דף הבית > אקטואליה וחדשות > מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד התפטר

מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד התפטר

בשל מה שהגדיר כ"סיבות אישיות" הגיש היום מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד את התפטרותו. סגנית השר חוטובלי: "מביעה צער על החלטתו"

"אני מודה לראש הממשלה על האימון שנתן בי ואמשיך להעמיד את עצמי לרשותו לכל משימה שיטיל עלי בעתיד", כתב מנכ"ל משרד החוץ היוצא, דורי גולד, במכתב פרידה. היום (ה') חמישי פורסם כי גולד ביקש מראש הממשלה בנימין נתניהו, המכהן גם כשר החוץ, להתפטר מתפקידו בשל סיבות אישיות.

התפטר מתפקידו. דורי גולד. צילום: פלאש 90
התפטר מתפקידו. דורי גולד. צילום: פלאש 90

"תפקיד מנכ"ל משרד החוץ היווה פסגה אישית ומקצועית בשנים בהן שירתתי בחזית המדינית. אני אסיר תודה לעובדים המקצועיים והמסורים של משרד החוץ, אשר יחד עימם הובלנו את מאבקיה הדיפלומטיים של ישראל. אני מאחל הצלחה רבה למחליפי בתפקיד", הוסיף גולד.

גולד שנולד וגדל בארה"ב, עלה לישראל לפני 36 שנה ושירת בהתנדבות בצה"ל. הוא נחשב מקורב לנתניהו מזה כ-25 שנים ומונה לתפקידו האחרון ביוני 2015. לאורך שני העשורים האחרונים היה מעורב במגעים סודיים בין ישראל לעולם הערבי. לפני כ-3 שנים, מונה גולד במשרה חלקית, כיועצו המדיני של נתניהו עם התמחות ביחסי ישראל ארה"ב. הוא שימש כאיש הקשר של רה"מ מול גורמים רשמיים.

בעקבות התפטרותו של גולד, שכיהן בעבר כשגריר ישראל באו"ם, אמרה סגנית שר החוץ ציפי חטובולי: "אני

של מנכ"ל משרד החוץ להתפטר בתקופה סוערת כל כך מבחינה מדינית. הייתה לי זכות לעבוד עם דורי גולד, שהביא איתו למשרד החוץ ניסיון מדיני ארוך שנים, הן בזירה האמריקאית והן בזירה המזרח תיכונית. אני בטוחה שפרישתו מהנהלת המשרד אינה פרישה מהמשך השירות למען מדינת ישראל".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

"מחר זה הבן שלכם". צ'רלי אזריה ועו"ד שפטל

"היום זה קרה לבן שלי, מחר זה יכול לקרות לבן שלך"

האם יש דין אחד לכולם בצבא? ומה פשר היחס השונה שקיבלו אל"מ שומר לאלאור אזריה חרף הדמיון בין המקרים? צ'רלי אזריה: "שומר פעל נכון וגם הבן שלי פעל נכון"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.