מבזקים

שידור חי מהשבעת הנשיא דונלד טראמפ בוושינגטון📹

כניסת שבת: 16:27, צאת שבת: 17:41

אהוד בנאי: עדיין לא קולט שמאיר האהוב כבר לא איתנו

ביום ההשבעה: סיור מיוחד במזרח י-ם

שני ציידי חוחיות נעצרו באזור השפלה

רביב דרוקר: "נתניהו נהנתן"

קונסול ישראל בניו יורק: אנחנו בתקופת שיא מבחינת שת"פ עם ארה"ב 

ראשון לציון: רוכב אופניים חשמלים נפצע בינוני בתאונה

הרצוג מודה לאובמה: "שמונה שנים של ידידות ותמיכה"

צפו: קבלת שבת מול ביתו של בנט

דף הבית > אקטואליה וחדשות > הבן ביקש לשרת במקום בו נרצח אביו

הבן ביקש לשרת במקום בו נרצח אביו

מצמרר: הבן של גנדי קופמן ביקש לשרת במקום בו נרצח אביו. בצה"ל קיבלו את בקשתו והעבירוהו משירות בחיל הים, לחיל רגלים

סמל דוד קופמן, בנו של גנדי קופמן הי"ד, שנרצח בפיגוע דקירה סמוך למערת המכפלה לפני פחות משנה, ביקש מצה"ל לעבור משירות בחיל הים לשירות בחיל רגלים על מנת שיוכל לשרת במקום בו נרצח אביו, ליד מערת המכפלה שבחברון.

גנדי קופמן הי"ד
גנדי קופמן הי"ד

בצעד יוצא דופן, קיבל צה"ל את בקשת הבן השכול, שפועל לשם כך מאז רצח אביו: "אני רוצה לעזוב את חיל הים ולשרת במקום שבו אבא שלי נרצח. קשה לי להסביר אבל הלב לקח אותי לשם".

"לעבור, כדי שדברים כאלה לא יקרו שוב"

ב־7 בדצמבר 2015, נר ראשון של חנוכה, דקר מחבל ערבי את גנדי קופמן, שעסק באותה עת בעבודות גינון בכניסה למערת המכפלה.

דוד בנו, שהיה באותה עת על ספינה סמוך לחופי עזה מספר על הרגע בו שמע על הפיגוע: "שמענו ברדיו שהיה פיגוע דקירה במערת המכפלה, ומיד אמרתי לחבר שהיה איתי שיש לי תחושה רעה, ושנראה לי שזה אבא שלי", משחזר קופמן בשיחה לעיתון "ידיעות אחרונות".

אביו נפצע באורח אנוש בפיגוע ונפטר לאחר שלושה שבועות שבהם נאבק על חייו. "כבר באותו יום על הספינה עברה בי המחשבה הראשונה לעבור ולשרת במערת המכפלה כדי שדברים כאלה לא יקרו שוב", סיפר דוד.

"נעשה הכל כדי שדברים כאלה לא יקרו שוב"

לפי הדיווח שעולה ב-"ידיעות אחרונות", הכיר דוד במהלך ימי השבעה על אביו, את קצין הגמר של חטיבת יהודה וידע מיד כי עליו לחבור לחטיבה. "זה היה חיבור מיידי", סיפר דוד. "מיד אמרתי לו שאני רוצה לעזוב את חיל הים ולשרת במקום שבו אבא שלי נרצח. קשה לי להסביר אבל הלב לקח אותי לשם".

מאז  עברו ימי השבעה, עמל קופמן הצעיר לעבור מחיל הים לחיל רגלים, לחטיבת יהודה. לאחר כמה חודשים שובץ כמש"ק מרכיבי ביטחון בהגמ"ר יהודה, תחת פיקודו של קצין הגמר שהכיר אז בשבעה.

"בכל פעם שאנחנו מוקפצים לאירוע ואני שם עליי את הציוד ועובר במקום הפיגוע אני מחסיר פעימה", אומר דוד, "אבל יש לי תחושה של שליטה. עכשיו כשאנחנו עם הציוד ועומדים על המשמר, נעשה הכל כדי שדברים כאלה לא יקרו כאן יותר".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

Gage Skidmore

הערב: טראמפ יושבע לנשיא ארה"ב

איל ההון מניו יורק יושבע הערב לנשיא ה-45 של ארה"ב, ויביא לשינוי במדיניותה של מנהיגת העולם החופשי. "נעשה דברים שלא נעשו כאן במשך עשורים רבים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.