10:28 26/05/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > המבקר האמריקאי יבחן את ההסתה בבתי ספר פלסטינים

המבקר האמריקאי יבחן את ההסתה בבתי ספר פלסטינים

בעקבות פניית הסנטור ריש, יבחן מבקר המדינה האמריקאי דודארו האם תכני הלימוד של הרשות הפלסטינית מסיתים לטרור

בעקבות פניית סנאטור, מבקר המדינה האמריקאי, לואיס דודארו, יבחן האם תכני הלימוד של הרשות הפלסטינית בבתי הספר של אונר"א מסיתים לטרור, כך נחשף אמש (ד') ב- nrg.

ספרי לימוד של הרשות. צילום: באדיבות אתר NRG
ספרי לימוד של הרשות. צילום: באדיבות אתר NRG

סנאטור ג'יימס ריש, יו"ר תת וועדת החוץ של הסנאט לענייני המזרח התיכון, אסיה והמלחמה בטרור, פנה למבקר דודארו בטענה כי ארה"ב מעבירה לפלסטינים מליוני דולרים באופן ישיר ועקיף, באמצעות סוכנויות האו"ם, תוך התעלמות מדו"חות עבר של המבקר.

עפ"י דוחות אלה, ספרים ועזרי לימוד של הרשות הפלסטינית מעודדים אנטישמיות וטרור, על אף שהרשות התחייבה לפני כעשור לבצע רפורמה בתכנים אלו.

דודארו נענה לבקשת הסנאטור ריש ומינה את לורן ייגר, מנהל מחלקת ענייני החוץ והסחר במשרדו, לבדוק את הנושא.

בשבוע שעבר זומן מנהל המרכז למחקרי המזרח התיכון,דוד בדין, להעיד לפני תת הוועדה של וועדת החוץ של הסנאט על תכני הלימוד בספרי הרשות הפלסטינית.

משליטים ריבונות: עיריית ירושלים מצנזרת ספרים של הרשות

"השמים מעליכם יהפכו גיהינום, וכך גם האדמה תחתיכם תיהפך גיהינום", כך נפתח שיר שנלמד בספרי הלימוד של התלמידים הערבים בירושלים.

ספר אזרחות של הרשות. צילום: באדיבות אתר NRG
ספר אזרחות של הרשות. צילום: באדיבות אתר NRG

נזכיר כי השנה, רגע לפני פתיחת שנת הלימודים, פעלה עיריית ירושלים על מנת לוודא שהתלמידים לא יחשפו לתכנים מסוג זה. בעת האחרונה החל אגף החינוך של העירייה לצנזר תכנים מסיתים מספרי הלימוד המגיעים מהרשות הפלשתינית למזרח ירושלים, כך חשף כתב NRG, נטעאל בנדל. על פי הפרסום, מדובר ב-58 ספרים הכוללים בין היתר: הסתה נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל וכן "שירי אינתיפאדה".

במקביל לפעילות הצנזורה הנרחבות, יוזם האגף לחינוך ערבי בעירייה מהפכה שקטה במזרח העיר. לצד בתי הספר של הרשות, ייפתחו חמישה בתי ספר ישראליים במזרח העיר כולל מסלול לימוד ישראלי שייפתח במספר בתי ספר מוסלמים. לפי לארה מובאריכי, ראש אגף החינוך הערבי במנהל החינוך בעיריית ירשלים, לחמשת בתי הספר נרשמו 1,300 תלמידים, ו-14 בתי ספר נוספי קלטו את התכנית הישראלים, כך שסה"כ 3,000 תלמידים ערבים עזבו את תכנית הלימוד הערבית לטובת זו הישראלית.

צעדים אלו של עיריית ירושלים הם חלק ממאמצם המקביל והמתמשך של גלעד ארדן, שהורה למשטרת ישראל להיכנס לשכונות הערביות בעיר וניר ברקת, שהורה כאמור לחבר את תלמידי מזרח העיר לתכנים ישראלים, להגביר את הריבונות הישראלית בעיר.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

שקד וחיות. פלאש 90

למה שקד מסרבת לתמוך במועמדת היחידה לעליון?

