מבזקים

שבת שלום!

סוריה: 5 חיילים טורקים נהרגו בפיגוע דאעש

נתניהו: ארה"ב תהיה חזקה מתמיד

שידור חי מהשבעת הנשיא דונלד טראמפ בוושינגטון📹

כניסת שבת: 16:27, צאת שבת: 17:41

אהוד בנאי: עדיין לא קולט שמאיר האהוב כבר לא איתנו

ביום ההשבעה: סיור מיוחד במזרח י-ם

שני ציידי חוחיות נעצרו באזור השפלה

רביב דרוקר: "נתניהו נהנתן"

קונסול ישראל בניו יורק: אנחנו בתקופת שיא מבחינת שת"פ עם ארה"ב 

דף הבית > אקטואליה וחדשות > הנשיא הקולומביאני זוכה פרס נובל לשלום 2016

הנשיא הקולומביאני זוכה פרס נובל לשלום 2016

ימים ספורים לאחר שנדחתה במשאל עם יוזמת השלום של הנשיא הקולומביאני, הוכרז הנשיא חואן מנואל סנטוס כזוכה פרס הנובל לשלום לשנת 2016

הבוקר (ו') הוכרז כי זוכה פרס הנובל לשלום לשנת 2016 הוא נשיא קולומביה, חואן מנואל סנטוס, שלפני ימים ספורים תהליך השלום שקידם נדחה ע"י העם הקולומביאני במשאל עם.

פרס נובל לשלום. ויקיפדיה
פרס נובל לשלום. ויקיפדיה

הזכייה בפרס לפי הוועדה הנורבגית היא על חלקו של  סנטוס בקידום הסכם השלום עם מחתרת FARC, וזאת על אף העובדה כי לא זכה לתמיכת רוב הציבור במשאל העם האחרון. הנשיא הקולומביאני זכה בפרס "על מאמציו הנחושים להביא לסיום מלחמת האזרחים, שנמשכה יותר מ-50 שנים". מנהיג המחתרת, רודריגו לונדוניו, המוכר בכינויו טימוצ'נקו, לא הוכרז כשותף לפרס.

"תהליך השלום לא מת"

"הפרס הוא גם מחווה לעם הקולומביאני, שלא ויתר על התקווה לשלום צודק, למרות הקשיים הרבים, ולכל הצדדים שהיו חלק מתהליך השלום. המחווה היא גם לנציגי הקורבנות הרבים", נמסר מוועדת הפרס.

עוד נמסר "הנשיא סנטוס ביקש לקדם את תהליך השלום, גם בידיעה שההסכם שנוי במחלוקת. הוא וידא שהקולומביאנים יוכלו להביע את דעתם במסגרת משאל עם".

הוועדה הייחסה לעובדה שהסכם השלום לא עבר את משאל העם בקולומביה: "תהליך השלום לא מת. אזרחי קולומביה לא הצביעו נגד השלום, אלא נגד הסכם ספציפי". הוועדה קראה להמשך הפסקת האש, ועודדה את המשך מאמצי השלום. "אנחנו מקווים שהפרס ייתן לנשיא כוח להמשיך במאמצים".

לפני המשאל, סנטוס אמר כי אין בידו תוכנית חלופית למקרה שההסכם יידחה, וכי הדבר יחזיר את קולומביה למצב של מלחמה. אבל למרות ההפסד במשאל העם, החליטה ועדת הנובל להעניק לנשיא קולומביה את הפרס היוקרתי ביותר.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

Gage Skidmore

הערב: טראמפ יושבע לנשיא ארה"ב

איל ההון מניו יורק יושבע הערב לנשיא ה-45 של ארה"ב, ויביא לשינוי במדיניותה של מנהיגת העולם החופשי. "נעשה דברים שלא נעשו כאן במשך עשורים רבים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.