהחוק ייכנס לתוקף, על החוק לזכות באישור של שני בתי הקונגרס – הסנאט ובית הנבחרים – ולאחר מכן לקבל את חתימת הנשיא. מאחר שמדובר בחוק דו-מפלגתי, שעליו חתומים הן רפובליקאים והן דמוקרטים, הוא לא צפוי להיתקל בבעיות ואמור לעבור ברוב גדול.

יחד עם זאת יתכן שהחוק יתקל באתגר חוקתי בבית המשפט, שכן הוא עלול להתנגד עם התיקון הראשון לחוקה האמריקנית, היות והחוק מבקש להטיל אחריות פלילית על צעדים פוליטיים, שלדברי המתנגדים לחוק – מטרתם לדחוף את ישראל למו"מ עם הפלסטינים ולא להזיק לישראל. יתרה מכך, דווקא ארגוני שמאל יתרה מכך, גם קבוצות יהודיות ליברליות כמו שדולת j-street בארה"ב, ארגון קול יהודי לשלום, וארגוני שמאל קיצוני בישראל, תומכים בחרם על ישראל מאותה סיבה בדיוק.

כזכור, בעקבות פעילות ה BDS לפני שנה העביר הקונגרס תיקון החקיקה נוסף לפיו ארצות הברית לא תקיים הסכמי סחר עם מי שיחרים את ישראל. זו בעצם מעין איום בחרם נגדי אמריקני נגד מדינות, מוסדות או"ם וחברות פרטיות אם אלה יפעלו להחרמת מוצרים ישראליים או גופי תרבות או חרם אקדמי נגד מוסדות ישראליים. עם זאת, אז לא דובר על מוסדות ביהודה ושומרון.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

ללכת בדרכו. צבי (צביקה) קפלן הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה

כח צביקה: פרויקט מיוחד להנצחת חלל 'צוק איתן'

סרן צבי (צביקה) קפלן הי"ד, מפקד בחטיבת גולני, נפל במבצע צוק איתן. כעת פונים משפחתו וחבריו לציבור בבקשה להירתם לפרויקט מימון המונים להקמת בית ספר שדה לזכרו

תגובה אחת

  1. כל הכבוד לארצות הברית ,המדינה היחידה שתומכת בישראל ובקיומה, להניף דגל אמריקאי בכל בית בישראל,אלוהים ברך את אמריקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.