שרת המשפטים מתנה את ההכרזה על מינוי השופטת אסתר חיות לנשיאת ביהמ"ש העליון בהשגת הסכמות לגבי זהות שני השופטים הנוספים

תגובה אחת

  1. אסף אראל אביגדור

    הפיגועים אשר התרחשו בעת האחרונה ברחבי מדינת ישראל ממחישים את העובדה שההסתה קיימת ולא זו בלבד שהיא קיימת,היא מעולם לא התמתנה או "חס וחלילה" פסקה.מן הסיבה הפשוטה,בנוער הפלסטיני קיימת מוטיבציה אדירה לטבח יהודים והמוטיבציה הזו לא צומחת יש מאין, יש מי שתומך בה,מממן אותה ועוזר לה לצמוח.אם נחזור לאותם אלה שקיימת בהם המוטיבציה אנו נגלה שאלה הם צעירים המבקשים להקריב עצמם על מזבח קיומה של המולדת הפלסטינית,שחרור מסגד אל אקצא ושאר דברי הבל,כל זאת על ידי דקירת יהודים.הצעירים בעלי המוטיבציה אותם ציינתי לא רק אלימים אלא גם לומדים לבחור "יעדי איכות" מתסיסים לפיגועים ולכן אל דאגה,אם מגמה זו תמשיך להתקיים ולהיות ממומנת באופן ישיר ועקיף על ידי אירגונים בעלי אינטרס לקיום האנטישמיות במאה העשרים ואחת היא לעולם לא תיפסק אלא תמשיך לגרום עוד ועוד נזקים,לפרוח ולהתרחב.הרג חיילים,שוטרים ומתנחלים הוא כבר כמעט נורמטיבי בין השאר מכיוון שבמשך כל חודשי הקיץ שידרה הטלוויזיה הפלסטינית סידרת ראיונות עם הורי מחבלים אשר ביצעו פיגועים כנגד ישראלים ואלו התגאו בבניהם שאם ביצעו פיגועים,אז ביצעו אותם כנגד "ציונים".אך מה עוד ? – כל הורה מתראיין הדגיש כי ילדיו נהרגו לא לשווא אלא על אדמת פלסטין,על האיסלאם ואל אקצא.עד כמה שישמע הדבר כמדע בלתי מבוסס ואף בדיוני,הפלסטינים מאוד מושפעים מן השידורים הללו ולכן גם נוהגים לפיהם.במציאות בה כל מבצע פיגוע נחשב "גיבור" כל צעיר מאמין לשידור בערבית ולכן אך ורק מקרה אם הוא לא נוהג לפיו או לפחות מתכנן לנהוג כך אם וכאשר יגיע הזמן ה"נכון" והאמינו,הוא באיזשהו עיתוי מגיע.נוסיף לכך עובדה מצערת – הצעירים הפלסטינים מטילים ספק בכל מידע המגיע בשפה אחרת,ישנם בו תכנים פחות אלימים או "חס וחלילה" מפייסים וכאשר זו המציאות וזהו המלכוד מה הפלא שאי אפשר למנוע את שטיפת המוחות ואת האלימות ? הרי גם אם ישמעו תכנים אחרים,אף אחד לא יקשיב להם.כלי התקשורת הכתובה והאלקטרונית שידרו משך כל השנה האחרונה דברי שבח והלל אשר הביאו כבוד למולדת,מלבים את האש והצעירים (אשר וודאי היו יכולים להיות רגועים ושלווים אלמלא השידורים הללו) מאזינים גם אם בעל כורחם לדברי שבח והלל למחבלים,רואים פוסטים,תמונות ופוסטרים,סרטונים וסיפורים על גבורתו של נער מפגע או נערה מפגעת נוהגים כך,אני מניח שכך אני הייתי עושה אז הכי פשוט – הבה נמנע את התמיכה הכלכלית באלימות.הטלוויזיה ושאר כלי התקשורת הכתובים והאלקטרוניים המתארים יומיום את היהודים כחלאות אדם וככובשים שיש להפטר מהם לא יחדלו מרצונם לעשות כך.דפי האינטרנט של החמאס מפרסמים תכנים טרוריסטיים מפורשים: איך לדקור יהודים באופן מיטבי וכאילו בכך אין די,יש להחמיא,להלל ואף ולשבח את כל המעיז לנהוג כך ולא משנה מה יהיה דינו לאחר מכן.הורים מקריבים ילדים מתוך רצון ולא מתוך אילוץ,לכן אך ורק פתיים אל החושבים שכל זאת יחדול לפתע.הרי אין קול שמונע זאת,מלמד ומקנה דרך אחרת וגורם לחלום על עתיד,מדובר על חברה המקדשת את המוות.אז בואו נבחן לעומק מהם מקורות המימון והתמיכה הכלכלית נפסיק לקוות שמתישהו יהיה טוב כי בלי עזרתו של כל אחד מאיתנו שום דבר לא ישתנה.אסף אראל אביגדור: 0546635411 (אי מייל אינו פעיל,נא לפנות טלפונית)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.