מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > העוזרת הפרלמנטרית של בנימין בן-אליעזר הורשעה

העוזרת הפרלמנטרית של בנימין בן-אליעזר הורשעה

איילת אזולאי, הורשעה בעבירה של מרמה והפרת אמונים במסגרת פרשת השוחד בה הואשמו בן אליעזר ואנשי העסקים נניקשווילי ובן זקן

איילת אזולאי ששימשה כעוזרת הפרלמנטרית ויד ימינו של השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר, שנפטר בחודש אוגוסט האחרון, הורשעה היום (ב') בעבירה של מרמה והפרת אמונים במסגרת כתב האישום שהוגש בפרשת השוחד בה הואשמו בן אליזער ואנשי העסקים אברהם נניקשווילי וג'קי בן זקן.

בן אליעזר ז"ל. פלאש 90
בן אליעזר ז"ל. פלאש 90
בכתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה, נטען כי אזולאי סייעה לבן אליעזר לבצע את העבירות הפליליות שיוחסו לו בכתב האישום. "איילת אזולאי עבדה תחת בן אליעזר בתפקידיו השונים החל משנת 1992 כמזכירה, עוזרת, מנהלת לשכה ויועצת פרלמנטרית.
בכל אחד מתפקידיה הייתה אזולאי עובדת ציבור. במהלך התקופה הרלוונטית לכתב האישום, הייתה אזולאי יד ימינו ובת בריתו של בן אליעזר, קידמה את אינטרסיו, ובמקביל את שלה, ופעלה כזרועו הארוכה", צוין בכתב האישום.
פרקליטה של אזולאי הודיע כי יבקש מבית המשפט לבטל את הרשעתה ולהסתפק בעונש של שעות לתועלת הציבור. השופט קבע, ששירות המבחן יערוך תסקיר לאזולאי ויתייחס לבקשת ביטול ההרשעה.
איילת אזולאי. צילום: פלאש 90
איילת אזולאי. צילום: פלאש 90

כזכור, לפני יותר משנה הגישה פרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד השר לשעבר בן אליעזר ונגד חמישה נאשמים נוספים. מדובר בחמש פרשיות שעניינן עבירות שוחד, איסור הלבנת הון, מרמה, הפרת אמונים ועבירות מס.
קו ההגנה המרכזי של חמשת הנאשמים הוא, כי אם הועברו אי אלו כספים, הרי שמדובר במחוות על בסיס חברי ולא שוחד. הדיון אודות אופי הכספים, העברתם והייעוד שלהם אמור היה להתקיים עם העד המרכזי פואד, השר אליו הועברו הכספים, אולם הוא, כאמור, נפטר לאחרונה וההליך בעניינו בוטל.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

סבא קאוור

"אתה יהודי. אם תינצל, תעשה משהו טוב עבור העם שלך"

את המילים שכתבה לו אמו רגע לפני שנשאר לבד בגטו, מיכאל הקטן מעולם לא שכח. כששרד את השואה ועלה לארץ, זכה גם להגשים אותם. כתבתנו מרב לרנר על סיפורו של סבא שלה, מיכאל אוריך

תגובה אחת

  1. למה הידיעה הזו לא מופיעה בעמוד הראשי בעיתוני הסמול ידיעות והארץ ? שלא לדבר על כותרת ראשית ? תעודת עניות (נוספת לאוסף) של התקשורת האדומה והעלובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.